2020-09-20   15:44:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danbolig Aarhus Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 101, 8x50 mix, Finaler 
Sponsor: Føtex Food i Bruunsgade 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Mix 1  Agfs Svømmeafdeling            3:35.43   
  Emma D. Rasmussen  1996      28.88        28.88   
  Kasper Schultz  1995      23.89        52.77   
  Sarah Carugati  2004      28.62        1:21.39   
  David Hjort  2000      26.77        1:48.16   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      29.10        2:17.26   
  Jesper Stilling Julius  1993      24.83        2:42.09   
  Nicoline Kristiansen  2002      28.85        3:10.94   
  Magnus Fallesen  1998      24.49        3:35.43   
                     
Aarhus Swim Mix 1  Aarhus Swim            3:40.64   
  Line Johannsen  2001      28.80        28.80   
  Anton Borg Hjort  2000      24.74        53.54   
  Mia Seehausen  2001      30.12        1:23.66   
  Dan Izhar-Larsen  1999      26.64        1:50.30   
  Ida Bøgh Hald  2001      28.83        2:19.13   
  Oskar Lindholm  2001      25.63        2:44.76   
  Victoria K. Jespersen  2001      29.63        3:14.39   
  Magnus Mikkelsen  2001      26.25        3:40.64   
                     
Agf Mix 2  Agfs Svømmeafdeling            3:41.75   
  Maria Mehlsen  2003      29.87        29.87   
  Johannes Kjærgaard  1998      25.24        55.11   
  Mia Borgensgaard  2003      29.62        1:24.73   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      25.59        1:50.32   
  Mette Baack  2000      29.98        2:20.30   
  August Stamp Kirkeby  1999      26.19        2:46.49   
  Smilla Bruun Christensen  2001      29.90        3:16.39   
  Christian L H Frederiksen  2001      25.36        3:41.75   
                     
Twisted Swim  Thisted Svømmeklub            3:45.97   
  Karoline Sørensen  2002      28.18        28.18   
  Frederik Jessen  1998      25.87        54.05   
  Thea Søe Bach  2002      29.04        1:23.09   
  Mads Kloster  2002      26.25        1:49.34   
  Selma Pruzljanin  2003      30.09        2:19.43   
  Christian Hovmark  2001      27.73        2:47.16   
  Julie Kappel Petersen  2002      30.56        3:17.72   
  Alex Søndergaard  2003      28.25        3:45.97   
                     
Aarhus Swim K2 Mix 1  Aarhus Swim            3:50.66   
  Laura Fogh  2003      29.86        29.86   
  Wilfred Hove Lasthein  2002      26.89        56.75   
  Mille Kjær Jensen  2004      29.57        1:26.32   
  Daniel Gallacher  2002      26.75        1:53.07   
  Martha Bjerg  2004      30.75        2:23.82   
  Vilhelm Damm Thorsell  2002      27.49        2:51.31   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      31.37        3:22.68   
  Frederik Lindholm  2004      27.98        3:50.66   
                     
Agf Mix 3  Agfs Svømmeafdeling            3:50.91   
  Naya Høgholt Sejr  2003      30.78        30.78   
  Artúr Jegesi  2002      27.06        57.84   
  Marlene Reitan  2003      30.89        1:28.73   
  Ehab Basha  2000      25.77        1:54.50   
  Selma Bruun  2001      31.64        2:26.14   
  Valdemar Kjærgaard  2001      27.10        2:53.24   
  Alberte Bloch Hansen  2002      57.67        3:50.91   
  Magnus V. Ancker  2001              3:50.91   
                     
Odder Mix  Odder Svømmeklub            3:59.95   
  Maja Fridberg Madsen  2002      29.43        29.43   
  Thor G. Nedergaard  2002      27.22        56.65   
  Camilla Angaard Nielsen  2003      31.45        1:28.10   
  Kasper Johnsen  2003      29.86        1:57.96   
  Maria Dyrhauge Winther  2004      32.36        2:30.32   
  Jacob Lyse Søe  2003      29.26        2:59.58   
  Kathrine Bech Nielsen  2004      30.43        3:30.01   
  Sander Møller Jürgensen  2004      29.94        3:59.95   
                     
Agf Mix 4  Agfs Svømmeafdeling            4:04.53   
  Ane Kirstine Granild  2004      30.93        30.93   
  Mathias Lund Hansen  2002      28.01        58.94   
  Malou Sejr  2005      32.94        1:31.88   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      27.15        1:59.03   
  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004      33.57        2:32.60   
  Casper Krohn  2001      27.98        3:00.58   
  Orchide Kiyani  2003      34.97        3:35.55   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      28.98        4:04.53   
                     
Aarhus Swim K2 Mix 2  Aarhus Swim            4:10.53   
  Liv Schmeltz Søgaard  2003      33.07        33.07   
  William Sloth  2003      29.24        1:02.31   
  Agnes Bojsen Jensen  2004      33.12        1:35.43   
  Simon Degn  2003      30.02        2:05.45   
  Mette Aagesen Jensen  2004      34.88        2:40.33   
  Mads Mikkelsen  2004      28.02        3:08.35   
  Eva Hjort  2004      32.37        3:40.72   
  Lucas Rosenborg  2004      29.81        4:10.53   
                     
10  Odder Mix 2  Odder Svømmeklub            4:18.46   
  Sofia Ingeberg  2002      32.67        32.67   
  Mads Emil R. Hermansen  2005      30.03        1:02.70   
  Cecilie Lauridsen  2003      31.90        1:34.60   
  Tobias Nielsen  2004      31.19        2:05.79   
  Matilde Dalgaard Lauridse  2003      33.00        2:38.79   
  Nicholas Bundgaard  2002      31.63        3:10.42   
  Sisse Ø. Press  2003      34.86        3:45.28   
  Alexander Johnsen  2003      33.18        4:18.46   
                     
11  Agf Mix6  Agfs Svømmeafdeling            4:28.97   
  Karoline Hansfort  2006      36.28        36.28   
  Magnus Drachmann  2003      28.87        1:05.15   
  Anne Yongliang Guo  2006      39.18        1:44.33   
  August Ancker  2003      29.57        2:13.90   
  Anni Yongliang Guo  2006      41.22        2:55.12   
  Søren Have  2004      29.17        3:24.29   
  Marie Kromann Møller  2006      36.56        4:00.85   
  Markus Toft  2003      28.12        4:28.97   
                     
12  Solbjerg 1  Solbjerg IF            4:58.12   
  Stine Østergaard Jensen  2006      41.74        41.74   
  Christian Sejer Sørensen  2004      35.57        1:17.31   
  Isabella Nørgaard  2007      42.77        2:00.08   
  Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001      30.80        2:30.88   
  Caroline Kokholm  2002      31.16        3:02.04   
  Emil Blicher Simonsen  2004      42.31        3:44.35   
  Karoline Høgh  2006      42.09        4:26.44   
  Frederik Bols Faarup  2003      31.68        4:58.12   
                     
Agf Mix5  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
  Freja Bjørn  2005      36.18        36.18   
                     
Solbjerg 2  Solbjerg IF            DSQ  Kun 7 svømmere 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark