2020-09-20   17:15:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danbolig Aarhus Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Jessen  1998    444          34.62   
  Thisted Svømmeklub  32.92                 
Jonas B. Jørgensen  1998    437          34.80  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  36.50                 
Johannes Kjærgaard  1998    408          35.60   
  Agfs Svømmeafdeling  34.59                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolaj Isdahl  1999    610          31.14   
  Odder Svømmeklub  30.07                 
Elias Lauritsen  2000    283          40.24   
  Solbjerg IF  38.00                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Mikkelsen  2001    539          32.45   
  Aarhus Swim  31.36                 
Casper Krohn  2001    506          33.14   
  Agfs Svømmeafdeling  33.72                 
Mathias Lund Hansen  2002    469          34.00   
  Agfs Svømmeafdeling  34.10                 
Magnus V. Ancker  2001    435          34.85   
  Agfs Svømmeafdeling  33.20                 
Christian Ottosen  2002    414          35.43   
  Agfs Svømmeafdeling  38.51                 
Christian Hovmark  2001    406          35.66   
  Thisted Svømmeklub  34.74                 
Nikolaj Petlin Kock  2002    388          36.22   
  Agfs Svømmeafdeling  37.80                 
Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001    213          44.22   
  Solbjerg IF  42.00                 
Laurits Andreassen  2002              DSQ  Flyarme 0-10m 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Markus Toft  2003    432          34.93   
  Agfs Svømmeafdeling  35.38                 
Valdemar Wichmann  2003    418          35.31   
  Agfs Svømmeafdeling  35.41                 
Frederik Lindholm  2004    372          36.71   
  Aarhus Swim  36.81                 
Sander Møller Jürgensen  2004    327          38.34   
  Odder Svømmeklub  37.53                 
Linus Folke Jensen  2004    312          38.92   
  Agfs Svømmeafdeling  38.72                 
William Sloth  2003    311          38.96   
  Aarhus Swim  38.73                 
Lucas Rosenborg  2004    306          39.18   
  Aarhus Swim  39.90                 
Magnus Drachmann  2003    262          41.25   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Alexander Johnsen  2003    245          42.21   
  Odder Svømmeklub  42.14                 
10  Valdemar Vind Sejr  2003    240          42.47   
  Aarhus Swim  42.05                 
11  August Ancker  2003    236          42.70   
  Agfs Svømmeafdeling  43.25                 
12  Tobias Nielsen  2004    233          42.92   
  Odder Svømmeklub  42.83                 
13  Mikkel Brinck  2003    200          45.15   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  51.39                 
14  Mikkel O. Mortensen  2003    178          46.95   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  53.10                 
15  Mads Vittrup Christensen  2003    167          47.89   
  Solbjerg IF  49.00                 
16  Frederik Bols Faarup  2003    155          49.16   
  Solbjerg IF  50.00                 
17  Nikolaj Høgh  2003    154          49.24   
  Solbjerg IF  49.00                 
18  Christian Sejer Sørensen  2004    150          49.62   
  Solbjerg IF  48.00                 
19  Jacob Emil Jeppesen  2003    149          49.82   
  Aarhus Swim  52.02                 
20  Phillip Bols Faarup  2004    114          54.36   
  Solbjerg IF  54.00                 
21  Christian Schaarup  2004    103          56.20   
  Solbjerg IF  58.00                 
22  Emil Blicher Simonsen  2004    75          1:02.56   
  Solbjerg IF  1:05.00                 
Viktor Nørrevang  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub  43.11                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    248          42.03   
  Odder Svømmeklub  46.15                 
Thor Bruun Bisgaard  2005    130          52.06   
  Agfs Svømmeafdeling  56.67                 
Daniel Marcus Le  2006    117          54.01   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  57.33                 
Villads Seneca  2006    109          55.29   
  Agfs Svømmeafdeling  50.36                 
Harald T. Nielsen  2006    40          1:17.16   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.50                 
Karl B. Hansen  2006              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.39                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006              DSQ  Dobbelt armtag v.10m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark