Results for DM Ã…rgang Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
635 |
31.61 |
1:09.33 |
1:50.40 |
|
2:26.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
591 |
31.69 |
1:10.90 |
1:55.04 |
|
2:30.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
572 |
32.88 |
1:15.67 |
1:57.24 |
|
2:31.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
563 |
32.26 |
1:11.59 |
1:55.71 |
|
2:32.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Brink |
2003 |
|
560 |
33.48 |
1:15.26 |
1:57.50 |
|
2:32.97 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
550 |
33.16 |
1:15.25 |
1:58.64 |
|
2:33.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie K Rose |
2003 |
|
548 |
32.54 |
1:13.60 |
1:57.58 |
|
2:34.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
548 |
32.81 |
1:10.16 |
1:57.82 |
|
2:34.11 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
537 |
33.89 |
1:15.82 |
1:57.67 |
|
2:35.16 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Michelsen |
2003 |
|
530 |
33.08 |
1:15.41 |
1:59.24 |
|
2:35.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tine Petersen |
2003 |
|
530 |
33.82 |
1:15.46 |
2:01.31 |
|
2:35.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
525 |
33.42 |
1:12.23 |
2:00.13 |
|
2:36.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
525 |
32.92 |
1:14.01 |
2:00.31 |
|
2:36.27 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
|
524 |
33.31 |
1:15.35 |
1:59.68 |
|
2:36.39 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
524 |
32.90 |
1:15.21 |
1:59.72 |
|
2:36.40 |
|
|
Herlev Svømning |
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
522 |
35.27 |
1:15.18 |
2:01.62 |
|
2:36.55 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Celia Puggaard |
2003 |
|
520 |
32.38 |
1:12.93 |
2:00.51 |
|
2:36.78 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Meng |
2003 |
|
513 |
33.84 |
1:15.07 |
1:59.09 |
|
2:37.54 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
513 |
33.64 |
1:16.34 |
2:01.73 |
|
2:37.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
510 |
32.61 |
1:13.56 |
2:01.39 |
|
2:37.76 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Laura Fogh |
2003 |
|
505 |
35.15 |
1:17.88 |
2:00.79 |
|
2:38.35 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
504 |
36.46 |
1:17.65 |
2:04.63 |
|
2:38.45 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
503 |
34.23 |
1:17.48 |
2:01.78 |
|
2:38.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
|
502 |
34.15 |
1:13.55 |
2:00.87 |
|
2:38.67 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
495 |
33.31 |
1:18.78 |
2:03.41 |
|
2:39.36 |
|
|
JGI Svømning |
2:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
491 |
34.33 |
1:14.93 |
2:03.11 |
|
2:39.80 |
|
|
Herlev Svømning |
2:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maria Lund |
2003 |
|
490 |
34.89 |
1:14.93 |
2:03.76 |
|
2:39.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
485 |
32.81 |
1:16.02 |
2:05.34 |
|
2:40.51 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
484 |
33.45 |
1:16.47 |
2:04.78 |
|
2:40.58 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
483 |
33.74 |
1:15.81 |
2:02.51 |
|
2:40.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
474 |
34.21 |
1:16.48 |
2:05.47 |
|
2:41.65 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
473 |
34.80 |
1:16.48 |
2:05.52 |
|
2:41.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
|
469 |
32.44 |
1:14.50 |
2:04.02 |
|
2:42.23 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Caroline Broholm |
2003 |
|
467 |
33.23 |
1:16.42 |
2:03.88 |
|
2:42.45 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
467 |
35.77 |
1:18.53 |
2:07.73 |
|
2:42.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Amalie Schou |
2003 |
|
466 |
34.27 |
1:18.03 |
2:05.10 |
|
2:42.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
464 |
35.58 |
1:17.17 |
2:06.05 |
|
2:42.80 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
462 |
33.67 |
1:17.57 |
2:06.35 |
|
2:43.11 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
|
460 |
33.46 |
1:16.42 |
2:05.94 |
|
2:43.28 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Mille Pedersen |
2003 |
|
458 |
34.22 |
1:17.18 |
2:05.72 |
|
2:43.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
456 |
34.72 |
1:17.83 |
2:05.20 |
|
2:43.80 |
|
|
JGI Svømning |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
450 |
36.78 |
1:20.79 |
2:05.72 |
|
2:44.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
450 |
35.90 |
1:22.00 |
2:07.73 |
|
2:44.53 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
|
447 |
36.52 |
1:19.48 |
2:07.00 |
|
2:44.88 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
447 |
35.86 |
1:20.08 |
2:07.93 |
|
2:44.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
|
447 |
33.47 |
1:16.43 |
2:07.59 |
|
2:44.92 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Amalie Nielsen |
2003 |
|
446 |
36.02 |
1:18.25 |
2:05.26 |
|
2:45.04 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
444 |
38.23 |
1:17.80 |
2:09.37 |
|
2:45.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
|
441 |
39.09 |
1:23.26 |
2:06.78 |
|
2:45.61 |
|
|
Lyseng IF |
2:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
|
439 |
36.28 |
1:22.42 |
2:06.69 |
|
2:45.83 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
439 |
32.78 |
1:17.41 |
2:06.35 |
|
2:45.88 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
|
438 |
35.37 |
1:19.85 |
2:07.14 |
|
2:46.00 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Maria Hagen |
2003 |
|
437 |
33.82 |
1:16.11 |
2:07.62 |
|
2:46.15 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
436 |
34.14 |
1:15.25 |
2:10.02 |
|
2:46.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Cecilie Batz |
2003 |
|
432 |
37.84 |
1:22.85 |
2:06.57 |
|
2:46.81 |
|
|
Kolding SK |
2:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
410 |
35.00 |
1:18.40 |
2:11.73 |
|
2:49.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
|
410 |
34.91 |
1:18.04 |
2:10.18 |
|
2:49.68 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
|
406 |
36.56 |
1:20.51 |
2:11.15 |
|
2:50.24 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
|
400 |
37.74 |
1:24.35 |
2:12.90 |
|
2:51.17 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Ellen A. Skov |
2003 |
|
399 |
36.65 |
1:23.51 |
2:13.41 |
|
2:51.21 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Freja Romanski |
2003 |
|
397 |
38.78 |
1:22.56 |
2:13.10 |
|
2:51.48 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Sille Andersen |
2003 |
|
397 |
37.91 |
1:21.21 |
2:13.99 |
|
2:51.50 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Thea Pedersen |
2003 |
|
385 |
40.78 |
1:24.56 |
2:14.31 |
|
2:53.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
370 |
37.87 |
1:25.20 |
2:12.69 |
|
2:55.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
|
327 |
42.37 |
1:33.71 |
2:20.68 |
|
3:02.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
3:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Stecher |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.3 |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida S Olesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:24 |
|