2020-09-20   15:23:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danbolig Aarhus Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Johannsen  2001    574  1:13.19  2:38.00  4:08.58    5:20.37   
  Aarhus Swim  5:06.62                 
                     
Victoria K. Jespersen  2001    470  1:17.69  2:51.40  4:27.66    5:42.42   
  Aarhus Swim  5:30.25                 
                     
Mette Baack  2000    467  1:17.55  2:53.17  4:25.49    5:43.28   
  Agfs Svømmeafdeling  5:50.09                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Søe Bach  2002    571  1:14.16  2:35.75  4:09.93    5:21.04   
  Thisted Svømmeklub  5:13.12                 
                     
Julie Kappel Petersen  2002    473  1:17.19  2:42.85  4:26.90    5:41.79   
  Thisted Svømmeklub  5:50.84                 
                     
Camilla Kjær  2003    423  1:16.59  2:49.08  4:36.74    5:54.78   
  Thisted Svømmeklub  5:50.52                 
                     
Camilla Angaard Nielsen  2003    417  1:21.55  2:52.53  4:36.35    5:56.28   
  Odder Svømmeklub  5:46.74                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Marie Dige  2004    475  1:18.16  2:46.16  4:18.74    5:41.22   
  Aarhus Swim  5:55.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  07:00   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Schultz  1995    593  1:03.93  2:17.13  3:41.74    4:50.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    578  1:06.93  2:23.15  3:48.17    4:52.61   
  Agfs Svømmeafdeling  4:43.17                 
                     
Ralf Dalby  1995    458  1:02.67  2:25.80  4:10.06    5:16.13   
  Agfs Svømmeafdeling  5:12.40                 
                     
Niels K. Mortensen  1995    398  1:09.40  2:31.18  4:12.96    5:31.29  SM8 Dansk Rekord 
  Agfs Svømmeafdeling  5:30.81                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian L H Frederiksen  2001    542  1:05.69  2:24.69  3:55.38    4:58.92   
  Agfs Svømmeafdeling  4:59.06                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    540  1:07.56  2:28.28  3:50.30    4:59.42   
  Aarhus Swim  4:58.02                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    457  1:14.73  2:36.47  4:07.15    5:16.36   
  Agfs Svømmeafdeling  5:11.23                 
                     
Magnus V. Ancker  2001    457  1:14.69  2:39.74  4:02.52    5:16.50   
  Agfs Svømmeafdeling  5:26.03                 
                     
Wilfred Hove Lasthein  2002    446  1:09.98  2:32.88  4:08.33    5:19.10   
  Aarhus Swim  5:13.52                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alex Søndergaard  2003    414  1:11.80  2:37.53  4:13.18    5:26.92   
  Thisted Svømmeklub  5:22.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  07:00 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    661          33.84   
  Agfs Svømmeafdeling  33.81                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mette Baack  2000    471          37.87   
  Agfs Svømmeafdeling  37.50                 
Ida Bøgh Hald  2001    452          38.39   
  Aarhus Swim  38.16                 
Smilla Bruun Christensen  2001    437          38.83   
  Agfs Svømmeafdeling  39.00                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    598          34.98   
  Aarhus Swim  33.76                 
Caroline Lysgaard  2003    529          36.43   
  Aarhus Swim  38.22                 
Anne Katrine Ryhammer  2003    408          39.74   
  Aarhus Swim  40.17                 
Emilie Wolf Sørensen  2003    366          41.19   
  Aarhus Swim  42.87                 
Maja Fridberg Madsen  2002    347          41.92   
  Odder Svømmeklub  38.92                 
Astrid Crone Jespersen  2002    341          42.16   
  Aarhus Swim  42.27                 
Liv Schmeltz Søgaard  2003    328          42.71   
  Aarhus Swim  44.20                 
Alberte Bloch Hansen  2002    324          42.89   
  Agfs Svømmeafdeling  43.31                 
Gro Sørensen  2002    304          43.81   
  Aarhus Swim  47.45                 
10  Katrine Mols  2003    286          44.70   
  Aarhus Swim  43.61                 
11  Lise Lindemann-Larsen  2002    259          46.21   
  Thisted Svømmeklub  43.57                 
12  Asta Kofod Nielsen  2003    235          47.72   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  46.97                 
13  Sisse Ø. Press  2003    229          48.16   
  Odder Svømmeklub  47.89                 
14  Ida Sabroe  2002    216          49.10   
  Odder Svømmeklub  48.85                 
15  Orchide Kiyani  2003    214          49.28   
  Agfs Svømmeafdeling  51.18                 
16  Luca Buthke  2003    182          51.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
17  Katrine Skyt Nielsen  2003    176          52.54   
  Odder Svømmeklub  53.43                 
18  Katja Eskesen  2003    115          1:00.49   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Ditte-Marie Lyck  2003              DNS   
  Solbjerg IF  47.00                 
Annika Svarre Griffel  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eva Hjort  2004    450          38.47   
  Aarhus Swim  39.14                 
Mille Kjær Jensen  2004    446          38.56   
  Aarhus Swim  39.10                 
Sarah Larsen  2004    431          39.02   
  Aarhus Swim  40.43                 
Agnes Bojsen Jensen  2004    375          40.86   
  Aarhus Swim  41.65                 
Sia Aagaard  2004    348          41.91   
  Aarhus Swim  45.03                 
Frida Saks Justesen  2004    292          44.42   
  Aarhus Swim  44.49                 
Maria Dyrhauge Winther  2004    282          44.94   
  Odder Svømmeklub  43.67                 
Emmalina Long  2004    221          48.69   
  Aarhus Swim  54.64                 
Mette Aagesen Jensen  2004    209          49.60   
  Aarhus Swim  50.86                 
10  Katrine Kallestrup  2005    182          51.96   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  53.26                 
11  Freja Bjørn  2005    163          53.94   
  Agfs Svømmeafdeling  55.48                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Hansfort  2006    247          46.94   
  Agfs Svømmeafdeling  49.71                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    225          48.46   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  49.62                 
Anne Yongliang Guo  2006    185          51.73   
  Agfs Svømmeafdeling  53.62                 
Anni Yongliang Guo  2006    180          52.21   
  Agfs Svømmeafdeling  53.10                 
Stine Østergaard Jensen  2006    163          53.88   
  Solbjerg IF  53.00                 
Marie Kromann Møller  2006    162          54.03   
  Agfs Svømmeafdeling  52.31                 
Karoline Høgh  2006    157          54.62   
  Solbjerg IF  54.00                 
Isabella Nørgaard  2007    141          56.59   
  Solbjerg IF  57.00                 
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    126          58.80   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
10  Emma Brogaard Krogh  2007    96          1:04.17   
  Agfs Svømmeafdeling  59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    648          34.06   
  Agfs Svømmeafdeling  33.81                 
Mette Baack  2000    509          36.92   
  Agfs Svømmeafdeling  37.50                 
Ida Bøgh Hald  2001    464          38.07   
  Aarhus Swim  38.16                 
Smilla Bruun Christensen  2001    443          38.66   
  Agfs Svømmeafdeling  39.00                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    598          34.98   
  Aarhus Swim  33.76                 
Caroline Lysgaard  2003    550          35.96   
  Aarhus Swim  38.22                 
Eva Hjort  2004    465          38.05   
  Aarhus Swim  39.14                 
Sarah Larsen  2004    464          38.07   
  Aarhus Swim  40.43                 
Anne Katrine Ryhammer  2003    409          39.69   
  Aarhus Swim  40.17                 
Mille Kjær Jensen  2004    390          40.32   
  Aarhus Swim  39.10                 
Agnes Bojsen Jensen  2004    376          40.82   
  Aarhus Swim  41.65                 
Emilie Wolf Sørensen  2003    367          41.15   
  Aarhus Swim  42.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Jessen  1998    444          34.62   
  Thisted Svømmeklub  32.92                 
Jonas B. Jørgensen  1998    437          34.80  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  36.50                 
Johannes Kjærgaard  1998    408          35.60   
  Agfs Svømmeafdeling  34.59                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolaj Isdahl  1999    610          31.14   
  Odder Svømmeklub  30.07                 
Elias Lauritsen  2000    283          40.24   
  Solbjerg IF  38.00                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Mikkelsen  2001    539          32.45   
  Aarhus Swim  31.36                 
Casper Krohn  2001    506          33.14   
  Agfs Svømmeafdeling  33.72                 
Mathias Lund Hansen  2002    469          34.00   
  Agfs Svømmeafdeling  34.10                 
Magnus V. Ancker  2001    435          34.85   
  Agfs Svømmeafdeling  33.20                 
Christian Ottosen  2002    414          35.43   
  Agfs Svømmeafdeling  38.51                 
Christian Hovmark  2001    406          35.66   
  Thisted Svømmeklub  34.74                 
Nikolaj Petlin Kock  2002    388          36.22   
  Agfs Svømmeafdeling  37.80                 
Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001    213          44.22   
  Solbjerg IF  42.00                 
Laurits Andreassen  2002              DSQ  Flyarme 0-10m 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Markus Toft  2003    432          34.93   
  Agfs Svømmeafdeling  35.38                 
Valdemar Wichmann  2003    418          35.31   
  Agfs Svømmeafdeling  35.41                 
Frederik Lindholm  2004    372          36.71   
  Aarhus Swim  36.81                 
Sander Møller Jürgensen  2004    327          38.34   
  Odder Svømmeklub  37.53                 
Linus Folke Jensen  2004    312          38.92   
  Agfs Svømmeafdeling  38.72                 
William Sloth  2003    311          38.96   
  Aarhus Swim  38.73                 
Lucas Rosenborg  2004    306          39.18   
  Aarhus Swim  39.90                 
Magnus Drachmann  2003    262          41.25   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Alexander Johnsen  2003    245          42.21   
  Odder Svømmeklub  42.14                 
10  Valdemar Vind Sejr  2003    240          42.47   
  Aarhus Swim  42.05                 
11  August Ancker  2003    236          42.70   
  Agfs Svømmeafdeling  43.25                 
12  Tobias Nielsen  2004    233          42.92   
  Odder Svømmeklub  42.83                 
13  Mikkel Brinck  2003    200          45.15   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  51.39                 
14  Mikkel O. Mortensen  2003    178          46.95   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  53.10                 
15  Mads Vittrup Christensen  2003    167          47.89   
  Solbjerg IF  49.00                 
16  Frederik Bols Faarup  2003    155          49.16   
  Solbjerg IF  50.00                 
17  Nikolaj Høgh  2003    154          49.24   
  Solbjerg IF  49.00                 
18  Christian Sejer Sørensen  2004    150          49.62   
  Solbjerg IF  48.00                 
19  Jacob Emil Jeppesen  2003    149          49.82   
  Aarhus Swim  52.02                 
20  Phillip Bols Faarup  2004    114          54.36   
  Solbjerg IF  54.00                 
21  Christian Schaarup  2004    103          56.20   
  Solbjerg IF  58.00                 
22  Emil Blicher Simonsen  2004    75          1:02.56   
  Solbjerg IF  1:05.00                 
Viktor Nørrevang  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub  43.11                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    248          42.03   
  Odder Svømmeklub  46.15                 
Thor Bruun Bisgaard  2005    130          52.06   
  Agfs Svømmeafdeling  56.67                 
Daniel Marcus Le  2006    117          54.01   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  57.33                 
Villads Seneca  2006    109          55.29   
  Agfs Svømmeafdeling  50.36                 
Harald T. Nielsen  2006    40          1:17.16   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.50                 
Karl B. Hansen  2006              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.39                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006              DSQ  Dobbelt armtag v.10m 
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:24 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  16:26   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolaj Isdahl  1999    598          31.35   
  Odder Svømmeklub  30.07                 
Frederik Jessen  1998    515          32.95   
  Thisted Svømmeklub  32.92                 
Elias Lauritsen  2000              DNS   
  Solbjerg IF  38.00                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Mikkelsen  2001    551          32.22   
  Aarhus Swim  31.36                 
Casper Krohn  2001    489          33.52   
  Agfs Svømmeafdeling  33.72                 
Magnus V. Ancker  2001    480          33.72   
  Agfs Svømmeafdeling  33.20                 
Mathias Lund Hansen  2002    478          33.78   
  Agfs Svømmeafdeling  34.10                 
Christian Hovmark  2001    476          33.82   
  Thisted Svømmeklub  34.74                 
Markus Toft  2003    433          34.90   
  Agfs Svømmeafdeling  35.38                 
Valdemar Wichmann  2003    429          35.03   
  Agfs Svømmeafdeling  35.41                 
Christian Ottosen  2002    411          35.51   
  Agfs Svømmeafdeling  38.51                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:26 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-1999 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    499          30.78   
  Agfs Svømmeafdeling  31.53                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Bladt Wichmann  2000    466          31.49   
  Agfs Svømmeafdeling  32.41                 
Mia Seehausen  2001    463          31.56   
  Aarhus Swim  29.91                 
Line Johannsen  2001    436          32.21   
  Aarhus Swim  31.26                 
Victoria K. Jespersen  2001    376          33.82   
  Aarhus Swim  33.24                 
Selma Bruun  2001    294          36.70   
  Agfs Svømmeafdeling  35.92                 
Smilla Bruun Christensen  2001    276          37.52   
  Agfs Svømmeafdeling  36.25                 
Yasmina Kristensen  2000    207          41.27   
  Aarhus Swim  35.88                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Søe Bach  2002    493          30.92   
  Thisted Svømmeklub  31.85                 
Mia Borgensgaard  2003    466          31.50   
  Agfs Svømmeafdeling  32.93                 
Maria Mehlsen  2003    393          33.33   
  Agfs Svømmeafdeling  33.95                 
Camilla Angaard Nielsen  2003    392          33.38   
  Odder Svømmeklub  32.90                 
Selma Pruzljanin  2003    390          33.42   
  Thisted Svømmeklub  33.99                 
Marlene Reitan  2003    384          33.61   
  Agfs Svømmeafdeling  37.29                 
Therese Mardal  2002    378          33.78   
  Thisted Svømmeklub  34.38                 
Camilla Kjær  2003    365          34.17   
  Thisted Svømmeklub  34.75                 
Julie Kappel Petersen  2002    359          34.35   
  Thisted Svømmeklub  33.38                 
10  Maja Fridberg Madsen  2002    356          34.45   
  Odder Svømmeklub  33.07                 
11  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    343          34.87   
  Odder Svømmeklub  35.29                 
12  Sofia Ingeberg  2002    314          35.91   
  Odder Svømmeklub  35.08                 
13  Katrine Mols  2003    294          36.72   
  Aarhus Swim  34.49                 
14  Cecilie Lauridsen  2003    281          37.26   
  Odder Svømmeklub  37.30                 
15  Liv Schmeltz Søgaard  2003    265          38.01   
  Aarhus Swim  37.04                 
16  Caroline Kokholm  2002    240          39.26   
  Solbjerg IF  38.00                 
17  Line Back Kristoffersen  2003    239          39.34   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  39.89                 
18  Orchide Kiyani  2003    181          43.14   
  Agfs Svømmeafdeling  43.97                 
19  Luca Buthke  2003    181          43.17   
  Agfs Svømmeafdeling  48.82                 
20  Sisse Ø. Press  2003    169          44.14   
  Odder Svømmeklub  39.89                 
21  Asta Kofod Nielsen  2003    163          44.68   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  43.58                 
22  Katja Eskesen  2003    138          47.24   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
23  Katrine Skyt Nielsen  2003    116          50.01   
  Odder Svømmeklub  46.88                 
24  Ida Sabroe  2002    102          52.24   
  Odder Svømmeklub  49.54                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Carugati  2004    508          30.60   
  Agfs Svømmeafdeling  32.40                 
Mille Kjær Jensen  2004    450          31.88   
  Aarhus Swim  32.17                 
Clara Skrydstrup  2004    417          32.68   
  Aarhus Swim  34.15                 
Eva Hjort  2004    413          32.78   
  Aarhus Swim  33.40                 
Ane Kirstine Granild  2004    387          33.50   
  Agfs Svømmeafdeling  36.91                 
Frida Saks Justesen  2004    374          33.88   
  Aarhus Swim  35.78                 
Kathrine Bech Nielsen  2004    332          35.26   
  Odder Svømmeklub  35.02                 
Laura Marie Dige  2004    329          35.38   
  Aarhus Swim  36.53                 
Malou Sejr  2005    326          35.48   
  Agfs Svømmeafdeling  35.22                 
10  Sia Aagaard  2004    322          35.64   
  Aarhus Swim  37.13                 
11  Mette Aagesen Jensen  2004    258          38.36   
  Aarhus Swim  40.12                 
12  Agnes Bojsen Jensen  2004    248          38.85   
  Aarhus Swim  40.31                 
13  Emmalina Long  2004    230          39.86   
  Aarhus Swim  42.69                 
14  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    225          40.11   
  Agfs Svømmeafdeling  45.23                 
15  Johanne V. Futtrup  2005    222          40.34   
  Agfs Svømmeafdeling  42.66                 
16  Maria Dyrhauge Winther  2004    200          41.77   
  Odder Svømmeklub  42.60                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    233          39.69   
  Agfs Svømmeafdeling  39.83                 
Karoline Hansfort  2006    169          44.18   
  Agfs Svømmeafdeling  47.35                 
Anni Yongliang Guo  2006    130          48.13   
  Agfs Svømmeafdeling  58.39                 
Marie Kromann Møller  2006    126          48.69   
  Agfs Svømmeafdeling  50.26                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    106          51.47   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Stine Østergaard Jensen  2006    100          52.47   
  Solbjerg IF  52.00                 
Isabella Nørgaard  2007    73          58.19   
  Solbjerg IF  1:00.00                 
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    67          1:00.13   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Anne Yongliang Guo  2006    64          1:00.81   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.49                 
10  Emma Brogaard Krogh  2007    56          1:03.51   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:54 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Seehausen  2001    477          31.26   
  Aarhus Swim  29.91                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    472          31.36   
  Agfs Svømmeafdeling  32.41                 
Line Johannsen  2001    459          31.67   
  Aarhus Swim  31.26                 
Victoria K. Jespersen  2001    421          32.59   
  Aarhus Swim  33.24                 
Selma Bruun  2001    331          35.29   
  Agfs Svømmeafdeling  35.92                 
Smilla Bruun Christensen  2001    286          37.06   
  Agfs Svømmeafdeling  36.25                 
Yasmina Kristensen  2000    183          42.97   
  Aarhus Swim  35.88                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Søe Bach  2002    514          30.49   
  Thisted Svømmeklub  31.85                 
Sarah Carugati  2004    495          30.87   
  Agfs Svømmeafdeling  32.40                 
Mia Borgensgaard  2003    459          31.67   
  Agfs Svømmeafdeling  32.93                 
Mille Kjær Jensen  2004    435          32.22   
  Aarhus Swim  32.17                 
Camilla Angaard Nielsen  2003    435          32.23   
  Odder Svømmeklub  32.90                 
Clara Skrydstrup  2004    430          32.36   
  Aarhus Swim  34.15                 
Eva Hjort  2004    430          32.36   
  Aarhus Swim  33.40                 
Maria Mehlsen  2003    399          33.16   
  Agfs Svømmeafdeling  33.95                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:02   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1998 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ralf Dalby  1995    635          26.09   
  Agfs Svømmeafdeling  25.38                 
Jesper Stilling Julius  1993    619          26.31   
  Agfs Svømmeafdeling  25.42                 
Johannes Kjærgaard  1998    616          26.36   
  Agfs Svømmeafdeling  25.69                 
Magnus Fallesen  1998    587          26.78   
  Agfs Svømmeafdeling  27.60                 
Jonas B. Jørgensen  1998    528          27.74   
  Agfs Svømmeafdeling  27.82                 
Niels K. Mortensen  1995    392          30.64   
  Agfs Svømmeafdeling  30.32                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Hjort  2000    589          26.75   
  Agfs Svømmeafdeling  26.44                 
August Stamp Kirkeby  1999    492          28.40   
  Agfs Svømmeafdeling  28.93                 
Dan Izhar-Larsen  1999    437          29.55   
  Aarhus Swim  29.18                 
Ehab Basha  2000    432          29.66   
  Agfs Svømmeafdeling  29.97                 
Elias Lauritsen  2000    232          36.50   
  Solbjerg IF  36.00                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian L H Frederiksen  2001    489          28.46   
  Agfs Svømmeafdeling  29.15                 
Valdemar Kjærgaard  2001    462          29.01   
  Agfs Svømmeafdeling  29.63                 
Artúr Jegesi  2002    458          29.09   
  Agfs Svømmeafdeling  29.86                 
Wilfred Hove Lasthein  2002    438          29.53   
  Aarhus Swim  29.70                 
Daniel Gallacher  2002    434          29.61   
  Aarhus Swim  30.13                 
Thor G. Nedergaard  2002    422          29.90   
  Odder Svømmeklub  31.18                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    370          31.24   
  Agfs Svømmeafdeling  31.83                 
Vilhelm Damm Thorsell  2002    323          32.66   
  Aarhus Swim  34.00                 
Nicholas Bundgaard  2002    277          34.37   
  Odder Svømmeklub  35.28                 
10  Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001    266          34.87   
  Solbjerg IF  33.00                 
11  Laurits Andreassen  2002    136          43.57   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    451          29.23   
  Agfs Svømmeafdeling  30.51                 
Mads Mikkelsen  2004    398          30.47   
  Aarhus Swim  32.52                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    387          30.76   
  Agfs Svømmeafdeling  30.74                 
Frederik Lindholm  2004    385          30.82   
  Aarhus Swim  30.78                 
Simon Degn  2003    362          31.45   
  Aarhus Swim  35.14                 
William Sloth  2003    351          31.79   
  Aarhus Swim  32.91                 
Kasper Johnsen  2003    341          32.10   
  Odder Svømmeklub  33.64                 
Jacob Lyse Søe  2003    328          32.52   
  Odder Svømmeklub  31.93                 
Søren Have  2004    308          33.18   
  Agfs Svømmeafdeling  33.95                 
10  Magnus Drachmann  2003    300          33.47   
  Agfs Svømmeafdeling  59.45                 
11  Markus Toft  2003    295          33.67   
  Agfs Svømmeafdeling  36.17                 
12  Lucas Rosenborg  2004    262          35.01   
  Aarhus Swim  34.37                 
13  Tobias Nielsen  2004    238          36.16   
  Odder Svømmeklub  35.53                 
14  Jacob Emil Jeppesen  2003    212          37.59   
  Aarhus Swim  38.54                 
15  Frederik Bols Faarup  2003    212          37.60   
  Solbjerg IF  39.00                 
16  Mikkel Brinck  2003    162          41.12   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
17  Markus Friis Hansen  2003    146          42.56   
  Solbjerg IF  44.00                 
18  Christian Sejer Sørensen  2004    127          44.56   
  Solbjerg IF  42.00                 
19  Mikkel O. Mortensen  2003    117          45.74   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
20  Phillip Bols Faarup  2004    115          46.08   
  Solbjerg IF  50.00                 
21  Mads Vittrup Christensen  2003    107          47.14   
  Solbjerg IF  45.00                 
22  Christian Schaarup  2004    74          53.24   
  Solbjerg IF  52.00                 
Viktor Nørrevang  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub  35.07                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    260          35.10   
  Odder Svømmeklub  34.94                 
Villads Seneca  2006    137          43.41   
  Agfs Svømmeafdeling  45.43                 
Thor Bruun Bisgaard  2005    125          44.86   
  Agfs Svømmeafdeling  46.34                 
Daniel Marcus Le  2006    99          48.43   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  49.75                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    81          51.78   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.10                 
Harald T. Nielsen  2006    75          53.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.12                 
Karl B. Hansen  2006              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  59.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:02 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:23   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ralf Dalby  1995    645          25.95   
  Agfs Svømmeafdeling  25.38                 
Jesper Stilling Julius  1993    610          26.44   
  Agfs Svømmeafdeling  25.42                 
Magnus Fallesen  1998    590          26.74   
  Agfs Svømmeafdeling  27.60                 
David Hjort  2000    581          26.87   
  Agfs Svømmeafdeling  26.44                 
Jonas B. Jørgensen  1998    552          27.33   
  Agfs Svømmeafdeling  27.82                 
August Stamp Kirkeby  1999    468          28.87   
  Agfs Svømmeafdeling  28.93                 
Ehab Basha  2000    444          29.40   
  Agfs Svømmeafdeling  29.97                 
Dan Izhar-Larsen  1999    427          29.77   
  Aarhus Swim  29.18                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian L H Frederiksen  2001    524          27.81   
  Agfs Svømmeafdeling  29.15                 
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    494          28.36   
  Agfs Svømmeafdeling  30.51                 
Wilfred Hove Lasthein  2002    467          28.91   
  Aarhus Swim  29.70                 
Artúr Jegesi  2002    463          28.99   
  Agfs Svømmeafdeling  29.86                 
Daniel Gallacher  2002    450          29.27   
  Aarhus Swim  30.13                 
Thor G. Nedergaard  2002    413          30.11   
  Odder Svømmeklub  31.18                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    391          30.67   
  Agfs Svømmeafdeling  30.74                 
Mads Mikkelsen  2004    381          30.93   
  Aarhus Swim  32.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:23 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:36   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Bøgh Hald  2001    519  1:08.92  2:24.01  3:39.81    4:54.11   
  Aarhus Swim  4:46.24                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    462  1:12.54  2:31.50  3:49.67    5:05.66   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mia Seehausen  2001    447  1:10.59  2:28.60  3:48.54    5:09.19   
  Aarhus Swim  4:47.38                 
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    605  1:06.78  2:18.70  3:29.84    4:39.54   
  Thisted Svømmeklub  4:36.29                 
                     
Selma Pruzljanin  2003    519  1:09.47  2:24.53  3:39.87    4:54.17   
  Thisted Svømmeklub  4:55.68                 
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    497  1:11.64  2:28.19  3:44.11    4:58.43   
  Aarhus Swim  5:01.91                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    497  1:09.71  2:24.37  3:41.30    4:58.43   
  Agfs Svømmeafdeling  4:58.62                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    493  1:11.01  2:26.62  3:43.63    4:59.20   
  Agfs Svømmeafdeling  4:55.34                 
                     
Laura Fogh  2003    469  1:12.19  2:29.86  3:48.01    5:04.29   
  Aarhus Swim                   
                     
Nicoline Kristiansen  2002    460  1:12.86  2:32.31  3:50.19    5:06.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Maria Mehlsen  2003    381  1:14.46  2:39.87  4:04.61    5:26.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Gro Sørensen  2002    359  1:18.66  2:45.06  4:09.40    5:32.47   
  Aarhus Swim  5:29.51                 
                     
10  Astrid Crone Jespersen  2002    357  1:18.55  2:43.09  4:08.59    5:33.12   
  Aarhus Swim  7:07.84                 
                     
11  Alberte Bloch Hansen  2002    353  1:16.21  2:42.08  4:08.86    5:34.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Marlene Reitan  2003    340  1:20.74  2:48.10  4:15.51    5:38.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Matilde Dalgaard Lauridse  2003    331  1:21.56  2:50.14  4:16.73    5:41.55   
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Bjerg  2004    501  1:12.09  2:28.94  3:44.36    4:57.62   
  Aarhus Swim  5:03.60                 
                     
Sarah Carugati  2004    448  1:12.50  2:31.92  3:51.58    5:08.96   
  Agfs Svømmeafdeling  6:24.53                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    437  1:13.61  2:35.29  3:54.79    5:11.47   
  Agfs Svømmeafdeling  5:40.74                 
                     
Malou Sejr  2005    393  1:17.21  2:40.62  4:03.00    5:22.73   
  Agfs Svømmeafdeling  5:47.45                 
                     
Sarah Larsen  2004    367  1:17.85  2:41.26  4:07.13    5:30.11   
  Aarhus Swim                   
                     
Clara Skrydstrup  2004    357  1:19.17  2:44.63  4:09.39    5:33.30   
  Aarhus Swim  5:47.67                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    355  1:18.14  2:43.42  4:08.49    5:33.86   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    307  1:20.92  2:50.32  4:21.26    5:50.47   
  Agfs Svømmeafdeling  5:58.86                 
                     
Johanne V. Futtrup  2005    265  1:24.17  3:00.09  4:35.65    6:08.12   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Freja Bjørn  2005    233  1:29.64  3:10.11  4:49.26    6:23.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    253  1:26.96  3:04.21  4:40.75    6:13.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Jørgensen  1998    715  1:00.72  2:04.76  3:06.30    4:06.10   
  Odder Svømmeklub  4:04.52                 
                     
Frederik Jessen  1998    633  1:00.82  2:05.45  3:10.24    4:16.21   
  Thisted Svømmeklub  4:09.64                 
                     
Magnus Fallesen  1998    632  1:01.96  2:07.67  3:13.78    4:16.43   
  Agfs Svømmeafdeling  4:17.42                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    576  1:03.32  2:11.41  3:17.48    4:24.37   
  Agfs Svømmeafdeling  4:15.72                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999    615  1:01.38  2:06.55  3:12.93    4:18.76   
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.54                 
                     
Anton Borg Hjort  2000    611  1:02.56  2:09.29  3:16.88    4:19.31   
  Aarhus Swim  4:31.93                 
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    563  1:02.70  2:09.35  3:18.02    4:26.37   
  Aarhus Swim  4:20.75                 
                     
August Stamp Kirkeby  1999    541  1:03.50  2:13.17  3:21.78    4:30.02   
  Agfs Svømmeafdeling  4:12.15                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Lindholm  2001    669  1:01.12  2:05.55  3:09.42    4:11.51   
  Aarhus Swim  4:06.93                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    502  1:04.88  2:15.73  3:26.77    4:36.82   
  Agfs Svømmeafdeling  4:33.55                 
                     
Daniel Gallacher  2002    502  1:04.80  2:15.38  3:27.03    4:36.90   
  Aarhus Swim  4:46.74                 
                     
Thor G. Nedergaard  2002    500  1:06.23  2:17.41  3:28.06    4:37.24   
  Odder Svømmeklub  4:44.61                 
                     
Vilhelm Damm Thorsell  2002    483  1:07.15  2:17.93  3:29.34    4:40.42   
  Aarhus Swim  5:59.21                 
                     
Christian Ottosen  2002    439  1:09.71  2:22.92  3:36.80    4:49.38   
  Agfs Svømmeafdeling  5:01.00                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    439  1:10.76  2:24.61  3:38.78    4:49.48   
  Agfs Svømmeafdeling  5:16.82                 
                     
Artúr Jegesi  2002    419  1:07.37  2:20.60  3:37.70    4:54.04   
  Agfs Svømmeafdeling  4:54.94                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alex Søndergaard  2003    496  1:05.29  2:15.70  3:27.15    4:37.86   
  Thisted Svømmeklub  4:43.23                 
                     
Rasmus Pilegaard Køfer  2003    429  1:09.23  2:24.37  3:38.39    4:51.62   
  Agfs Svømmeafdeling  5:04.18                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    424  1:08.91  2:23.54  3:39.44    4:52.79   
  Odder Svømmeklub  5:00.82                 
                     
Kasper Johnsen  2003    402  1:08.29  2:25.01  3:42.09    4:58.02   
  Odder Svømmeklub  6:47.63                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    399  1:11.79  2:30.48  3:46.33    4:58.78   
  Aarhus Swim  5:37.15                 
                     
Simon Degn  2003    397  1:12.97  2:30.29  3:46.24    4:59.20   
  Aarhus Swim  5:49.24                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    396  1:10.42  2:28.73  3:44.34    4:59.55   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003    346  1:15.02  2:35.44  3:55.68    5:13.26   
  Agfs Svømmeafdeling  5:43.84                 
                     
Markus Toft  2003    321  1:12.40  2:34.74  3:58.63    5:21.33   
  Agfs Svømmeafdeling  7:13.74                 
                     
10  Alexander Johnsen  2003    318  1:15.84  2:38.76  4:01.72    5:22.34   
  Odder Svømmeklub  5:49.74                 
                     
11  Jacob Lyse Søe  2003    307  1:14.37  2:37.99  4:03.10    5:26.05   
  Odder Svømmeklub  4:59.86                 
                     
12  Valdemar Vind Sejr  2003    307  1:17.15  2:40.87  4:03.93    5:26.20   
  Aarhus Swim  5:34.98                 
                     
13  Søren Have  2004    306  1:14.48  2:39.30  4:05.06    5:26.55   
  Agfs Svømmeafdeling  5:56.43                 
                     
14  Linus Folke Jensen  2004    258  1:22.74  2:54.55  4:23.79    5:45.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  August Ancker  2003    246  2:05.30  3:37.93  5:09.62    5:51.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Markus Friis Hansen  2003    220  1:20.11  3:44.30  5:19.38    6:04.09   
  Solbjerg IF  6:10.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Johannsen  2001    591  31.41  1:05.49  1:40.27    2:14.56   
  Aarhus Swim  2:11.79                 
                     
Victoria K. Jespersen  2001    495  32.94  1:09.15  1:46.47    2:22.75   
  Aarhus Swim  2:23.13                 
                     
Mette Baack  2000    469  33.55  1:11.21  1:48.70    2:25.41   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.87                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Selma Pruzljanin  2003    514  32.39  1:08.14  1:45.02    2:21.00   
  Thisted Svømmeklub  2:18.31                 
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    485  34.16  1:10.81  1:47.54    2:23.73   
  Aarhus Swim  2:23.10                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    484  33.22  1:09.20  1:46.66    2:23.87   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.62                 
                     
Julie Kappel Petersen  2002    473  32.94  1:10.04  1:48.06    2:25.00   
  Thisted Svømmeklub  2:26.29                 
                     
Maria Mehlsen  2003    455  32.69  1:09.98  1:49.80    2:26.80   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.46                 
                     
Liv Schmeltz Søgaard  2003    402  36.01  1:15.94  1:56.02    2:33.07   
  Aarhus Swim  2:38.32                 
                     
Camilla Kjær  2003    400  34.90  1:14.52  1:55.14    2:33.23   
  Thisted Svømmeklub  2:29.38                 
                     
Therese Mardal  2002    388  34.76  1:14.69  1:56.31    2:34.77   
  Thisted Svømmeklub  2:28.68                 
                     
Alberte Bloch Hansen  2002    381  34.44  1:13.46  1:54.43    2:35.72   
  Agfs Svømmeafdeling  2:33.81                 
                     
10  Gro Sørensen  2002    364  36.93  1:16.88  1:57.94    2:38.13   
  Aarhus Swim  2:44.97                 
                     
11  Astrid Crone Jespersen  2002    327  36.17  1:16.58  2:00.03    2:43.95   
  Aarhus Swim  2:40.41                 
                     
12  Katrine Skyt Nielsen  2003    265  40.02  1:25.96  2:12.50    2:55.89   
  Odder Svømmeklub  3:01.38                 
                     
13  Katja Eskesen  2003    225  39.97  1:27.02  2:16.96    3:05.58   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
14  Rosa Sigel Thomsen  2002    185          3:18.01   
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Bjerg  2004    512  34.04  1:09.51  1:45.34    2:21.22   
  Aarhus Swim  2:19.61                 
                     
Sarah Carugati  2004    477  32.56  1:09.58  1:47.32    2:24.54   
  Agfs Svømmeafdeling  2:24.18                 
                     
Christina M. Glargaard  2004    475  33.54  1:10.61  1:48.83    2:24.77   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.07                 
                     
Laura Marie Dige  2004    431  34.41  1:11.83  1:50.83    2:29.50   
  Aarhus Swim  2:29.88                 
                     
Eva Hjort  2004    414  33.93  1:12.22  1:51.74    2:31.51   
  Aarhus Swim  2:31.96                 
                     
Sia Aagaard  2004    406  34.88  1:13.40  1:53.20    2:32.55   
  Aarhus Swim  2:31.72                 
                     
Malou Sejr  2005    396  35.31  1:15.22  1:55.83    2:33.84   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.41                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    395  34.41  1:13.11  1:53.74    2:33.92   
  Odder Svømmeklub  2:34.85                 
                     
Clara Skrydstrup  2004    388  34.96  1:14.83  1:56.72    2:34.79   
  Aarhus Swim  2:32.52                 
                     
10  Maria Dyrhauge Winther  2004    318  38.46  1:20.20  2:02.28    2:45.49   
  Odder Svømmeklub  2:44.21                 
                     
11  Emmalina Long  2004    293  39.34  1:23.46  2:08.92    2:49.95   
  Aarhus Swim  2:57.31                 
                     
12  Mathilde Heine Sørensen  2004    270  39.09  1:24.18  2:54.68    2:54.68   
  TST Svømning  2:56.03                 
                     
13  Mette Aagesen Jensen  2004    264  38.81  1:24.17  2:10.56    2:55.90   
  Aarhus Swim  3:01.14                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Verena Diehl  2007    245  39.88  1:25.65  2:13.85    3:00.34   
  Swimteam Heddos  3:05.10                 
                     
Lea Schneider  2006    221  41.46  1:30.45  2:19.56    3:06.70   
  Swimteam Heddos  3:13.60                 
                     
Pia Schilde  2007    177  41.37  1:34.16  2:29.39    3:20.90   
  Swimteam Heddos  3:21.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:43   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Jørgensen  1998    693  28.08  58.00  1:26.76    1:55.22   
  Odder Svømmeklub  1:54.01                 
                     
Magnus Fallesen  1998    629  28.59  1:00.05  1:29.65    1:59.00   
  Agfs Svømmeafdeling  1:55.53                 
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    550  29.22  1:00.60  1:32.86    2:04.45   
  Agfs Svømmeafdeling  2:02.60                 
                     
Frederik Jessen  1998    530  28.88  1:00.32  1:33.46    2:06.02   
  Thisted Svømmeklub  1:59.26                 
                     
Jesper Stilling Julius  1993    516  29.51  1:02.65  1:35.72    2:07.15   
  Agfs Svømmeafdeling  2:06.60                 
                     
Jonas B. Jørgensen  1998              DNF   
  Agfs Svømmeafdeling  2:06.08                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Hørslev Sørensen  1999    598  28.78  59.27  1:30.08    2:01.03   
  Agfs Svømmeafdeling  1:59.93                 
                     
Nikolaj Isdahl  1999    564  28.63  59.01  1:30.77    2:03.41   
  Odder Svømmeklub  2:05.42                 
                     
August Stamp Kirkeby  1999    549  28.80  1:00.05  1:32.89    2:04.56   
  Agfs Svømmeafdeling  1:58.90                 
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    514  29.54  1:01.41  1:34.44    2:07.26   
  Aarhus Swim  2:05.95                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian L H Frederiksen  2001    571  28.57  1:00.21  1:31.64    2:02.94   
  Agfs Svømmeafdeling  2:03.13                 
                     
Oskar Lindholm  2001    568  29.04  1:00.21  1:32.18    2:03.15   
  Aarhus Swim  1:59.48                 
                     
Mads Kloster  2002    500  29.19  1:01.60  1:34.99    2:08.46   
  Thisted Svømmeklub  2:03.55                 
                     
Wilfred Hove Lasthein  2002    480  29.18  1:02.23  1:36.27    2:10.21   
  Aarhus Swim  2:08.11                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    441  30.49  1:04.46  1:39.07    2:13.93   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.86                 
                     
Artúr Jegesi  2002    430  31.56  1:06.20  1:41.24    2:15.06   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.28                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    414  32.34  1:06.57  1:41.84    2:16.85   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.14                 
                     
Casper Krohn  2001    403  31.28  1:06.08  1:41.86    2:18.05   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.18                 
                     
Christian Ottosen  2002    381  31.03  1:05.89  1:42.90    2:20.68   
  Agfs Svømmeafdeling  2:18.62                 
                     
10  Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001    250          2:41.88   
  Solbjerg IF  2:36.00                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alex Søndergaard  2003    430  29.79  1:03.30  1:39.22    2:15.05   
  Thisted Svømmeklub  2:11.49                 
                     
Jonas Kjær  2003    422  30.76  1:05.47  1:40.92    2:15.88   
  Esbjerg Svømmeklub  2:11.93                 
                     
Frederik Lindholm  2004    407  32.24  1:08.38  1:44.48    2:17.55   
  Aarhus Swim  2:19.86                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    406  33.34  1:08.35  1:43.82    2:17.69   
  Odder Svømmeklub  2:19.95                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    405  31.70  1:07.04  1:43.78    2:17.81   
  Agfs Svømmeafdeling  2:15.98                 
                     
Mads Mikkelsen  2004    384  32.13  1:07.94  1:44.51    2:20.33   
  Aarhus Swim  2:25.32                 
                     
Simon Degn  2003    355  33.93  1:10.40  1:47.61    2:23.98   
  Aarhus Swim  2:28.79                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    345  32.94  1:09.99  1:48.66    2:25.31   
  Aarhus Swim  2:35.78                 
                     
Jacob Lyse Søe  2003    341  33.50  1:10.96  1:48.74    2:25.99   
  Odder Svømmeklub  2:20.55                 
                     
10  Mathias Marbæk Nielsen  2004    337  34.26  1:12.62  2:26.45    2:26.45   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.43                 
                     
11  Søren Have  2004    326  32.64  1:10.59  1:50.34    2:28.06   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.69                 
                     
12  Tobias Nielsen  2004    301  33.44  1:11.83  1:52.25    2:32.06   
  Odder Svømmeklub  2:32.76                 
                     
13  Magnus Drachmann  2003    280  32.85  1:11.73  1:54.64    2:35.73   
  Agfs Svømmeafdeling  2:37.10                 
                     
14  Valdemar Vind Sejr  2003    273  35.55  1:15.07  1:56.30    2:37.07   
  Aarhus Swim  2:40.67                 
                     
15  Frederik Bols Faarup  2003    258  34.93  1:16.67  2:00.51    2:40.17   
  Solbjerg IF  2:35.00                 
                     
16  Markus Friis Hansen  2003    217  37.22  1:20.76  2:49.51    2:49.51   
  Solbjerg IF  2:45.00                 
                     
Vitus Mygind-Klavsen  2004              DNS   
  Aarhus Swim                   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    341  33.78  1:11.37  1:49.34    2:25.94   
  Odder Svømmeklub  2:28.02                 
                     
Benjamin Flache  2005    295  33.54  1:13.69  1:54.72    2:33.15   
  Swimteam Heddos  2:26.80                 
                     
Philipp Diehl  2005    236  1:19.38  2:03.73  2:45.05    2:45.05   
  Swimteam Heddos  2:42.10                 
                     
Lorenz Alisch  2006    201  39.85  1:25.34  2:11.51    2:54.02   
  Swimteam Heddos  2:52.20                 
                     
Milan Boch  2005    83  47.42  1:46.18  2:51.64    3:53.64   
  Swimteam Heddos  3:38.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:43 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Bøgh Hald  2001    512          33.81   
  Aarhus Swim  32.15                 
Selma Bruun  2001    455          35.17   
  Agfs Svømmeafdeling  34.92                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    436          35.67   
  Agfs Svømmeafdeling  32.70                 
Mia Seehausen  2001    391          36.98   
  Aarhus Swim  34.02                 
Yasmina Kristensen  2000    332          39.05   
  Aarhus Swim  34.97                 
Sara Kusk Christensen  2001    185          47.46   
  TST Svømning  48.96                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    578          32.47   
  Thisted Svømmeklub  30.93                 
Thea Søe Bach  2002    519          33.66   
  Thisted Svømmeklub  33.95                 
Nicoline Kristiansen  2002    494          34.21   
  Agfs Svømmeafdeling  33.57                 
Marlene Reitan  2003    473          34.72   
  Agfs Svømmeafdeling  34.97                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    464          34.94   
  Thisted Svømmeklub  34.32                 
Sofia Ingeberg  2002    445          35.43   
  Odder Svømmeklub  34.89                 
Mia Borgensgaard  2003    397          36.79   
  Agfs Svømmeafdeling  35.72                 
Caroline Lysgaard  2003    361          38.00   
  Aarhus Swim  38.57                 
Katrine Mols  2003    342          38.68   
  Aarhus Swim  36.70                 
10  Caroline Kokholm  2002    330          39.13   
  Solbjerg IF  38.00                 
11  Line Back Kristoffersen  2003    315          39.76   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  40.67                 
12  Rosa Sigel Thomsen  2002    273          41.70   
  Odder Svømmeklub  46.46                 
13  Sisse Ø. Press  2003    240          43.54   
  Odder Svømmeklub  42.17                 
14  Asta Kofod Nielsen  2003    225          44.48   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  42.43                 
15  Annika Svarre Griffel  2003    202          46.11   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
16  Ida Sabroe  2002    192          46.87   
  Odder Svømmeklub  46.37                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Carugati  2004    520          33.63   
  Agfs Svømmeafdeling  32.19                 
Mille Kjær Jensen  2004    512          33.82   
  Aarhus Swim  32.82                 
Sarah Larsen  2004    417          36.20   
  Aarhus Swim  37.30                 
Malou Sejr  2005    347          38.48   
  Agfs Svømmeafdeling  38.19                 
Johanne V. Futtrup  2005    346          38.53   
  Agfs Svømmeafdeling  39.78                 
Freja Bjørn  2005    310          39.97   
  Agfs Svømmeafdeling  43.47                 
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    305          40.18   
  Agfs Svømmeafdeling  38.44                 
Liva Heine Sørensen  2004    271          41.80   
  TST Svømning  42.40                 
Katrine Kallestrup  2005    155          50.33   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  49.70                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Verena Diehl  2007    302          40.29   
  Swimteam Heddos  41.80                 
Anna Ancker  2006    216          45.04   
  Aarhus Swim  46.88                 
Karoline Høgh  2006    193          46.75   
  Solbjerg IF  48.00                 
Victoria Damgaard Sloth  2006    180          47.92   
  Aarhus Swim  50.68                 
Isabella Nørgaard  2007    179          47.96   
  Solbjerg IF  50.00                 
Marie Bertram  2006    171          48.70   
  Aarhus Swim  51.39                 
Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    170          48.82   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Rikke Friis Kanstrup  2006    158          50.02   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Anne Yongliang Guo  2006    151          50.77   
  Agfs Svømmeafdeling  50.64                 
10  Anni Yongliang Guo  2006    135          52.71   
  Agfs Svømmeafdeling  51.09                 
11  Emma Brogaard Krogh  2007    127          53.83   
  Agfs Svømmeafdeling  50.49                 
Dana Emmerich  2006              DNS   
  Sv Hellas Brühl  55.60                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:47 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Bøgh Hald  2001    497          34.15   
  Aarhus Swim  32.15                 
Selma Bruun  2001    475          34.68   
  Agfs Svømmeafdeling  34.92                 
Mia Seehausen  2001    444          35.45   
  Aarhus Swim  34.02                 
Josefine Bladt Wichmann  2000    441          35.53   
  Agfs Svømmeafdeling  32.70                 
Yasmina Kristensen  2000    320          39.54   
  Aarhus Swim  34.97                 
Sara Kusk Christensen  2001    176          48.27   
  TST Svømning  48.96                 
 
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    629          31.57   
  Thisted Svømmeklub  30.93                 
Sarah Carugati  2004    554          32.94   
  Agfs Svømmeafdeling  32.19                 
Thea Søe Bach  2002    538          33.26   
  Thisted Svømmeklub  33.95                 
Mille Kjær Jensen  2004    498          34.12   
  Aarhus Swim  32.82                 
Nicoline Kristiansen  2002    493          34.24   
  Agfs Svømmeafdeling  33.57                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    493          34.25   
  Thisted Svømmeklub  34.32                 
Marlene Reitan  2003    481          34.53   
  Agfs Svømmeafdeling  34.97                 
Sofia Ingeberg  2002    442          35.50   
  Odder Svømmeklub  34.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:05 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  09:55   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Fallesen  1998    548          29.36   
  Agfs Svømmeafdeling  27.60                 
Ralf Dalby  1995    471          30.89   
  Agfs Svømmeafdeling  30.00                 
Niels K. Mortensen  1995    407          32.42   
  Agfs Svømmeafdeling  31.50                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Borg Hjort  2000    566          29.05   
  Aarhus Swim  27.81                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    508          30.12   
  Thisted Svømmeklub  28.54                 
Daniel Gallacher  2002    460          31.14   
  Aarhus Swim  30.78                 
Magnus Mikkelsen  2001    439          31.61   
  Aarhus Swim  29.83                 
Thor G. Nedergaard  2002    435          31.71   
  Odder Svømmeklub  30.89                 
Nikolaj Petlin Kock  2002    411          32.32   
  Agfs Svømmeafdeling  31.59                 
Vilhelm Damm Thorsell  2002    409          32.38   
  Aarhus Swim  32.24                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    369          33.51   
  Agfs Svømmeafdeling  32.25                 
Alexander Korsager Elkjær  2001              DNS   
  Aarhus Swim  32.12                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    442          31.54   
  Agfs Svømmeafdeling  32.01                 
Kasper Johnsen  2003    364          33.65   
  Odder Svømmeklub  31.84                 
August Ancker  2003    324          34.97   
  Agfs Svømmeafdeling  36.45                 
Linus Folke Jensen  2004    289          36.35   
  Agfs Svømmeafdeling  46.51                 
William Sloth  2003    282          36.65   
  Aarhus Swim  46.68                 
Jacob Emil Jeppesen  2003    269          37.21   
  Aarhus Swim  38.71                 
Tobias Svenningsen  2003    248          38.26   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Alexander Johnsen  2003    236          38.88   
  Odder Svømmeklub  39.06                 
Mikkel Brinck  2003    230          39.20   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  40.20                 
10  Mikkel O. Mortensen  2003    224          39.54   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  47.13                 
11  Frederik Bols Faarup  2003    211          40.35   
  Solbjerg IF  39.00                 
12  Christian Sejer Sørensen  2004    200          41.07   
  Solbjerg IF  39.00                 
13  Mads Vittrup Christensen  2003    170          43.38   
  Solbjerg IF  44.00                 
14  Nikolaj Høgh  2003    157          44.48   
  Solbjerg IF  42.00                 
15  Markus Friis Hansen  2003    149          45.29   
  Solbjerg IF  45.00                 
16  Phillip Bols Faarup  2004    111          49.91   
  Solbjerg IF  56.00                 
17  Christian Schaarup  2004    90          53.63   
  Solbjerg IF  58.00                 
18  Emil Blicher Simonsen  2004    84          54.80   
  Solbjerg IF  45.00                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thor Bruun Bisgaard  2005    164          43.91   
  Agfs Svømmeafdeling  46.29                 
Villads Seneca  2006    153          44.86   
  Agfs Svømmeafdeling  45.13                 
Daniel Marcus Le  2006    149          45.27   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  47.47                 
Harald T. Nielsen  2006    113          49.70   
  Agfs Svømmeafdeling  51.25                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    111          49.99   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.31                 
Karl B. Hansen  2006    90          53.48   
  Agfs Svømmeafdeling  53.36                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  09:55 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  16:11   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Fallesen  1998    614          28.28   
  Agfs Svømmeafdeling  27.60                 
Anton Borg Hjort  2000    595          28.57   
  Aarhus Swim  27.81                 
Niels K. Mortensen  1995    434          31.74  S8 Dansk rekord 
  Agfs Svømmeafdeling  31.50                 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2017 
Sponsor: Danbolig Aarhus City 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    546          29.40   
  Thisted Svømmeklub  28.54                 
Daniel Gallacher  2002    476          30.78   
  Aarhus Swim  30.78                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    449          31.38   
  Agfs Svømmeafdeling  32.01                 
Thor G. Nedergaard  2002    436          31.69   
  Odder Svømmeklub  30.89                 
Vilhelm Damm Thorsell  2002    420          32.10   
  Aarhus Swim  32.24                 
Magnus Mikkelsen  2001    411          32.33   
  Aarhus Swim  29.83                 
Nikolaj Petlin Kock  2002    398          32.66   
  Agfs Svømmeafdeling  31.59                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    388          32.96   
  Agfs Svømmeafdeling  32.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  16:11 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  10:13   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Smilla Bruun Christensen  2001    457          30.80   
  Agfs Svømmeafdeling  30.25                 
Selma Bruun  2001    419          31.71   
  Agfs Svømmeafdeling  31.98                 
Yasmina Kristensen  2000    333          34.21   
  Aarhus Swim  31.94                 
Sara Kusk Christensen  2001    238          38.28   
  TST Svømning  39.15                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Fridberg Madsen  2002    534          29.24   
  Odder Svømmeklub  28.36                 
Nicoline Kristiansen  2002    534          29.24   
  Agfs Svømmeafdeling  29.62                 
Maria Mehlsen  2003    496          29.96   
  Agfs Svømmeafdeling  30.22                 
Caroline Kokholm  2002    448          31.00   
  Solbjerg IF  31.00                 
Naya Høgholt Sejr  2003    448          31.00   
  Agfs Svømmeafdeling  30.89                 
Camilla Angaard Nielsen  2003    437          31.26   
  Odder Svømmeklub  30.84                 
Alberte Bloch Hansen  2002    436          31.29   
  Agfs Svømmeafdeling  31.42                 
Cecilie Lauridsen  2003    424          31.58   
  Odder Svømmeklub  31.73                 
Therese Mardal  2002    421          31.65   
  Thisted Svømmeklub  31.49                 
10  Marlene Reitan  2003    402          32.14   
  Agfs Svømmeafdeling  32.16                 
11  Jasmina K. Jacobsen  2003    395          32.34   
  Esbjerg Svømmeklub  33.65                 
12  Liv Schmeltz Søgaard  2003    381          32.73   
  Aarhus Swim  33.67                 
13  Anne Katrine Ryhammer  2003    343          33.88   
  Aarhus Swim  33.57                 
14  Line Back Kristoffersen  2003    341          33.94   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  36.08                 
15  Liv Kousgaard  2003    319          34.70   
  Esbjerg Svømmeklub  33.86                 
16  Gro Sørensen  2002    313          34.93   
  Aarhus Swim  36.32                 
17  Rosa Sigel Thomsen  2002    306          35.20   
  Odder Svømmeklub  36.00                 
18  Orchide Kiyani  2003    300          35.41   
  Agfs Svømmeafdeling  36.03                 
19  Katrine Skyt Nielsen  2003    290          35.84   
  Odder Svømmeklub  36.83                 
20  Katja Eskesen  2003    282          36.15   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
21  Annika Svarre Griffel  2003    250          37.64   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  39.11                 
22  Asta Kofod Nielsen  2003    226          38.95   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  39.20                 
Ditte-Marie Lyck  2003              DNS   
  Solbjerg IF  37.00                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004    484          30.22   
  Esbjerg Svømmeklub  31.18                 
Amalie Staghøj Andersen  2004    459          30.76   
  Esbjerg Svømmeklub  29.91                 
Ane Kirstine Granild  2004    445          31.06   
  Agfs Svømmeafdeling  32.54                 
Kathrine Weide  2004    421          31.65   
  Esbjerg Svømmeklub  32.35                 
Katrine Bech Poulsen  2004    381          32.71   
  Esbjerg Svømmeklub  32.69                 
Agnes Bojsen Jensen  2004    358          33.41   
  Aarhus Swim  33.55                 
Amanda Busk Olesen  2005    355          33.51   
  Esbjerg Svømmeklub  34.72                 
Maria Mathiesen  2004    351          33.61   
  Esbjerg Svømmeklub  33.99                 
Søs Freund  2004    343          33.90   
  Esbjerg Svømmeklub  32.68                 
10  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004    329          34.34   
  Agfs Svømmeafdeling  35.69                 
11  Johanne V. Futtrup  2005    294          35.65   
  Agfs Svømmeafdeling  35.24                 
12  Liva Heine Sørensen  2004    290          35.81   
  TST Svømning  34.04                 
13  Mette Aagesen Jensen  2004    287          35.97   
  Aarhus Swim  38.82                 
14  Isabella Jing Johansen  2005    286          36.01   
  Aarhus Swim  38.32                 
15  Mathilde Heine Sørensen  2004    281          36.19   
  TST Svømning  35.70                 
16  Freja Bjørn  2005    263          37.00   
  Agfs Svømmeafdeling  39.41                 
17  Freja Brendstrup  2005    261          37.10   
  Aarhus Swim  39.73                 
18  Liv Juhl Jensen  2005    240          38.15   
  Aarhus Swim  39.61                 
19  Signe Marie Ryhammer  2005    218          39.40   
  Aarhus Swim  41.98                 
20  Laura Høgsberg Fauteux  2005    212          39.74   
  Aarhus Swim  43.99                 
21  Mina Have Rasmussen  2004    199          40.63   
  Aarhus Swim                   
22  Katrine Kallestrup  2005    172          42.66   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  43.47                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Hansfort  2006    273          36.55   
  Agfs Svømmeafdeling  43.11                 
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    268          36.77   
  Agfs Svømmeafdeling  38.69                 
Marie Kromann Møller  2006    259          37.18   
  Agfs Svømmeafdeling  40.74                 
Marie Bertram  2006    248          37.73   
  Aarhus Swim  41.04                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    215          39.56   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  42.81                 
Lilly Moos  2006    210          39.88   
  Swimteam Heddos  47.70                 
Victoria Damgaard Sloth  2006    209          39.98   
  Aarhus Swim  42.29                 
Maria Lysgaard Sørensen  2006    205          40.22   
  Aarhus Swim  40.36                 
Anne Yongliang Guo  2006    203          40.33   
  Agfs Svømmeafdeling  43.23                 
10  Pia Schilde  2007    198          40.66   
  Swimteam Heddos  43.90                 
11  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007    198          40.71   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  46.87                 
12  Nikoline Sejr  2006    189          41.33   
  Aarhus Swim  43.28                 
13  Karoline Høgh  2006    186          41.51   
  Solbjerg IF  42.00                 
14  Anni Yongliang Guo  2006    177          42.24   
  Agfs Svømmeafdeling  43.54                 
15  Isabella Nørgaard  2007    176          42.30   
  Solbjerg IF  41.00                 
16  Emma Brogaard Krogh  2007    157          43.95   
  Agfs Svømmeafdeling  45.25                 
17  Theresa Stösser  2007    75          56.08   
  Swimteam Heddos  50.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:13 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Smilla Bruun Christensen  2001    460          30.72   
  Agfs Svømmeafdeling  30.25                 
Selma Bruun  2001    429          31.45   
  Agfs Svømmeafdeling  31.98                 
Yasmina Kristensen  2000    326          34.46   
  Aarhus Swim  31.94                 
Sara Kusk Christensen  2001    285          36.03   
  TST Svømning  39.15                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Kristiansen  2002    561          28.76   
  Agfs Svømmeafdeling  29.62                 
Maja Fridberg Madsen  2002    547          29.00   
  Odder Svømmeklub  28.36                 
Maria Mehlsen  2003    497          29.94   
  Agfs Svømmeafdeling  30.22                 
Ane Kirstine Granild  2004    473          30.44   
  Agfs Svømmeafdeling  32.54                 
Alberte Bloch Hansen  2002    470          30.51   
  Agfs Svømmeafdeling  31.42                 
Camilla Angaard Nielsen  2003    451          30.94   
  Odder Svømmeklub  30.84                 
Cecilie Lauridsen  2003    412          31.87   
  Odder Svømmeklub  31.73                 
Caroline Kokholm  2002              DNS   
  Solbjerg IF  31.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:02 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Schultz  1995    589          24.94   
  Agfs Svømmeafdeling  24.39                 
Oskar Jørgensen  1998    553          25.47   
  Odder Svømmeklub  26.02                 
Jesper Stilling Julius  1993    549          25.53   
  Agfs Svømmeafdeling  24.87                 
Magnus Fallesen  1998    539          25.68   
  Agfs Svømmeafdeling  24.37                 
Jonas B. Jørgensen  1998    485          26.61   
  Agfs Svømmeafdeling  25.92                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikolaj Isdahl  1999    552          25.48   
  Odder Svømmeklub  24.14                 
Ehab Basha  2000    499          26.35   
  Agfs Svømmeafdeling  26.64                 
David Hjort  2000    481          26.67   
  Agfs Svømmeafdeling  26.71                 
August Stamp Kirkeby  1999    454          27.20   
  Agfs Svømmeafdeling  26.72                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Lindholm  2001    495          26.43   
  Aarhus Swim  25.91                 
Wilfred Hove Lasthein  2002    465          26.99   
  Aarhus Swim  27.57                 
Mads Kloster  2002    463          27.02   
  Thisted Svømmeklub  26.96                 
Valdemar Kjærgaard  2001    459          27.09   
  Agfs Svømmeafdeling  28.34                 
Artúr Jegesi  2002    452          27.23   
  Agfs Svømmeafdeling  27.01                 
Magnus V. Ancker  2001    451          27.26   
  Agfs Svømmeafdeling  27.24                 
Christian Hovmark  2001    427          27.76   
  Thisted Svømmeklub  29.01                 
Kristoffer Jentzsch Jørgensen  2001    312          30.82   
  Solbjerg IF  29.00                 
Jakob Heeb  2001    251          33.11   
  Esbjerg Svømmeklub  35.64                 
Laurits Andreassen  2002              DNS   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  49.74                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    408          28.19   
  Aarhus Swim  29.72                 
Jonas Kjær  2003    384          28.75   
  Esbjerg Svømmeklub  28.49                 
Jacob Lyse Søe  2003    368          29.17   
  Odder Svømmeklub  29.74                 
Søren Have  2004    362          29.33   
  Agfs Svømmeafdeling  31.52                 
Magnus Drachmann  2003    360          29.37   
  Agfs Svømmeafdeling  29.41                 
Sander Møller Jürgensen  2004    345          29.81   
  Odder Svømmeklub  27.38                 
August Ancker  2003    336          30.06   
  Agfs Svømmeafdeling  31.94                 
Anton Pedersen  2003    303          31.11   
  Esbjerg Svømmeklub  31.31                 
Jacob Emil Jeppesen  2003    297          31.31   
  Aarhus Swim  32.66                 
10  Tobias Nielsen  2004    292          31.51   
  Odder Svømmeklub  30.88                 
11  Anders Mose  2004    282          31.88   
  Esbjerg Svømmeklub  32.13                 
12  Valdemar Vind Sejr  2003    270          32.32   
  Aarhus Swim  33.98                 
13  Frederik Bols Faarup  2003    263          32.62   
  Solbjerg IF  31.00                 
13  Sune Lyngesen  2003    263          32.62   
  Esbjerg Svømmeklub  32.30                 
15  Lasse Metz Mondrup  2004    251          33.13   
  Esbjerg Svømmeklub  34.19                 
16  Mikkel Brinck  2003    233          33.98   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  36.39                 
17  Esben Breum Lau  2003    231          34.07   
  Esbjerg Svømmeklub  38.66                 
18  Mads Vittrup Christensen  2003    228          34.18   
  Solbjerg IF  34.00                 
19  Nikolaj Høgh  2003    227          34.25   
  Solbjerg IF  34.00                 
20  Markus Friis Hansen  2003    222          34.50   
  Solbjerg IF  45.00                 
21  Christian Sejer Sørensen  2004    194          36.06   
  Solbjerg IF  37.00                 
22  Phillip Bols Faarup  2004    171          37.60   
  Solbjerg IF  39.00                 
23  Mikkel O. Mortensen  2003    170          37.70   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  39.65                 
24  Christian Schaarup  2004    129          41.29   
  Solbjerg IF  43.00                 
25  Emil Blicher Simonsen  2004    111          43.45   
  Solbjerg IF  45.00                 
Tom Hoyer  2004              DNS   
  Swimteam Heddos  43.90                 
Vitus Mygind-Klavsen  2004              DNS   
  Aarhus Swim  37.72                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2017 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    341          29.91   
  Odder Svømmeklub  30.76                 
Carl Clausen  2005    242          33.52   
  Esbjerg Svømmeklub  34.60                 
Thor Bruun Bisgaard  2005    198          35.84   
  Agfs Svømmeafdeling  37.60                 
Daniel Marcus Le  2006    173          37.52   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900  43.87                 
Villads Seneca  2006    137          40.54   
  Agfs Svømmeafdeling  40.09                 
Milan Boch  2005    117          42.69   
  Swimteam Heddos  43.50                 
Harald T. Nielsen  2006    115          42.90   
  Agfs Svømmeafdeling  43.67                 
Karl B. Hansen  2006    104          44.34   
  Agfs Svømmeafdeling  43.64                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006    102          44.62   
  Agfs Svømmeafdeling  47.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Agfs Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danbolig Aarhus Open 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Århus    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  AGF         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Bilablau.dk 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kasper Schultz  1995    595          24.85   
  Agfs Svømmeafdeling  24.39                 
Magnus Fallesen  1998    592          24.90   
  Agfs Svømmeafdeling  24.37                 
Nikolaj Isdahl  1999    583          25.02   
  Odder Svømmeklub  24.14                 
Jesper Stilling Julius  1993    553          25.46   
  Agfs Svømmeafdeling  24.87                 
David Hjort  2000    507          26.21   
  Agfs Svømmeafdeling  26.71                 
Ehab Basha  2000    505          26.25   
  Agfs Svømmeafdeling  26.64                 
Jonas B. Jørgensen  1998    496          26.40   
  Agfs Svømmeafdeling  25.92