2017-12-17   13:00:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            5:08.09   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            5:08.19   
Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu            5:11.16   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            5:19.55   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            5:21.64   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            5:22.33   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            5:23.98   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            5:25.47   
Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            5:34.49   
10  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            5:35.30   
11  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            5:36.74   
12  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            5:45.55   
13  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            5:49.04   
14  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            5:50.30   
15  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            5:52.26   
16  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            5:54.93   
17  Hannah Haux  2004  Täby Sim            5:59.28   
18  Maja Lingham  2004  Täby Sim            6:09.16   
19  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            6:12.42   
20  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF            6:17.06   
21  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            6:21.59   
22  Irma Malmström  2004  Täby Sim            6:24.41   
23  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            6:43.08   
24  Clara Taberman  2004  Täby Sim            6:43.68   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            4:45.37   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            4:57.28   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            5:00.24   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            5:01.15   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            5:02.52   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            5:04.45   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            5:09.02   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF            5:16.39   
Tomine Hugaas Fjorden  2002  Vestbyen IL            5:17.88   
10  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:24.88   
11  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            5:25.43   
12  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            5:26.61   
13  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap            5:35.81   
14  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            5:36.04   
15  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            5:41.66   
16  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            5:47.84   
17  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            5:53.41   
18  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun            5:53.71   
19  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            6:00.36   
20  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun            6:04.26   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap            4:52.96   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            4:55.33   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            4:59.50   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            5:26.56   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            5:29.10   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF            5:33.96   
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            5:36.88   
Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            5:48.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start