Tulokset DM Ã…rgang Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 43 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 43, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 635 | 29.10 | 1:00.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.83 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 624 | 29.66 | 1:00.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
3 | Ingrid Lindemann | 2003 | 587 | 29.97 | 1:02.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.71 | |||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 586 | 29.64 | 1:02.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.61 | |||||||||
4 | Caroline Brink | 2003 | 586 | 30.03 | 1:02.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.18 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 584 | 29.94 | 1:02.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 582 | 30.30 | 1:02.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 574 | 30.26 | 1:02.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
9 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 571 | 30.49 | 1:02.74 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:01.00 | |||||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 566 | 30.22 | 1:02.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | 566 | 30.17 | 1:02.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
12 | Thippe de Neergaard | 2003 | 564 | 30.09 | 1:03.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.02 | |||||||||
13 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 561 | 30.30 | 1:03.13 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:05.17 | |||||||||
14 | Mille Pedersen | 2003 | 558 | 30.23 | 1:03.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.04 | |||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 553 | 29.92 | 1:03.41 | |||||
H2Odense | 1:01.95 | |||||||||
16 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 553 | 30.43 | 1:03.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.17 | |||||||||
17 | Freja Stenbækgård | 2003 | 553 | 30.71 | 1:03.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
18 | Elena Westmark Holm | 2003 | 538 | 31.08 | 1:03.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.05 | |||||||||
19 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 538 | 30.49 | 1:04.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
20 | Karoline Lagoni | 2003 | 535 | 30.77 | 1:04.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
21 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 531 | 30.52 | 1:04.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.98 | |||||||||
22 | Rebekka Giessing | 2003 | 531 | 30.66 | 1:04.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.26 | |||||||||
23 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 523 | 31.37 | 1:04.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.97 | |||||||||
24 | Lærke Høgsted | 2003 | 521 | 30.88 | 1:04.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.01 | |||||||||
25 | Clara Carlquist | 2003 | 519 | 31.13 | 1:04.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.38 | |||||||||
26 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 519 | 30.71 | 1:04.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.74 | |||||||||
27 | Luna Gammelgaard | 2003 | 515 | 31.08 | 1:04.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.67 | |||||||||
28 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 513 | 31.99 | 1:05.03 | |||||
JGI Svømning | 1:04.85 | |||||||||
29 | Emilie Egerup | 2003 | 510 | 31.79 | 1:05.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
29 | Laura Boutrup | 2003 | 510 | 31.80 | 1:05.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.57 | |||||||||
31 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 507 | 31.39 | 1:05.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.93 | |||||||||
32 | Caroline Broholm | 2003 | 507 | 30.67 | 1:05.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
33 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 505 | 31.40 | 1:05.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.45 | |||||||||
33 | Sarah Bundgaard | 2003 | 505 | 31.11 | 1:05.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.43 | |||||||||
35 | Selma Pruzljanin | 2003 | 503 | 31.37 | 1:05.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.60 | |||||||||
35 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 503 | 30.90 | 1:05.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.57 | |||||||||
37 | Louise Jensen | 2003 | 501 | 31.56 | 1:05.53 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.17 | |||||||||
38 | Maria Mehlsen | 2003 | 500 | 31.47 | 1:05.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.41 | |||||||||
39 | Fiona Burmester | 2003 | 499 | 31.38 | 1:05.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
40 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 498 | 31.22 | 1:05.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
41 | Naja Thomsen | 2003 | 492 | 31.31 | 1:05.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
42 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 489 | 30.89 | 1:06.07 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
43 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 487 | 31.14 | 1:06.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
44 | Amalie Nielsen | 2003 | 485 | 31.78 | 1:06.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.86 | |||||||||
45 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 479 | 32.05 | 1:06.51 | |||||
DeltaSwim | 1:05.19 | |||||||||
46 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 479 | 31.16 | 1:06.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.35 | |||||||||
47 | Amalie Schou | 2003 | 477 | 31.85 | 1:06.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.74 | |||||||||
48 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 474 | 32.46 | 1:06.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.38 | |||||||||
49 | Caroline Veggerby | 2003 | 474 | 31.67 | 1:06.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.70 | |||||||||
50 | Louise Dahl | 2003 | 473 | 32.02 | 1:06.82 | |||||
JGI Svømning | 1:07.86 | |||||||||
51 | Katrine Duus | 2003 | 469 | 31.95 | 1:06.98 | |||||
Næstved IF | 1:06.53 | |||||||||
52 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 465 | 32.29 | 1:07.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.69 | |||||||||
53 | Astrid Thimmer | 2003 | 463 | 31.26 | 1:07.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.46 | |||||||||
54 | Louise Houe Andersen | 2003 | 463 | 31.72 | 1:07.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.47 | |||||||||
55 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 459 | 32.26 | 1:07.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
56 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 458 | 31.95 | 1:07.51 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
57 | Lærke Asmussen | 2003 | 440 | 32.99 | 1:08.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.43 | |||||||||
58 | Mai Jørgensen | 2003 | 434 | 32.89 | 1:08.73 | |||||
Frem Odense | 1:09.79 | |||||||||
59 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 428 | 33.07 | 1:09.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
60 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 398 | 32.95 | 1:10.73 | |||||
Frem Odense | 1:10.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |