Resultater for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Mandag Finale 17.00
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:29 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
35 |
675 |
27.38 |
59.60 |
1:33.60 |
|
2:07.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
30 |
623 |
28.79 |
1:02.77 |
1:36.73 |
|
2:10.52 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
26 |
616 |
29.30 |
1:03.32 |
1:36.90 |
|
2:10.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
23 |
599 |
29.90 |
1:04.07 |
1:38.49 |
|
2:12.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthias Hansen |
2001 |
20 |
588 |
28.92 |
1:02.03 |
1:37.02 |
|
2:13.03 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
583 |
28.99 |
1:03.53 |
1:38.53 |
|
2:13.44 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
2:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Hansen |
2001 |
19 |
576 |
29.51 |
1:03.41 |
1:38.57 |
|
2:13.97 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julius Munk |
2000 |
18 |
570 |
28.98 |
1:02.89 |
1:37.93 |
|
2:14.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
17 |
567 |
29.15 |
1:02.61 |
1:38.02 |
|
2:14.67 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
David Hjort |
2000 |
16 |
565 |
28.90 |
1:02.59 |
1:38.04 |
|
2:14.83 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
15 |
563 |
30.80 |
1:05.71 |
1:40.43 |
|
2:15.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Langvad |
2000 |
14 |
539 |
29.78 |
1:04.24 |
1:40.53 |
|
2:16.95 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Felix Burmester |
1999 |
13 |
534 |
28.99 |
1:02.30 |
1:38.43 |
|
2:17.38 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laurits Kenskov |
2001 |
12 |
526 |
29.44 |
1:04.26 |
1:41.09 |
|
2:18.08 |
|
|
Herlev Svømning |
2:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
11 |
521 |
29.69 |
1:03.96 |
1:39.53 |
|
2:18.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Jensen |
2001 |
10 |
519 |
30.14 |
1:05.90 |
1:42.86 |
|
2:18.69 |
|
|
DeltaSwim |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9 |
517 |
30.83 |
1:07.77 |
1:42.80 |
|
2:18.85 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Daniel Sørensen |
1999 |
8 |
517 |
29.82 |
1:04.27 |
1:40.15 |
|
2:18.86 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
516 |
29.39 |
1:03.19 |
1:39.40 |
|
2:18.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
7 |
511 |
30.16 |
1:05.77 |
1:43.09 |
|
2:19.41 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rune Nørgaard |
2000 |
6 |
506 |
30.69 |
1:06.59 |
1:44.09 |
|
2:19.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
5 |
501 |
29.77 |
1:05.02 |
1:42.82 |
|
2:20.32 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
4 |
498 |
30.39 |
1:06.16 |
1:43.18 |
|
2:20.64 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jakob Mose |
2000 |
3 |
497 |
30.86 |
1:05.99 |
1:42.92 |
|
2:20.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Johan Wentorf |
1999 |
2 |
484 |
30.14 |
1:04.99 |
1:42.26 |
|
2:21.99 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jakob Schmidt |
1999 |
1 |
484 |
30.81 |
1:06.58 |
1:43.73 |
|
2:22.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
466 |
29.16 |
1:05.00 |
1:43.37 |
|
2:23.78 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
André Iversen |
2001 |
|
463 |
30.94 |
1:07.31 |
1:45.20 |
|
2:24.08 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mert Kaya |
2001 |
|
460 |
31.87 |
1:08.12 |
1:46.29 |
|
2:24.39 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Christian Andersen |
1999 |
|
457 |
31.28 |
1:08.43 |
1:46.62 |
|
2:24.72 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Magnus Funder |
2001 |
|
452 |
30.36 |
1:06.57 |
1:45.11 |
|
2:25.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emil Kragh |
2001 |
|
450 |
32.34 |
1:09.21 |
1:47.46 |
|
2:25.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Rune Solgaard Larsen |
2000 |
|
450 |
31.11 |
1:08.22 |
1:48.01 |
|
2:25.50 |
|
|
Berns Swim Team |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jakob Petersen |
1999 |
|
432 |
29.70 |
1:05.04 |
1:44.08 |
|
2:27.40 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Magnus Vinjebo |
1999 |
|
426 |
30.96 |
1:08.57 |
1:46.63 |
|
2:28.14 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
419 |
30.66 |
1:09.13 |
1:47.64 |
|
2:29.01 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Luis Velasquez |
2001 |
|
409 |
32.08 |
1:09.33 |
1:48.86 |
|
2:30.18 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
407 |
31.18 |
1:08.24 |
1:47.97 |
|
2:30.38 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
406 |
31.98 |
1:09.61 |
1:49.84 |
|
2:30.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
402 |
31.06 |
1:08.17 |
1:47.96 |
|
2:31.04 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
392 |
31.82 |
1:10.74 |
1:52.52 |
|
2:32.26 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
|
388 |
31.19 |
1:09.57 |
1:50.48 |
|
2:32.84 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl Bryde |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
esb v 100 m sw 8.4 |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:29 |
|