Results for Skomakardoppet 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skomakardoppet | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Hallsberg | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Hallsberg Kumla Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 mars 2017 |
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.71 | 1:10.18 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.98 | 1:13.97 | |||||
3 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.66 | 1:14.08 | |||||
4 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.60 | 1:15.64 | |||||
5 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 38.35 | 1:23.72 | |||||
6 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 40.64 | 1:26.10 | |||||
7 | Anton Daggert | 1993 | Örebro Simallians | 45.23 | 1:36.97 | |||||
- | Eric Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Oscar Mejsten | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 38, 100m Bröstsim po. A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.10 | 1:12.68 | |||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.98 | 1:21.06 | |||||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 38.61 | 1:21.69 | |||||
4 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.26 | 1:21.90 | |||||
5 | Elias Anderson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.68 | 1:22.64 | |||||
6 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 38.57 | 1:24.95 | |||||
7 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.26 | 1:26.44 | |||||
8 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.97 | 1:27.77 | |||||
9 | Måns Evertsson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.96 | 1:28.20 | |||||
10 | Gabriel Hökemyr | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.06 | 1:29.14 | |||||
11 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.59 | 1:31.47 | |||||
12 | Hannes Börjel | 2002 | Örebro Simallians | 40.68 | 1:31.99 | |||||
13 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 43.45 | 1:32.02 | |||||
14 | Gabriel Raicu | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.59 | 1:34.89 | |||||
15 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 45.45 | 1:35.78 | |||||
16 | Oscar Garcia Blombäck | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.87 | 1:39.36 | |||||
17 | Sina Atashfaraz | 2003 | Örebro Simallians | 48.67 | 1:44.90 | |||||
18 | Hannes Bergström | 2002 | Örebro Simallians | 53.82 | 1:54.67 | |||||
- | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Albert Gustafsson | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |