2018-12-11   09:01:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:37   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            35.08   
Christopher Dufva  2006  Väsby Simsällskap            35.89   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            36.17   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            37.86   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            38.10   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            40.56   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            41.02   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            41.97   
Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            42.19   
10  Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            42.57   
11  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            43.19   
12  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            44.32   
13  Eric Fransson  2006  Täby Sim            45.72   
14  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            45.81   
15  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            46.19   
16  William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.39   
17  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.72   
18  Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            46.73   
19  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.14   
Albin Holmgren  2009  Täby Sim            DSQ   
Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            30.17   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            33.03   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            33.46   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            33.93   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            34.16   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            34.84   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            34.92   
Lars Kuljus  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            35.19   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            36.08   
10  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            37.07   
11  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            37.12   
12  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap            37.27   
13  Asmo Angerjas  2004  Myfitness            37.73   
14  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            38.10   
15  Sebastian Pratt  2004  Verdala International Swim Clu            38.15   
16  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            38.57   
17  Nicolas Monfort  2005  Verdala International Swim Clu            39.32   
18  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.16   
19  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            40.66   
20  Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap            40.93   
21  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            42.63   
22  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            42.64   
23  Oliver Haux  2005  Täby Sim            42.84   
24  Rannar Laast  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            45.73   
25  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            46.97   
26  Caspian Humble  2005  Täby Sim            47.36   
27  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.03   
28  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb            48.72   
29  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF            49.97   
30  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.80   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            28.29   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            28.47   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.89   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            29.97   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            29.99   
Gustav Jonsson  2002  Södertörns Simsällskap            30.16   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.17   
Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            31.16   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            31.68   
10  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            32.33   
11  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            32.46   
12  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.55   
13  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            33.97   
14  Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.03   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.52   
16  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            34.94   
17  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            35.36   
18  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            36.08   
19  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            37.46   
20  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            37.79   
21  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            37.85   
22  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.80   
23  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap            40.43   
24  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            41.03   
25  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            41.45   
26  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            43.00   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            28.29   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF            28.54   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            28.64   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            28.67   
Thomas Johansen  1999  Vestbyen Trondheim            28.97   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.11   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.29   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            29.47   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            29.90   
10  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun            30.05   
11  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            30.16   
12  Robin Flyman  1995  Örebro Simallians            30.91   
13  Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun            31.19   
14  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            31.28   
14  Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap            31.28   
16  Robin Aloe  2000  Myfitness            31.36   
17  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap            31.50   
18  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            31.64   
19  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.76   
20  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            31.93   
21  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            31.98   
22  Sindre Moldsvor  2000  Vestbyen Trondheim            33.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner