Results for DM Ã…rgang Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
548 |
29.37 |
1:01.41 |
1:33.98 |
|
2:04.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
544 |
28.92 |
1:00.25 |
1:32.72 |
|
2:04.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
537 |
30.16 |
1:02.02 |
1:34.41 |
|
2:05.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
537 |
29.22 |
1:01.36 |
1:33.25 |
|
2:05.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
511 |
29.48 |
1:02.12 |
1:34.79 |
|
2:07.55 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
|
506 |
28.70 |
1:00.83 |
1:33.99 |
|
2:07.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Swim Team Neptun |
2:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
500 |
29.13 |
1:01.67 |
1:34.98 |
|
2:08.48 |
|
|
Kalundborg SK |
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
489 |
30.36 |
1:03.21 |
1:36.56 |
|
2:09.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
483 |
29.58 |
1:02.15 |
1:36.04 |
|
2:09.97 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
462 |
29.33 |
1:02.35 |
1:37.18 |
|
2:11.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
457 |
30.13 |
1:03.67 |
1:37.77 |
|
2:12.36 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
451 |
30.54 |
1:04.33 |
1:38.98 |
|
2:12.95 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
451 |
30.57 |
1:04.39 |
1:38.49 |
|
2:12.95 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
447 |
30.97 |
1:05.58 |
1:40.78 |
|
2:13.39 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
431 |
30.72 |
1:04.75 |
1:40.06 |
|
2:14.94 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
431 |
30.46 |
1:04.25 |
1:39.39 |
|
2:14.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
420 |
30.80 |
1:05.32 |
1:40.98 |
|
2:16.19 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
418 |
31.44 |
1:06.77 |
1:42.26 |
|
2:16.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
416 |
30.95 |
1:05.91 |
1:41.18 |
|
2:16.57 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Benjamin Bodal |
2003 |
|
416 |
31.73 |
1:06.71 |
1:42.33 |
|
2:16.59 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christian Kornum |
2003 |
|
405 |
32.61 |
1:08.20 |
1:44.10 |
|
2:17.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
405 |
31.53 |
1:07.36 |
1:42.59 |
|
2:17.80 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
402 |
31.84 |
1:06.69 |
1:43.08 |
|
2:18.20 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marius Gystad |
2003 |
|
398 |
32.44 |
1:09.09 |
1:43.66 |
|
2:18.60 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
|
395 |
30.54 |
1:05.45 |
1:42.30 |
|
2:18.90 |
|
|
Næstved IF |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
393 |
29.92 |
1:05.05 |
1:42.75 |
|
2:19.18 |
|
|
H2Odense |
2:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
|
379 |
32.35 |
1:08.08 |
1:45.21 |
|
2:20.88 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nicolai Schuster Gath |
2003 |
|
375 |
31.91 |
1:08.62 |
1:45.87 |
|
2:21.42 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
369 |
31.86 |
1:07.86 |
1:45.80 |
|
2:22.14 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Valentin Wahl |
2003 |
|
368 |
31.67 |
1:08.04 |
1:44.91 |
|
2:22.31 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
|
363 |
30.93 |
1:06.29 |
1:44.49 |
|
2:22.89 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
|
362 |
32.20 |
1:08.59 |
1:46.09 |
|
2:23.10 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lukas Pedersen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4,4 |
|
Roskilde Svømning |
2:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|