2017-12-12   18:41:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            5:08.09   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            5:08.19   
Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu            5:11.16   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            5:19.55   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            5:21.64   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            5:22.33   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            5:23.98   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            5:25.47   
Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            5:34.49   
10  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            5:35.30   
11  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            5:36.74   
12  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            5:45.55   
13  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            5:49.04   
14  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            5:50.30   
15  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            5:52.26   
16  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            5:54.93   
17  Hannah Haux  2004  Täby Sim            5:59.28   
18  Maja Lingham  2004  Täby Sim            6:09.16   
19  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            6:12.42   
20  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF            6:17.06   
21  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            6:21.59   
22  Irma Malmström  2004  Täby Sim            6:24.41   
23  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            6:43.08   
24  Clara Taberman  2004  Täby Sim            6:43.68   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            4:45.37   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            4:57.28   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            5:00.24   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            5:01.15   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            5:02.52   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            5:04.45   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            5:09.02   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF            5:16.39   
Tomine Hugaas Fjorden  2002  Vestbyen IL            5:17.88   
10  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:24.88   
11  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            5:25.43   
12  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            5:26.61   
13  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap            5:35.81   
14  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            5:36.04   
15  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            5:41.66   
16  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            5:47.84   
17  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            5:53.41   
18  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun            5:53.71   
19  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            6:00.36   
20  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun            6:04.26   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap            4:52.96   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            4:55.33   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            4:59.50   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            5:26.56   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            5:29.10   
Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF            5:33.96   
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            5:36.88   
Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            5:48.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            4:48.67   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            5:04.20   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            5:05.01   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            5:09.32   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            5:16.13   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            5:24.37   
Sten Erik Soomre  2005  Myfitness            5:28.01   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            5:28.32   
Nicolas Monfort  2005  Verdala International Swim Clu            5:32.97   
10  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            5:52.44   
11  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            6:23.99   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            4:29.48   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            4:34.36   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            4:37.48   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            4:44.41   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            4:49.47   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            4:52.96   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            4:53.44   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF            4:53.91   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            4:59.37   
10  Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            4:59.53   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            5:02.51   
12  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            5:10.81   
13  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            5:14.48   
14  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            5:27.61   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            5:31.23   
16  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap            5:39.62   
17  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            5:42.44   
18  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            6:04.43   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            4:35.42   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            4:49.89   
Robin Flyman  1995  Örebro Simallians            5:00.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mirelle Piirsalu  2006  Myfitness            1:16.79   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            1:17.48   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            1:24.14   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:25.67   
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            1:26.29   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            1:26.68   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:29.00   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            1:29.13   
Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:29.37   
10  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            1:31.24   
11  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            1:31.26   
12  Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap            1:31.58   
13  Rebecka Javehed  2006  Täby Sim            1:33.35   
14  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            1:33.83   
15  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            1:33.93   
16  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:34.18   
17  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:34.85   
18  Aila Rogatkin  2007  Myfitness            1:35.96   
19  Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            1:36.46   
20  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            1:38.26   
21  Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            1:38.47   
22  Stina Pedersen  2007  Täby Sim            1:39.27   
23  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            1:39.37   
24  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            1:39.79   
25  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            1:40.13   
26  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap            1:43.14   
27  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            1:43.50   
28  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:45.08   
29  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:46.32   
30  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun            1:46.35   
31  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:47.08   
32  Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            1:49.19   
33  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:49.48   
34  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap            1:52.48   
35  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            1:56.94   
36  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:58.45   
37  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            2:03.38   
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            1:09.10   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:13.65   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:14.55   
Dina Larsson  2004  Täby Sim            1:15.08   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            1:18.62   
Clara Ersson  2004  Täby Sim            1:18.85   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            1:19.01   
Martina Mardi  2005  Myfitness            1:19.04   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:20.84   
10  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            1:21.82   
11  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            1:21.96   
12  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            1:22.48   
13  Louise Franks  2005  Täby Sim            1:22.85   
14  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            1:23.07   
15  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            1:24.95   
16  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            1:25.60   
17  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            1:25.76   
18  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap            1:26.11   
19  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            1:26.35   
20  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            1:26.51   
21  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            1:26.58   
22  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            1:27.02   
23  Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            1:27.07   
24  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            1:27.20   
25  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:28.15   
26  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            1:28.94   
27  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            1:29.18   
28  Alice Davies  2004  Täby Sim            1:29.33   
29  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun            1:30.21   
30  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            1:30.56   
31  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            1:30.60   
32  Maja Lingham  2004  Täby Sim            1:30.63   
33  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            1:31.19   
34  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            1:31.58   
35  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            1:32.01   
36  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            1:32.45   
37  Irma Malmström  2004  Täby Sim            1:32.68   
38  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            1:32.92   
39  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            1:33.36   
40  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            1:33.58   
41  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            1:34.61   
42  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:36.81   
43  Hannah Klamkin  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:37.12   
44  Isabelle Skytt  2005  Väsby Simsällskap            1:37.26   
45  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            1:37.33   
46  Gretel Punt  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            1:38.27   
47  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            1:38.33   
48  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            1:40.19   
49  Emma Olsson Sande  2005  Täby Sim            1:41.54   
50  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap            1:42.89   
51  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            1:44.33   
52  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            1:48.04   
53  Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:49.12   
54  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:50.11   
55  Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:52.04   
56  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:52.65   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            1:08.58   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:09.84   
Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb            1:12.04   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:12.24   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:13.04   
Hanna-Kristiina Saarep  2002  Myfitness            1:13.42   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            1:13.81   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            1:14.32   
Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF            1:14.66   
10  Patricia Louise Lysvoll  2003  Vestby Klubb Trondheim            1:15.72   
11  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            1:15.82   
12  Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:16.25   
13  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            1:16.48   
14  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:17.12   
15  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            1:17.22   
16  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:17.53   
17  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF            1:18.59   
18  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            1:19.39   
19  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            1:19.78   
20  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            1:19.97   
21  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            1:21.24   
22  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            1:22.17   
23  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF            1:22.25   
24  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:23.04   
25  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            1:23.19   
26  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            1:23.24   
27  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            1:23.47   
28  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            1:23.81   
29  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            1:24.08   
30  Emma Granström  2002  Falu Simsällskap            1:24.52   
31  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:26.22   
32  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            1:26.62   
33  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:27.72   
34  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:29.61   
35  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF            1:30.41   
36  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            1:30.60   
37  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            1:39.43   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            1:13.42   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            1:14.53   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            1:15.81   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap            1:15.86   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:16.75   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap            1:16.89   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            1:17.36   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            1:18.03   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:18.21   
10  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            1:19.23   
11  Kristin Prestmo Jensen  2000  Vestbyen Trondheim            1:21.08   
12  Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF            1:24.52   
13  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            1:26.39   
14  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            1:34.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Dufva  2006  Väsby Simsällskap            1:18.01   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            1:21.86   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            1:26.71   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            1:29.08   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            1:29.64   
Robin Suves  2006  Täby Sim            1:30.31   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            1:30.63   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            1:30.76   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:31.19   
10  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            1:31.30   
11  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:33.54   
12  Sixten Ersson  2007  Täby Sim            1:34.63   
13  Elvin Degerbalkan  2006  Täby Sim            1:34.78   
14  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            1:34.81   
15  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            1:35.60   
16  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            1:36.44   
17  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap            1:36.66   
18  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            1:37.46   
19  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:39.27   
20  Eric Fransson  2006  Täby Sim            1:39.42   
21  William Struwe  2006  Sala Simsällskap            1:39.60   
22  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            1:39.66   
23  Albin Holmgren  2009  Täby Sim            1:41.19   
24  Edward Watson  2008  Täby Sim            1:42.20   
25  Jan Danovskij  2007  Täby Sim            1:42.37   
26  Niklas Nygren  2006  Södertörns Simsällskap            1:42.44   
27  Erik Svensson  2007  Väsby Simsällskap            1:43.18   
28  Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap            1:44.35   
29  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:44.89   
30  William Zhao  2006  Täby Sim            1:45.45   
31  Carl Olsson  2008  Täby Sim            1:46.13   
32  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:54.48   
33  Oliver Struwe  2008  Sala Simsällskap            2:00.97   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:10.50   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            1:12.11   
Ralf Erik Prits  2004  Myfitness            1:14.89   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            1:18.13   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            1:18.26   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            1:18.81   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            1:19.02   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            1:20.24   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            1:22.52   
10  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:23.28   
11  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            1:23.64   
12  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            1:23.96   
13  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            1:24.21   
14  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            1:25.77   
15  Artur Hunt  2004  Kristjan Palusalu Spordiklubi            1:26.48   
16  Caspian Humble  2005  Täby Sim            1:30.63   
17  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            1:31.03   
18  Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap            1:32.66   
19  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap            1:33.59   
20  Oliver Haux  2005  Täby Sim            1:34.81   
21  Rannar Laast  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            1:35.12   
22  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:35.84   
