2017-12-14   14:21:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:14   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            33.57   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            34.82   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.50   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            36.71   
Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            37.12   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            37.95   
Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            39.29   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            39.96   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            40.47   
10  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            40.61   
11  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.76   
12  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            41.73   
13  Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            41.91   
14  Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap            42.11   
15  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            42.53   
16  Kirke Madar  2007  Myfitness            43.21   
17  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            44.92   
18  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            45.24   
19  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            46.16   
20  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.58   
21  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            46.63   
22  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            46.64   
23  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            47.96   
24  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap            49.55   
25  Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            49.83   
26  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            50.30   
27  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            50.51   
27  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            50.51   
29  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            50.59   
30  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            52.21   
31  Elsa Lundström  2006  Simklubben Neptun            52.58   
32  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            55.02   
33  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            58.76   
Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            31.07   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            32.70   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            32.72   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            33.07   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            34.36   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            34.46   
Martina Mardi  2005  Myfitness            34.79   
Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu            34.83   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            35.13   
10  Simona Rasmann  2004  Myfitness            35.14   
11  Clara Ersson  2004  Täby Sim            35.41   
12  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            35.80   
13  Dina Larsson  2004  Täby Sim            36.07   
14  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            36.36   
15  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            36.37   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            36.49   
17  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.55   
18  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF            36.82   
19  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            36.83   
20  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            37.08   
21  Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            37.26   
22  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            37.31   
23  Liv Bengtsson  2005  Verdala International Swim Clu            37.46   
24  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            37.51   
24  Hannah Haux  2004  Täby Sim            37.51   
26  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            37.56   
27  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun            37.64   
28  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            37.92   
29  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            38.11   
30  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            38.25   
31  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.52   
32  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb            38.65   
33  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            38.69   
34  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            38.70   
35  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            38.85   
36  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            38.99   
37  Alice Davies  2004  Täby Sim            39.01   
38  Ada Viken Refseth  2004  Vestbyen Trondheim            39.08   
39  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            39.35   
40  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF            39.58   
41  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            39.84   
42  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            39.96   
43  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            40.10   
44  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            40.68   
45  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            40.79   
46  Louise Franks  2005  Täby Sim            40.80   
47  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            41.40   
48  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            41.80   
49  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            41.88   
50  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            42.13   
51  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            42.40   
52  Anna Wang  2005  Täby Sim            42.88   
53  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.12   
54  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.61   
55  Katarina Viktoria Solovjova  2005  Myfitness            44.71   
56  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            44.86   
57  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            45.08   
58  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            46.50   
59  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            47.12   
60  Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF            49.49   
61  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            49.53   
62  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap            50.20   
63  Andrea Markowicz Lindén  2004  Stockholmspolisens IF SF            50.24   
64  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            50.41   
65  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            53.56   
66  Clara Taberman  2004  Täby Sim            54.36   
Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            DNS   
Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Lea Niklasson  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meril Arndt  2002  Myfitness            30.03   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.13   
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.39   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.87   
Diana Kornet  2002  Myfitness            30.98   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.50   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.74   
Hanna-Kristiina Saarep  2002  Myfitness            32.00   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.09   
10  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            32.13   
11  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            32.45   
12  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            32.50   
13  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            32.69   
14  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            32.90   
15  Patricia Louise Lysvoll  2003  Vestby Klubb Trondheim            32.96   
16  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            33.11   
17  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.16   
18  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            33.19   
19  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF            33.23   
20  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            33.34   
21  Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.53   
22  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap            33.61   
23  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            33.62   
24  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            33.82   
25  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            34.00   
26  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.01   
27  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.11   
28  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            34.18   
29  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            34.41   
30  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            34.48   
31  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            34.76   
32  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            34.77   
33  Aliise Sikk  2003  Myfitness            35.05   
34  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun            35.07   
35  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF            35.23   
36  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            35.51   
37  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            35.80   
38  Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.01   
39  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            36.04   
40  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.40   
41  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.94   
42  Krislin Kase  2002  Myfitness            36.99   
43  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun            37.07   
44  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun            37.21   
45  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            37.23   
46  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.28   
47  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap            37.31   
48  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            38.07   
49  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            38.95   
50  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            39.04   
51  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.89   
52  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF            41.23   
53  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF            41.78   
54  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            41.83   
55  Helena Maria Michaels  2002  Myfitness            41.96   
56  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            42.99   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            31.16   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            31.35   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            31.92   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.28   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            32.91   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF            33.12   
Martine Selvik  2001  Vestbyen Trondheim            33.68   
Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF            33.96   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            34.10   
10  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.56   
11  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            35.89   
12  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            36.68   
13  Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF            37.20   
14  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            37.82   
15  Kristin Prestmo Jensen  2000  Vestbyen Trondheim            38.17   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start