Resultater for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Mandag Finale 17.00
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:29 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:11.39 2017-05-27 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
35 |
634 |
33.05 |
1:08.91 |
1:45.11 |
|
2:21.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
30 |
603 |
31.45 |
1:07.82 |
1:44.83 |
|
2:24.12 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
26 |
576 |
31.79 |
1:08.79 |
1:46.65 |
|
2:26.35 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Missing |
2001 |
23 |
557 |
33.45 |
1:11.82 |
1:50.28 |
|
2:28.02 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
20 |
553 |
32.70 |
1:10.98 |
1:50.38 |
|
2:28.32 |
|
|
Kolding SK |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
19 |
548 |
32.48 |
1:09.41 |
1:48.08 |
|
2:28.85 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
18 |
543 |
32.99 |
1:10.26 |
1:48.77 |
|
2:29.22 |
|
|
Kalundborg SK |
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
17 |
542 |
32.65 |
1:09.81 |
1:48.83 |
|
2:29.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Vorm |
2001 |
16 |
536 |
33.52 |
1:11.08 |
1:49.74 |
|
2:29.90 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida T Mose |
2002 |
15 |
519 |
32.65 |
1:10.55 |
1:50.20 |
|
2:31.49 |
|
|
Herlev Svømning |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iben Bak |
2001 |
14 |
509 |
33.31 |
1:11.91 |
1:51.82 |
|
2:32.54 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Søe Bach |
2002 |
13 |
507 |
33.60 |
1:13.07 |
1:52.97 |
|
2:32.67 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
12 |
483 |
34.23 |
1:12.75 |
1:54.15 |
|
2:35.20 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michelle Mortensen |
2002 |
11 |
478 |
33.87 |
1:13.66 |
1:55.06 |
|
2:35.70 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
10 |
476 |
34.54 |
1:14.46 |
1:55.62 |
|
2:35.97 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
9 |
472 |
33.54 |
1:12.56 |
1:53.51 |
|
2:36.44 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Lange |
2001 |
8 |
470 |
33.18 |
1:12.01 |
1:53.16 |
|
2:36.56 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
|
467 |
34.51 |
1:13.94 |
1:55.43 |
|
2:36.98 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
465 |
32.53 |
1:10.99 |
1:52.52 |
|
2:37.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
449 |
33.39 |
1:13.35 |
1:55.07 |
|
2:39.05 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mia Seehausen |
2001 |
7 |
435 |
34.39 |
1:14.40 |
1:56.47 |
|
2:40.68 |
|
|
Lyseng IF |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Jørgensen |
2001 |
6 |
425 |
35.42 |
1:17.43 |
2:01.01 |
|
2:41.97 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
5 |
424 |
35.30 |
1:16.11 |
1:58.15 |
|
2:42.12 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
4 |
419 |
34.21 |
1:13.71 |
1:57.01 |
|
2:42.74 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
3 |
419 |
35.43 |
1:17.25 |
2:00.54 |
|
2:42.77 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
2 |
407 |
33.99 |
1:14.79 |
1:58.28 |
|
2:44.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
1 |
402 |
36.65 |
1:20.13 |
2:02.24 |
|
2:44.98 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
400 |
34.49 |
1:14.77 |
1:58.97 |
|
2:45.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Matilde Weibel |
2002 |
|
391 |
35.20 |
1:17.41 |
2:01.05 |
|
2:46.53 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
377 |
36.78 |
1:18.45 |
2:02.60 |
|
2:48.61 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Suhnsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:29 |
|