2017-09-20   13:06:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Dansk Open Masters 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 280-319 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oldies F Hermes Masters  282  Hsk Hermes Masters            2:47.64   
  Jan Johansen  1940      36.26        36.26   
  Kirsten Johansen  1944      51.23        1:27.49   
  Majken Johansen  1958      42.69        2:10.18   
  Finn Hyllested  1944      37.46        2:47.64   
                     
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix 1 Korsør E  251  SVØM Korsør            2:37.76   
  Hans Larsen  1943      45.60        45.60   
  Bente Sørensen  1947      41.83        1:27.43   
  Hanne Klausen  1960      36.30        2:03.73   
  Gerhard Deneken  1963      34.03        2:37.76   
                     
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix D Sigma  205  Sigma Swim            1:55.33   
  Peter Holmsteen  1963      27.23        27.23   
  Henrik Pedersen  1965      25.95        53.18   
  Caroline Suhr  1971      29.94        1:23.12   
  Cecilia Maunsbach  1964      32.21        1:55.33   
                     
Täby Sim Mix 200  200  Täby Sim            2:06.94  EXTRA 
  Peter Håkansson  1965      32.09        32.09   
  Helena Fältman  1980      32.16        1:04.25   
  Camilla Thuné  1967      33.51        1:37.76   
  Bengt Olsson  1956      29.18        2:06.94   
                     
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hs Fri Mix  171  Hørsholm Svømmeforening            1:59.64   
  Michael Schacht  1967      27.50        27.50   
  Susanne Kaavé  1975      32.19        59.69   
  Rémi Maguet  1986      25.93        1:25.62   
  Bente Holm Gottlieb  1966      34.02        1:59.64   
                     
Roskilde Masters C 1  189  Roskilde Svømning            2:05.85   
  Louise G. Degner  1981      30.93        30.93   
  Lene Dreistrup Baunkjær  1967      35.28        1:06.21   
  Simon Hagbarth  1974      27.53        1:33.74   
  Jens Kjærum  1957      32.11        2:05.85   
                     
Helsingør Mix  160  Helsingør Svømmeklub            2:07.46   
  Giedrius Saltenis  1982      28.17        28.17   
  Allan Lind  1966      30.89        59.06   
  Inger Riber  1963      35.16        1:34.22   
  Gitte Rud  1972      33.24        2:07.46   
                     
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Sildehajer  159  U.S.G            1:55.34   
  Mie Lønne  1992      30.35        30.35   
  Rasmus Fog Jørgensen  1981      29.05        59.40   
  Simone Ehlers  1987      29.03        1:28.43   
  Rune Solvang  1980      26.91        1:55.34   
                     
Mix B Sigma  155  Sigma Swim            2:01.72   
  Tenna Olin  1991      32.33        32.33   
  Jacob Lercke Skytte  1984      25.27        57.60   
  John Bøgehus Pedersen  1968      28.67        1:26.27   
  Henriette Lilleør  1970      35.45        2:01.72   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:48 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan Johansen  1940  Hsk Hermes Masters    47.33        1:39.65   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nabil Aziz  1943  Hsk Hermes Masters    46.84        1:44.12   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hsk Hermes Masters    39.26        1:21.38   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømmeklub    36.66        1:17.50   
Flemming Nielsen  1954  Hsk Hermes Masters            1:25.83   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub    39.79        1:27.40   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød            1:39.95   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lars J Christensen  1960  Sigma Swim Birkerød    39.12        1:26.82   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød    32.74        1:09.43   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub    33.82        1:10.83   
Michael Schacht  1967  Hørsholm Svømmeforening    33.42        1:13.12   
Gerhard Deneken  1963  SVØM Korsør    40.02        1:21.77   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes Masters    33.35        1:10.19   
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød    34.87        1:13.52   
Claus Bobjerg Juul  1972  Hørsholm Svømmeforening            1:24.16   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Nørregaard  1977  DeltaSwim    29.65        1:06.62   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Bruun Graversen  1981  Vejle Svømmeklub    32.40        1:10.45   
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub    36.40        1:18.27   
Jan Rusin  1982  Vest-Brøndby    39.54        1:27.03   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Lianee  1985  Sigma Swim Birkerød    27.87        1:01.35   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  U.S.G    26.68        1:00.12   
Christian Christensen  1991  U.S.G    29.39        1:03.45   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G    31.96        1:07.06   
Cai Edge  1991  Hsk Hermes Masters    30.35        1:07.50   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michel Michelsen  1994  U.S.G    31.22        1:07.07   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby    30.19        1:10.09   
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby    32.75        1:13.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bente Sørensen  1947      48.08        1:43.42   
  SVØM Korsør  1:43.58                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Berit Marx Pedersen  1950      51.12        1:45.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.51                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inge-Lise Damberg  1957      46.39        1:37.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.72                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hanne Klausen  1960      48.69        1:40.39   
  SVØM Korsør  1:40.02                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lene Dreistrup Baunkjær  1967      41.26        1:26.57   
  Roskilde Svømning  1:30.00                 
                     
Ulla Olin  1963      41.57        1:29.87   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.86                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968      36.26        1:19.60   
  Næstved IF  1:18.09                 
                     
Lene Dyrbak  1971      44.35        1:29.08   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.68                 
                     
Hanne Gosvig Ladegaard  1968      44.15        1:37.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:37.15                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Susanne Kaavé  1975      39.53        1:25.06   
  Hørsholm Svømmeforening  1:28.09                 
                     
Dorte Dugbæk  1976      44.34        1:32.10   
  Sigma Swim Birkerød  1:30.86                 
                     
Pia Andersen  1976              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.00                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Sandgaard P  1980      36.54        1:20.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.03                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simone Ehlers  1987      34.53        1:13.68   
  U.S.G  1:17.00                 
                     
Anne Roslyng  1983      35.42        1:17.86   
  Hsk Hermes Masters  1:17.77                 
                     
Helle Hartmann  1985      35.55        1:18.91   
  Køge Svømmeklub  1:19.13                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Jensen  1988      32.63        1:10.48   
  Køge Svømmeklub  1:08.49                 
                     
Anna-Marie Christiansen  1990      30.93        1:12.16   
  Hsk Hermes Masters  1:12.90                 
                     
Laura Smidt Hansen  1992      33.19        1:13.63   
  U.S.G  1:15.00                 
                     
Carola Pedersen  1989      36.39        1:20.66   
  Hsk Hermes Masters  1:20.37                 
                     
Signe Bech  1988      37.66        1:22.90   
  Hsk Hermes Masters  1:24.18                 
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marianne Duijm  1993      30.97        1:08.15   
  U.S.G  1:08.00                 
                     
Julie Schmidt  1995      30.75        1:08.37   
  U.S.G  1:09.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leif Knudsen  1951    210  45.30  1:36.13  2:29.48    3:22.46   
  Randers Freja Triathlon  3:15.21                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Kruse Byron  1960    257  42.54  1:31.05  2:20.72    3:09.26   
  U.S.G  3:02.00                 
                     
Ulrik Schäfer  1962    243  42.76  1:30.63  2:20.63    3:13.05   
  Sigma Swim Birkerød  3:10.19                 
                     
Peter Krogh  1961    225  44.03  1:31.75  2:22.78    3:18.01   
  Gentofte Svømme Klub  3:10.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Harning  1966    238  42.50  1:32.63  2:24.12    3:14.33   
  U.S.G  3:13.86                 
                     
Jan Hyldegaard Larsen  1967    174  47.49  1:40.74  2:36.25    3:35.60   
  Lyngby Svømmeklub  3:54.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stefan Scherling  1972    516  34.49  1:12.31  1:50.86    2:30.13   
  Täby Sim  2:38.02                 
                     
Odd Roar Kaspersen  1971    448  35.74  1:15.82  1:56.36    2:37.38   
  Lambertseter Svømmeklubb  2:34.00                 
                     
Jacob Olsen  1972    334  37.97  1:21.06  2:06.18    2:53.60   
  Køge Svømmeklub                   
                     
John Bøgehus Pedersen  1968    226  46.01  1:37.92  2:28.75    3:17.54   
  Sigma Swim Birkerød  3:15.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Utiger Sørensen  1977    434  37.12  1:18.60  1:59.98    2:39.08  Dansk rekord 50+200 
  Esbjerg Svømmeklub  2:40.00                 
                     
Jesper Waterval  1975    397  36.12  1:17.69  2:01.03    2:43.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:50.68                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Carstensen  1978    587  34.06  1:10.53  1:46.85    2:23.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:35.00                 
                     
Michael Eriksen  1979    449  34.68  1:15.47  1:56.71    2:37.23   
  Agfs Svømmeafdeling  2:37.00                 
                     
Christian A. Frederiksen  1981    382  36.90  1:19.33  2:02.61    2:46.02   
  Næstved IF  2:37.08                 
                     
Christian Graversen  1978    368  37.48  1:19.56  2:03.03    2:48.01   
  Vejle Svømmeklub  2:45.01                 
                     
Rasmus Fog Jørgensen  1981    316  38.22  1:22.12  2:08.74    2:56.76   
  U.S.G  2:55.00                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Boier Pedersen  1983    471  34.79  1:13.70  1:53.50    2:34.82   
  Hsk Hermes Masters  2:40.40                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Andersen  1992    423  35.45  1:15.61  1:57.16    2:40.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:29.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pia Thulstrup  1961      40.98  1:26.85  2:13.73    3:03.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:01.70                 
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirsten Haugaard  1965      56.97  2:02.27  3:08.82    4:14.18   
  SVØM Korsør  4:02.89                 
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Suhr  1971      39.59  1:23.77  2:08.53    2:53.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:48.96                 
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Charlotte Them  1976      39.51  1:24.43  2:12.23    3:01.14   
  Køge Svømmeklub  3:00.85                 
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Delani  1984      41.70  1:28.11  2:15.97    3:03.55   
  Hsk Hermes Masters  3:15.00                 
                     
Karen Mikkelsen  1986      43.81  1:33.97  2:27.10    3:20.98   
  H2Odense  3:14.40                 
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tenna Olin  1991      45.30  1:37.51  2:30.76    3:24.97   
  Sigma Swim Birkerød  3:21.52                 
                     
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Vilstrup  1994      38.21  1:20.19  2:02.54    2:44.78   
  U.S.G  2:50.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Johansen  1940      38.94        1:27.12   
  Hsk Hermes Masters  1:26.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Finn Hyllested  1944      40.26        1:23.89   
  Hsk Hermes Masters  1:24.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bo Hyllested  1949              1:12.15   
  Hsk Hermes Masters  1:15.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Søren Toft  1956      31.63        1:08.78   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.00                 
                     
Jens Halgreen  1954      33.89        1:11.35   
  Ringsted Svømme Klub  1:08.49                 
                     
Jens Kjærum  1957      34.83        1:11.94   
  Roskilde Svømning  1:15.00                 
                     
Jürgen Wedekind  1956      36.54        1:16.05   
  Hsk Hermes Masters  1:15.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dan Ole Johansen  1960      28.93        59.63  Dansk Rekord 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  59.70                 
                     
Per F. Møller  1960      31.00        1:04.86   
  Næstved IF  1:04.32                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Nikolajsen  1967      28.12        1:01.15   
  Esbjerg Svømmeklub  58.00                 
                     
Peter Håkansson  1965      32.36        1:08.68   
  Täby Sim  1:06.75                 
                     
Allan Lind  1966      32.88        1:09.61   
  Helsingør Svømmeklub  1:06.00                 
                     
Gerhard Deneken  1963      34.11        1:09.61   
  SVØM Korsør  1:10.78                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Gjerløv  1972      26.29        54.45  Dansk Rekord 
  Sigma Swim Birkerød  54.16                 
                     
Martin Backs  1972      29.84        1:02.62   
  Køge Svømmeklub  1:03.24                 
                     
Henrik Petersen  1969      31.34        1:05.08   
  Hørsholm Svømmeforening  1:07.39                 
                     
Claus Bobjerg Juul  1972              1:10.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Claus Lerche Iversen  1977      24.94        51.79  Dansk Rekord 
  Sigma Swim Birkerød  50.69                 
                     
Kaj Hansen  1974      28.84        1:00.96   
  Glostrup Svømmeklub  1:00.50                 
                     
Simon Hagbarth  1974      29.08        1:01.91   
  Roskilde Svømning  1:00.00                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Graversen  1978      28.16        59.65   
  Vejle Svømmeklub  1:01.01                 
                     
Kasper Bruun Graversen  1981      29.04        1:02.16   
  Vejle Svømmeklub  59.81                 
                     
Giedrius Saltenis  1982      33.63        1:08.42   
  Helsingør Svømmeklub  1:08.00                 
                     
Jan Rusin  1982      34.27        1:17.25   
  Vest-Brøndby  1:16.85                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Nielsen  1985      27.46        57.77   
  Sigma Swim Birkerød  57.06                 
                     
Rémi Maguet  1986      27.39        58.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Jens Nørskov  1984      28.98        1:02.93   
  Vest-Brøndby  1:04.22                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      24.33        51.52   
  U.S.G  49.55                 
                     
Thomas Olsen  1992      26.59        55.46   
  Vest-Brøndby  59.07                 
                     
Cai Edge  1991      27.89        58.39   
  Hsk Hermes Masters  58.50                 
                     
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michel Michelsen  1994      28.60        1:01.65   
  U.S.G  1:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Ketelsen  1943      39.41        1:21.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.49                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inge-Lise Damberg  1957      38.50        1:20.58   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.31                 
                     
Hanne Stevnsborg  1957      38.06        1:22.73   
  Køge Svømmeklub  1:23.44                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tine Carstensen  1962      32.90        1:08.77   
  Næstved IF  1:09.59                 
                     
Hanne Klausen  1960      39.13        1:20.46   
  SVØM Korsør  1:20.02                 
                     
Anne-Mette L. Pedersen  1960      38.24        1:21.71   
  Hsk Hermes Masters  1:24.27                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rita Hauge  1965      33.27        1:10.10   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.30                 
                     
Camilla Thuné  1967      33.97        1:10.75   
  Täby Sim  1:11.10                 
                     
Cecilia Maunsbach  1964      35.31        1:12.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.00                 
                     
Pia Vibe Petersen  1964      36.20        1:14.75   
  Hsk Hermes Masters  1:14.00                 
                     
Bente Holm Gottlieb  1966      36.22        1:16.41   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.00                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Margit Sørensen  1972      31.82        1:06.55   
  Ringsted Svømme Klub  1:02.31                 
                     
Anne-Sofie Pii  1970      32.96        1:09.86   
  H2Odense  1:08.20                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Susanne Kaavé  1975      34.81        1:12.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.56                 
                     
Dorte Dugbæk  1976      38.58        1:22.42   
  Sigma Swim Birkerød  1:20.54                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise G. Degner  1981      32.28        1:08.31   
  Roskilde Svømning  1:08.00                 
                     
Helena Fältman  1980      32.71        1:08.80   
  Täby Sim  1:11.38                 
                     
Louise Green Engberg  1978      35.04        1:12.39   
  Ringsted Svømme Klub  1:14.15                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Roslyng  1983      32.53        1:08.54   
  Hsk Hermes Masters  1:06.94                 
                     
Karen Mikkelsen  1986      36.58        1:16.17   
  H2Odense  1:12.59                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna-Marie Christiansen  1990      29.94        1:04.16   
  Hsk Hermes Masters  1:05.46                 
                     
Sidsel Rytter Løschenkohl  1991      35.76        1:16.57   
  Hsk Hermes Masters  1:45.00                 
                     
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marianne Duijm  1993      29.61        1:01.09   
  U.S.G  1:00.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1933-1937 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Kjær  1935              1:06.46   
  Hsk Hermes Masters  1:01.93                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Johansen  1940              42.31   
  Hsk Hermes Masters  42.00                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nabil Aziz  1943              48.83   
  Hsk Hermes Masters  45.00                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Preben Sørensen  1957              36.96   
  Glostrup Svømmeklub  38.00                 
Kim Larsen  1957              37.90   
  Hsk Hermes Masters  39.00                 
Per Andersen  1956              41.54   
  Ringsted Svømme Klub  39.06                 
Steen Elborne  1957              45.13   
  Sigma Swim Allerød  41.49                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jes Gydesen  1961              33.89   
  Sigma Swim Allerød  36.32                 
Lars Peder Haahr  1959              42.84   
  Sigma Swim Birkerød  40.70                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rene Kortegaard  1966              30.26   
  JGI Svømning  31.40                 
Michael Schacht  1967              34.26   
  Hørsholm Svømmeforening  33.46                 
Mads Bo Larsen  1964              35.60   
  Køge Svømmeklub                   
Jesper Lange  1967              37.02   
  Hvidovre Svømme Klub  35.82                 
Bo Jacobsen  1967              DSQ  sv uv o/15m v/st 
  Esbjerg Svømmeklub  31.00                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Claus Weng  1972              29.85   
  Sigma Swim Allerød  29.77                 
Christian Drachmann  1968              32.55   
  Sigma Swim Birkerød  31.93                 
Mark André Kohnagel  1972              33.90   
  Hsk Hermes Masters  32.90                 
Henrik Petersen  1969              35.59   
  Hørsholm Svømmeforening  35.50                 
Hans-Christian S Andersen  1969              37.23   
  Ringsted Svømme Klub  36.30                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Nørregaard  1977              30.58   
  DeltaSwim  31.02                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Andersen  1992              34.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.72                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Broksø Mirkovic  1996              31.48   
  Vest-Brøndby  31.41                 
Mathias Roer Højgaard  1994              34.72   
  Vest-Brøndby  34.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bente Sørensen  1947              46.94   
  SVØM Korsør  45.80                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Berit Marx Pedersen  1950              55.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.00                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vibeke Larsen  1961              38.72   
  Næstved IF  39.05                 
Hanne Klausen  1960              48.73   
  SVØM Korsør  47.16                 
Majken Johansen  1958              54.79   
  Hsk Hermes Masters  52.00                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Thuné  1967              39.62   
  Täby Sim  38.64                 
Ulla Olin  1963              44.34   
  Sigma Swim Birkerød  42.91                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jannie Aarkrogh Steen  1968              35.31   
  Næstved IF  35.19                 
Henriette Lilleør  1970              41.51   
  Sigma Swim Birkerød  43.00                 
Anne-Sofie Pii  1970              42.92   
  H2Odense  42.77                 
Hanne Gosvig Ladegaard  1968              45.30   
  Hørsholm Svømmeforening  43.16                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirsten Povlsen  1978              35.98   
  H2Odense  36.39                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Roslyng  1983              36.44   
  Hsk Hermes Masters  34.54                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna-Marie Christiansen  1990              31.80   
  Hsk Hermes Masters  31.22                 
Signe Bech  1988              39.80   
  Hsk Hermes Masters  40.62                 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Schmidt  1995              31.77   
  U.S.G  32.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Medley D Sigma  200              4:30.22   
  Sigma Swim  4:32.11                 
  Christian Drachmann  1968      34.02  1:10.45      1:10.45   
  Peter Holmsteen  1963      35.80  1:17.26      2:27.71   
  Henrik Pedersen  1965      30.01  1:04.91      3:32.62   
  Mads Gjerløv  1972      27.45  57.60      4:30.22   
                     
Esbjerg D  201              4:33.57   
  Esbjerg Svømmeklub  4:38.00                 
  Henry Lykke Stokholm  1969      32.90  1:08.37      1:08.37   
  Hans Henrik Glavind  1964      39.94  1:22.99      2:31.36   
  Bo Jacobsen  1967      28.41  1:02.74      3:34.10   
  Lars Nikolajsen  1967      28.56  59.47      4:33.57   
                     
 
Løb 10, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Medley B Sigma  137              4:04.50   
  Sigma Swim  4:00.93                 
  Thomas Lianee  1985      29.70  1:00.50      1:00.50   
  Jacob Lercke Skytte  1984      31.74  1:07.04      2:07.54   
  Claus Lerche Iversen  1977      27.73  59.11      3:06.65   
  Michael Nielsen  1985      28.15  57.85      4:04.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 11, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Medley C Sigma  179  Sigma Swim            5:31.40   
  Cecilia Maunsbach  1964        1:23.22      1:23.22   
  Tenna Olin  1991      43.96  1:36.40      2:59.62   
  Caroline Suhr  1971      35.58  1:14.89      4:14.51   
  Ulla Olin  1963      36.81  1:16.89      5:31.40   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Meinert Pedersen  1961      1:25.74  3:05.54  4:53.69    6:15.78   
  DeltaSwim  6:19.17                 
                     
Peter Krogh  1961              DSQ  efb v/150m 
  Gentofte Svømme Klub  6:30.00                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henrik Pedersen  1965      1:12.54  2:38.87  4:11.41    5:23.51   
  Sigma Swim Birkerød  5:13.43                 
                     
Allan Lind  1966      1:34.23  3:28.89  5:25.05    7:05.47   
  Helsingør Svømmeklub  6:30.00                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Petersen  1971      1:09.64  2:34.40  4:09.26    5:20.77   
  Næstved IF  5:25.00                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jesper Waterval  1975      1:09.27  2:29.84  3:59.81    5:13.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:05.05                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rune Solvang  1980      1:12.25  2:32.45  4:09.13    5:21.81   
  U.S.G  5:11.64                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Boier Pedersen  1983      1:08.11  2:26.13  3:47.71    4:58.74   
  Hsk Hermes Masters  5:05.05                 
                     
 
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Olsen  1992      1:04.74  2:17.40  3:42.50    4:48.42   
  Vest-Brøndby  5:20.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hanne Møller  1958      2:08.11  4:34.21  6:43.22    8:41.06   
  Hsk Hermes Masters  8:45.00                 
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tina D. Poulsen  1973      1:30.62  3:15.07  5:03.08    6:34.54   
  Hsk Hermes Masters  6:51.00                 
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carola Pedersen  1989      1:23.31  3:02.81  4:52.03    6:13.20   
  Hsk Hermes Masters  6:30.00                 
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marianne Duijm  1993      1:12.77  2:36.96  4:06.03    5:19.56   
  U.S.G  5:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg D  201              1:47.59   
  Esbjerg Svømmeklub  1:45.00                 
  Bo Jacobsen  1967      26.67        26.67   
  Hans Henrik Glavind  1964      27.30        53.97   
  Henry Lykke Stokholm  1969      27.39        1:21.36   
  Lars Nikolajsen  1967      26.23        1:47.59   
                     
Fri D Sigma  202              1:56.29   
  Sigma Swim  1:54.45                 
  Anders Dalsgaard  1970      27.74        27.74   
  Lars J Christensen  1960      32.06        59.80   
  Christian Drachmann  1968      27.53        1:27.33   
  John Bøgehus Pedersen  1968      28.96        1:56.29   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fri C Sigma  163              1:36.29   
  Sigma Swim  1:34.27                 
  Jacob Lercke Skytte  1984      24.43        24.43   
  Mads Gjerløv  1972      24.10        48.53   
  Claus Weng  1972      24.31        1:12.84   
  Claus Lerche Iversen  1977      23.45        1:36.29   
                     
Køge Herrer  180              1:50.48   
  Køge Svømmeklub  1:55.00                 
  Jacob Olsen  1972      27.95        27.95   
  Martin Backs  1972      28.91        56.86   
  Morten Kvisgaard  1983      26.62        1:23.48   
  Mads Bo Larsen  1964      27.00        1:50.48   
                     
Hs Fri  171              1:52.46   
  Hørsholm Svømmeforening  1:55.00                 
  Michael Schacht  1967      27.89        27.89   
  Henrik Petersen  1969      29.63        57.52   
  Claus Bobjerg Juul  1972      29.36        1:26.88   
  Rémi Maguet  1986      25.58        1:52.46   
                     
Hvidovre Herrer C  176              1:56.21   
  Hvidovre Svømme Klub  1:52.11                 
  Jesper Lange  1967      30.17        30.17   
  Casper Strange  1977      27.43        57.60   
  Frank Olesen  1973      27.57        1:25.17   
  Jan K. Olesen  1975      31.04        1:56.21   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Usg Hajer  159              1:50.34   
  U.S.G  1:50.00                 
  Thomas Vestergaard  1989      27.09        27.09   
  Rasmus Fog Jørgensen  1981      29.62        56.71   
  Rune Solvang  1980      27.64        1:24.35   
  Christian Christensen  1991      25.99        1:50.34   
                     
de Stærke  127              1:59.48   
  Vest-Brøndby                   
  Jens Nørskov  1984      28.24        28.24   
  Michael Frischauf  1983      32.58        1:00.82   
  Jan Rusin  1982      32.97        1:33.79   
  Thomas Olsen  1992      25.69        1:59.48   
                     
Gsc Race Club Gr. B  159              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.90                 
  Anders Kilen  1975                 
  Johan Bergendorff  1978                 
  Emil Dall-Nielsen  1984                 
  Andreas Nørgård Overbeck  1983              DNS   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 80-99 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
de Unge  91              1:49.06   
  Vest-Brøndby                   
  Oliver Mirkovic  1993      26.34        26.34   
  Joakim Lassen  1994      27.95        54.29   
  Mathias Roer Højgaard  1994      27.74        1:22.03   
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996      27.03        1:49.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:59 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Voksne E Hermes Masters  250              3:01.94   
  Hsk Hermes Masters  2:40.00                 
  Majken Johansen  1958      45.11        45.11   
  Kirsten Johansen  1944      49.75        1:34.86   
  Hanne Møller  1958      42.22        2:17.08   
  Else Møller  1958      44.86        3:01.94   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fri C Sigma  174              2:16.14   
  Sigma Swim  2:16.15                 
  Cecilia Maunsbach  1964      32.69        32.69   
  Tenna Olin  1991      33.71        1:06.40   
  Ulla Olin  1963      34.63        1:41.03   
  Dorte Dugbæk  1976      35.11        2:16.14   
                     
Unge C Hermes Masters  173              2:20.31   
  Hsk Hermes Masters  2:20.00                 
  Lotte Bay Smidt  1974      34.72        34.72   
  Tina D. Poulsen  1973      36.00        1:10.72   
  Anne Mette Holm  1973      36.11        1:46.83   
  Pia Vibe Petersen  1964      33.48        2:20.31   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Piger B Hermes Masters  139              2:13.20   
  Hsk Hermes Masters  2:15.00                 
  Sidsel Rytter Løschenkohl  1991      34.24        34.24   
  Signe Bech  1988      33.68        1:07.92   
  Anne-Mette L. Pedersen  1960      36.21        1:44.13   
  Anna-Marie Christiansen  1990      29.07        2:13.20   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Usg Sild  119              2:03.07   
  U.S.G  2:15.00                 
  Laura Smidt Hansen  1992      29.99        29.99   
  Simone Ehlers  1987      29.37        59.36   
  Thea Sejr Hansen  1984      33.36        1:32.72   
  Mie Lønne  1992      30.35        2:03.07   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 80-99 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Usg Babysharks  96              1:52.55   
  U.S.G  1:52.00                 
  Emma Vilstrup  1994      29.34        29.34   
  Julie Schmidt  1995      27.33        56.67   
  Marianne Duijm  1993      28.08        1:24.75   
  Susanne Rübner-Petersen  1994      27.80        1:52.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jan Johansen  1940    158          40.29   
  Hsk Hermes Masters  40.00                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nabil Aziz  1943    162          39.94   
  Hsk Hermes Masters  41.00                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bengt Olsson  1956    299          32.58   
  Täby Sim  32.00                 
Søren Toft  1956    253          34.44   
  Glostrup Svømmeklub  36.00                 
Jens Kjærum  1957    253          34.45   
  Roskilde Svømning  35.00                 
Per Andersen  1956    189          37.98   
  Ringsted Svømme Klub  34.87                 
Finn Bækgaard  1955    179          38.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.90                 
Jens Halgreen  1954    160          40.12   
  Ringsted Svømme Klub  38.91                 
Kim Larsen  1957    141          41.81   
  Hsk Hermes Masters  35.00                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jes Gydesen  1961    344          31.11  Dansk rekord 
  Sigma Swim Allerød  31.96                 
Lars J Christensen  1960    253          34.43   
  Sigma Swim Birkerød  32.88                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bo Jacobsen  1967    507          27.33  Dansk rekord 
  Esbjerg Svømmeklub  27.00                 
Henrik Pedersen  1965    393          29.74   
  Sigma Swim Birkerød  29.62                 
Mads Bo Larsen  1964    343          31.13   
  Køge Svømmeklub  31.28                 
Michael Schacht  1967    324          31.73   
  Hørsholm Svømmeforening  32.16                 
Jesper Lange  1967    313          32.09   
  Hvidovre Svømme Klub  33.19                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Claus Weng  1972    534          26.87  Dansk rekord 
  Sigma Swim Allerød  26.23                 
Mads Gjerløv  1972    456          28.31   
  Sigma Swim Birkerød  28.48                 
Jacob Olsen  1972    370          30.34   
  Køge Svømmeklub  31.96                 
Martin Backs  1972    327          31.62   
  Køge Svømmeklub  31.10                 
Mark André Kohnagel  1972    326          31.67   
  Hsk Hermes Masters  31.00                 
Anders Dalsgaard  1970    321          31.82   
  Sigma Swim Birkerød  29.51                 
Hans-Christian S Andersen  1969    297          32.65   
  Ringsted Svømme Klub  33.15                 
Claus Bobjerg Juul  1972    243          34.93   
  Hørsholm Svømmeforening  34.71                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frank Olesen  1973    435          28.77   
  Hvidovre Svømme Klub  29.15                 
Simon Hagbarth  1974    363          30.56   
  Roskilde Svømning  30.30                 
Kaj Hansen  1974    352          30.86   
  Glostrup Svømmeklub  30.20                 
Michal Palmus  1976    322          31.78   
  JGI Svømning  29.50                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Bo Pedersen  1981    530          26.93   
  H2Odense  25.82                 
Kasper Bruun Graversen  1981    399          29.60   
  Vejle Svømmeklub  28.81                 
Christian Graversen  1978    369          30.38   
  Vejle Svømmeklub  29.91                 
Rasmus Fog Jørgensen  1981    299          32.58   
  U.S.G  34.00                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Nielsen  1985    415          29.22   
  Sigma Swim Birkerød  29.39                 
Rémi Maguet  1986    357          30.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Mirkovic  1993    441          28.64   
  Vest-Brøndby  28.99                 
Michel Michelsen  1994    387          29.90   
  U.S.G  30.00                 
Mathias Roer Højgaard  1994    370          30.34   
  Vest-Brøndby  31.49                 
Sebastian Broksø Mirkovic  1996    370          30.35   
  Vest-Brøndby  35.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:19 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Berit Marx Pedersen  1950    110          50.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.22                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inge-Lise Damberg  1957    188          42.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  43.77                 
Hanne Stevnsborg  1957    188          42.52   
  Køge Svømmeklub  43.18                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tine Carstensen  1962    341          34.89   
  Næstved IF  34.99                 
Anne-Mette L. Pedersen  1960    143          46.56   
  Hsk Hermes Masters  42.24                 
Majken Johansen  1958    109          50.94   
  Hsk Hermes Masters  51.00                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sanne Juel  1965    372          33.89   
  Næstved IF  33.99                 
Lene Dreistrup Baunkjær  1967    278          37.35   
  Roskilde Svømning  39.00                 
Ulla Olin  1963    249          38.73   
  Sigma Swim Birkerød  38.83                 
Bente Holm Gottlieb  1966    238          39.31   
  Hørsholm Svømmeforening  37.00                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Suhr  1971    461          31.55  Dansk rekord 
  Sigma Swim Birkerød  30.92                 
Lene Dyrbak  1971    278          37.34   
  Ringsted Svømme Klub  36.99                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Madoka Christensen  1977    446          31.89   
  Køge Svømmeklub  31.92                 
Susanne Kaavé  1975    271          37.63   
  Hørsholm Svømmeforening  38.37                 
Pia Andersen  1976              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  32.00                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Sandgaard P  1980    349          34.62   
  Hvidovre Svømme Klub  34.00                 
Louise Green Engberg  1978    299          36.43   
  Ringsted Svømme Klub  36.00                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simone Ehlers  1987    421          32.52   
  U.S.G  33.00                 
Helle Hartmann  1985    348          34.66   
  Køge Svømmeklub                   
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carola Pedersen  1989    398          33.14   
  Hsk Hermes Masters  33.00                 
Mie Lønne  1992    369          33.99   
  U.S.G  35.00                 
 
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marianne Duijm  1993    534          30.05   
  U.S.G  29.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:19 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1933-1937 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Kjær  1935    33  1:16.70  2:42.43  4:05.63    5:28.36   
  Hsk Hermes Masters  4:54.88                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nabil Aziz  1943    92  54.31  1:54.69  2:55.66    3:53.45   
  Hsk Hermes Masters  3:56.00                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Steen Elborne  1957    113  52.21  1:48.66  2:45.10    3:37.87   
  Sigma Swim Allerød  3:34.97                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ulrik Schäfer  1962    210  41.69  1:27.67  2:14.16    2:57.65   
  Sigma Swim Birkerød  2:57.46                 
                     
Anders Meinert Pedersen  1961    188  44.40  1:31.07  2:18.05    3:04.30   
  DeltaSwim  3:03.60                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Henry Lykke Stokholm  1969    360  35.06  1:11.18  1:49.30    2:28.46   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.00                 
                     
Christian Drachmann  1968    277  37.86  1:18.57  2:00.40    2:41.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.18                 
                     
Henrik Petersen  1969    271  37.65  1:18.35  2:01.10    2:43.04   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Claus Lerche Iversen  1977    552  31.91  1:05.21  1:37.26    2:08.74   
  Sigma Swim Birkerød  2:12.25                 
                     
Jesper Waterval  1975    387  33.53  1:10.50  1:47.87    2:24.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.52                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rune Solvang  1980    331  35.59  1:15.01  1:54.39    2:32.68   
  U.S.G  2:26.19                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Lianee  1985    495  31.50  1:05.37  1:39.29    2:13.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:04.41                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cai Edge  1991    404  32.32  1:08.38  1:46.16    2:22.84   
  Hsk Hermes Masters  2:20.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:37 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Ketelsen  1943    231  45.69  1:34.84  2:25.04    3:14.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:14.97                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vibeke Larsen  1961    254  44.23  1:30.86  2:19.98    3:08.10   
  Næstved IF  3:07.30                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilia Maunsbach  1964    277  44.90  1:31.92  2:18.74    3:02.85   
  Sigma Swim Birkerød  3:05.00                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Margit Sørensen  1972    401  38.58  1:19.02  2:00.61    2:41.66   
  Ringsted Svømme Klub  2:42.43                 
                     
Jannie Aarkrogh Steen  1968    353  40.48  1:23.39  2:06.38    2:48.55   
  Næstved IF  2:50.89                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirsten Povlsen  1978    377  39.41  1:21.14  2:03.58    2:44.96   
  H2Odense  2:45.00                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linda Lund Tietze  1984    544  33.44  1:10.12  1:48.24    2:26.01   
  Køge Svømmeklub  2:29.88                 
                     
Anne Roslyng  1983    367  38.68  1:20.91  2:03.90    2:46.48   
  Hsk Hermes Masters  2:42.08                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Smidt Hansen  1992    423  37.11  1:17.58  1:58.44    2:38.80   
  U.S.G  2:35.00                 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Vilstrup  1994    477  36.24  1:15.49  1:55.07    2:32.54   
  U.S.G  2:35.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:54 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mogens Halby  1944    85          57.32   
  Roskilde Svømning  52.50                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ebbe Grønlund  1951    232          41.05   
  Næstved IF  41.00                 
Leif Knudsen  1951    208          42.58   
  Randers Freja Triathlon  41.55                 
Jan Kragerup  1952    206          42.69   
  Hsk Hermes Masters  48.10                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Preben Sørensen  1957    278          38.68  Dansk rekord 
  Glostrup Svømmeklub  38.50                 
Per Hemmer  1957    267          39.21   
  Agfs Svømmeafdeling  39.82                 
Jens Halgreen  1954    253          39.91   
  Ringsted Svømme Klub  38.65                 
Jürgen Wedekind  1956    230          41.18   
  Hsk Hermes Masters  40.00                 
Flemming Nielsen  1954    229          41.25   
  Hsk Hermes Masters  41.00                 
Kim Larsen  1957    204          42.87   
  Hsk Hermes Masters  50.00                 
Torsten Christensen  1954    131          49.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.00                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dan Ole Johansen  1960    339          36.21  Dansk rekord 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.60                 
Lars Kruse Byron  1960    293          38.00   
  U.S.G  36.60                 
Anders Føyn  1961    243          40.45   
  Sigma Swim Birkerød  39.28                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Bo Larsen  1964    375          34.99   
  Køge Svømmeklub  35.00                 
Peter Holmsteen  1963    365          35.32   
  Sigma Swim Birkerød  34.83                 
Gerhard Deneken  1963    256          39.76   
  SVØM Korsør  40.00                 
Morten Harning  1966    241          40.56   
  U.S.G  39.63                 
Jesper Lange  1967    219          41.83   
  Hvidovre Svømme Klub  43.14                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stefan Scherling  1972    592          30.07   
  Täby Sim  29.55                 
Jacob Olsen  1972    356          35.60   
  Køge Svømmeklub  35.95                 
Mark André Kohnagel  1972    349          35.84   
  Hsk Hermes Masters  35.60                 
John Bøgehus Pedersen  1968    250          40.06   
  Sigma Swim Birkerød  38.83                 
Odd Roar Kaspersen  1971              DSQ  2 flyben v/start 
  Lambertseter Svømmeklubb  31.56                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin Utiger Sørensen  1977    501          31.79   
  Esbjerg Svømmeklub  32.00                 
Morten Nørregaard  1977    373          35.05   
  DeltaSwim  35.50                 
Kaj Hansen  1974    235          40.86   
  Glostrup Svømmeklub  41.90                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian A. Frederiksen  1981    530          31.20   
  Næstved IF  31.04                 
Michael Eriksen  1979    502          31.75   
  Agfs Svømmeafdeling  30.90                 
Christian Graversen  1978    441          33.16   
  Vejle Svømmeklub  33.01                 
Rasmus Fog Jørgensen  1981    358          35.54   
  U.S.G  35.00                 
Anders Bo Pedersen  1981              DSQ  2 flyben v/start 
  H2Odense  37.00                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Frischauf  1983    227          41.36   
  Vest-Brøndby                   
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Christensen  1991    544          30.93   
  U.S.G  30.00                 
Emil Andersen  1992    481          32.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.70                 
Thomas Vestergaard  1989    432          33.39   
  U.S.G  33.00                 
Sørin Martin Johannessen  1991              DSQ  2 flyben v/start 
  Esbjerg Svømmeklub  30.00                 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Mirkovic  1993    538          31.03   
  Vest-Brøndby  30.53                 
Michel Michelsen  1994    408          34.02   
  U.S.G  34.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:13 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  12 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirsten Strange  1944    185          50.46   
  Vordingborg Svømme Klub  49.94                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Berit Marx Pedersen  1950    216          47.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.08                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hanne Stevnsborg  1957    186          50.37   
  Køge Svømmeklub                   
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pia Thulstrup  1961    509          36.07  Verdensrekord 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.30                 
Anette Bøgsted  1962    250          45.71   
  Sigma Swim Birkerød  43.17                 
Hanne Møller  1958    247          45.90   
  Hsk Hermes Masters  46.00                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sanne Juel  1965    390          39.40   
  Næstved IF  39.99                 
Bente Holm Gottlieb  1966    241          46.27   
  Hørsholm Svømmeforening  41.00                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Suhr  1971    499          36.29  Dansk rekord 
  Sigma Swim Birkerød  35.28                 
Henriette Lilleør  1970    257          45.29   
  Sigma Swim Birkerød  45.30                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Charlotte Them  1976    478          36.82   
  Køge Svømmeklub  37.20                 
Charlotte Nikolajsen  1977    340          41.25   
  Esbjerg Svømmeklub  39.50                 
Pia Andersen  1976              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  40.00                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Green Engberg  1978    325          41.85   
  Ringsted Svømme Klub  41.69                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simone Ehlers  1987    415          38.60   
  U.S.G  42.00                 
Louise Delani  1984    359          40.52   
  Hsk Hermes Masters  40.70                 
Karen Mikkelsen  1986    327          41.78   
  H2Odense  40.83                 
Anne Roslyng  1983    276          44.19   
  Hsk Hermes Masters  42.90                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Jensen  1988    551          35.11   
  Køge Svømmeklub  36.13                 
Tenna Olin  1991    299          43.06   
  Sigma Swim Birkerød  42.89                 
Carola Pedersen  1989    298          43.09   
  Hsk Hermes Masters  44.05                 
Signe Bech  1988    273          44.35   
  Hsk Hermes Masters  44.01                 
 
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marianne Duijm  1993    465          37.16   
  U.S.G  36.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  12 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:20 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fri D Sigma  202    438          4:01.26   
  Sigma Swim  3:58.27                 
  Henrik Pedersen  1965      28.41  57.81      57.81   
  Anders Dalsgaard  1970      29.05  1:00.60      1:58.41   
  Peter Holmsteen  1963      28.25  1:00.04      2:58.45   
  Christian Drachmann  1968      29.70  1:02.81      4:01.26   
                     
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fri C Sigma  163    609          3:36.16   
  Sigma Swim  3:33.54                 
  Claus Weng  1972      27.58  57.30      57.30   
  Jacob Lercke Skytte  1984      25.62  52.76      1:50.06   
  Mads Gjerløv  1972      25.75  54.05      2:44.11   
  Claus Lerche Iversen  1977      24.68  52.05      3:36.16   
                     
Esbjerg C2  163              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  3:44.00                 
                     
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 80-99 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vest Crew Pre  96    387          4:11.42   
  Vest-Brøndby  4:15.00                 
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996      29.09  1:01.72      1:01.72   
  Joakim Lassen  1994      30.42  1:06.70      2:08.42   
  Mathias Roer Højgaard  1994      29.88  1:03.11      3:11.53   
  Oliver Mirkovic  1993      28.01  59.89      4:11.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:27 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Køge Damer B  140    565          4:09.71  Dansk rekord 
  Køge Svømmeklub  4:05.00                 
  Linda Lund Tietze  1984      28.78  59.04      59.04   
  Sabrina Wielsøe  1990      28.69  59.92      1:58.96   
  Helle Hartmann  1985      32.69  1:09.29      3:08.25   
  Mathilde Jensen  1988      29.56  1:01.46      4:09.71   
                     
Piger B Hermes Masters  131    350          4:52.99   
  Hsk Hermes Masters  5:05.00                 
  Lotte Bay Smidt  1974      35.59  1:16.87      1:16.87   
  Sidsel Rytter Løschenkohl  1991      35.82  1:18.58      2:35.45   
  Anne Roslyng  1983      32.51  1:08.26      3:43.71   
  Carola Pedersen  1989      32.82  1:09.28      4:52.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Johnny Petræus  1957      1:33.47  3:12.17  4:49.29  6:25.75  12:43.42   
  Sigma Swim Birkerød  11:41.46      8:02.63  9:37.85  11:12.37       
                     
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Anders Meinert Pedersen  1961      1:15.05  2:37.75  4:01.22  5:23.14  10:47.25   
  DeltaSwim  10:35.83      6:45.61  8:06.86  9:28.22       
                     
Ulrik Schäfer  1962      1:17.97  2:43.62  4:11.53  5:40.14  11:30.99   
  Sigma Swim Birkerød  11:20.00      7:09.47  8:38.75  10:07.77       
                     
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Peter Håkansson  1965      1:57.62  2:39.17  4:02.81  5:26.89  11:04.74   
  Täby Sim  10:51.35      8:16.72  9:00.53  10:25.08       
                     
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mads Gjerløv  1972      1:07.78  2:19.76  3:31.70  4:42.98  9:24.37  Dansk rekord 
  Sigma Swim Birkerød  9:16.18      5:54.84  7:06.35  8:17.00       
                     
Christian Petersen  1971      1:09.61  2:23.14  3:36.89  4:51.26  9:47.87   
  Næstved IF  9:50.22      6:05.52  7:20.21  8:34.64       
                     
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Jan K. Olesen  1975      1:16.35      5:44.43  11:42.17   
  Hvidovre Svømme Klub  12:01.25      7:15.13    10:16.66       
                     
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Jacob Carstensen  1978      1:02.93  2:09.14  3:15.79  4:21.97  8:34.90   
  Esbjerg Svømmeklub  8:50.00      5:27.03  6:31.30  7:34.47       
                     
Kasper Bruun Graversen  1981      1:13.07  2:33.46  3:54.29  5:14.94  10:35.45   
  Vejle Svømmeklub  10:31.01      6:35.69  7:55.97  9:16.76       
                     
 
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Jan Boier Pedersen  1983      1:05.81  2:16.59  3:29.01  4:41.08  9:27.51   
  Hsk Hermes Masters  9:45.45      5:52.90  7:05.43  8:17.30       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:09 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Dansk Open Masters (K)    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
<
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m