2017-12-17   12:46:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            4:48.67   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            5:04.20   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            5:05.01   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            5:09.32   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            5:16.13   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            5:24.37   
Sten Erik Soomre  2005  Myfitness            5:28.01   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            5:28.32   
Nicolas Monfort  2005  Verdala International Swim Clu            5:32.97   
10  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            5:52.44   
11  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            6:23.99   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            4:29.48   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            4:34.36   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            4:37.48   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            4:44.41   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            4:49.47   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            4:52.96   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            4:53.44   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF            4:53.91   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            4:59.37   
10  Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            4:59.53   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            5:02.51   
12  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:10.81   
13  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            5:14.48   
14  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            5:27.61   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            5:31.23   
16  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap            5:39.62   
17  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            5:42.44   
18  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            6:04.43   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            4:35.42   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            4:49.89   
Robin Flyman  1995  Örebro Simallians            5:00.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start