Results for HC Andersen Swim Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:57 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Matilde Schrøder 96 - OSLF-STO - 0.32.25 (27-05.16) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | H2Odense | 33.09 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | H2Odense | 33.98 | ||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.14 | ||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.78 | ||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | H2Odense | 35.70 | ||||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.88 | ||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.89 | ||||||
8 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.52 | ||||||
9 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.75 | ||||||
10 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.78 | ||||||
11 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.85 | ||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.90 | ||||||
13 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.91 | ||||||
14 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.00 | ||||||
15 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.08 | ||||||
16 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.31 | ||||||
17 | Sascha Lausten | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.33 | ||||||
18 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 38.46 | ||||||
19 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.63 | ||||||
20 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
21 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.92 | ||||||
22 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 39.04 | ||||||
23 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.44 | ||||||
24 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.84 | ||||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.25 | ||||||
26 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.36 | ||||||
27 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 40.40 | ||||||
28 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.80 | ||||||
29 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 41.00 | ||||||
30 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.09 | ||||||
30 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.09 | ||||||
30 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.09 | ||||||
33 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.24 | ||||||
34 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 41.37 | ||||||
35 | Amalie Ringkvist | 2002 | H2Odense | 41.44 | ||||||
36 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Swim Team Midtjylland | 41.57 | ||||||
37 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 41.73 | ||||||
38 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 41.85 | ||||||
39 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.88 | ||||||
39 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.88 | ||||||
41 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.39 | ||||||
42 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 42.45 | ||||||
43 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 42.75 | ||||||
44 | Emma Phaff Steen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.86 | ||||||
45 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 42.91 | ||||||
46 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.66 | ||||||
47 | Maria Hall | 2003 | Vejle Svømmeklub | 43.92 | ||||||
48 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 44.07 | ||||||
49 | Anna Schou | 2003 | DeltaSwim | 44.15 | ||||||
50 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.27 | ||||||
51 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 44.45 | ||||||
52 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 44.49 | ||||||
53 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 44.92 | ||||||
54 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | 45.68 | ||||||
55 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 45.97 | ||||||
56 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 48.10 | ||||||
57 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.74 | ||||||
58 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | H2Odense | 49.37 | ||||||
59 | Pernille Juul Jensen | 2003 | H2Odense | 49.54 | ||||||
60 | Matilde Baraviec | 2006 | H2Odense | 54.16 | ||||||
61 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 56.92 | ||||||
62 | Anna Eilby Heldt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.49 | ||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | DSQ | asyn.ben.5m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:57 |