23  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            1:38.05   
24  Kevin Lenstad  2005  Täby Sim            1:40.89   
25  Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:46.79   
26  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim            1:47.63   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            DNS   
Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            1:08.62   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            1:09.67   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:10.55   
Jonas Johansen  2002  Vestbyen Trondheim            1:12.68   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:13.41   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            1:14.41   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            1:16.13   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            1:16.51   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:19.19   
10  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            1:19.38   
11  Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            1:19.87   
12  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            1:20.18   
13  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap            1:25.94   
14  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            1:26.57   
15  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            1:26.58   
16  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            1:27.06   
17  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap            1:28.88   
18  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:28.93   
19  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:29.11   
20  Sixten Heinloon  2003  Kristjan Palusalu Spordiklubi            1:39.54   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:08.41   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            1:09.13   
Anton Boström  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:09.44   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            1:10.80   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            1:11.17   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            1:12.44   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            1:18.40   
Sindre Moldsvor  2000  Vestbyen Trondheim            1:18.60   
Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun            1:29.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:14   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            33.57   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            34.82   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.50   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            36.71   
Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            37.12   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            37.95   
Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            39.29   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            39.96   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            40.47   
10  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            40.61   
11  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.76   
12  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            41.73   
13  Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            41.91   
14  Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap            42.11   
15  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            42.53   
16  Kirke Madar  2007  Myfitness            43.21   
17  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            44.92   
18  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            45.24   
19  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            46.16   
20  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.58   
21  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            46.63   
22  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            46.64   
23  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            47.96   
24  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap            49.55   
25  Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            49.83   
26  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            50.30   
27  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            50.51   
27  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            50.51   
29  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            50.59   
30  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            52.21   
31  Elsa Lundström  2006  Simklubben Neptun            52.58   
32  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            55.02   
33  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            58.76   
Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            31.07   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            32.70   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            32.72   
Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            33.07   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            34.36   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            34.46   
Martina Mardi  2005  Myfitness            34.79   
Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu            34.83   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            35.13   
10  Simona Rasmann  2004  Myfitness            35.14   
11  Clara Ersson  2004  Täby Sim            35.41   
12  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            35.80   
13  Dina Larsson  2004  Täby Sim            36.07   
14  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            36.36   
15  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            36.37   
16  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            36.49   
17  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.55   
18  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF            36.82   
19  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            36.83   
20  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            37.08   
21  Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            37.26   
22  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            37.31   
23  Liv Bengtsson  2005  Verdala International Swim Clu            37.46   
24  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            37.51   
24  Hannah Haux  2004  Täby Sim            37.51   
26  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            37.56   
27  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun            37.64   
28  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            37.92   
29  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            38.11   
30  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            38.25   
31  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.52   
32  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb            38.65   
33  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            38.69   
34  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            38.70   
35  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            38.85   
36  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            38.99   
37  Alice Davies  2004  Täby Sim            39.01   
38  Ada Viken Refseth  2004  Vestbyen Trondheim            39.08   
39  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            39.35   
40  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF            39.58   
41  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            39.84   
42  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            39.96   
43  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            40.10   
44  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            40.68   
45  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            40.79   
46  Louise Franks  2005  Täby Sim            40.80   
47  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            41.40   
48  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            41.80   
49  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            41.88   
50  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            42.13   
51  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            42.40   
52  Anna Wang  2005  Täby Sim            42.88   
53  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.12   
54  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.61   
55  Katarina Viktoria Solovjova  2005  Myfitness            44.71   
56  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            44.86   
57  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            45.08   
58  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap            46.50   
59  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            47.12   
60  Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF            49.49   
61  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            49.53   
62  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap            50.20   
63  Andrea Markowicz Lindén  2004  Stockholmspolisens IF SF            50.24   
64  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            50.41   
65  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            53.56   
66  Clara Taberman  2004  Täby Sim            54.36   
Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Saga Mattsson  2004  Täby Sim            DNS   
Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Lea Niklasson  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meril Arndt  2002  Myfitness            30.03   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.13   
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.39   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens IF SF            30.87   
Diana Kornet  2002  Myfitness            30.98   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.50   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.74   
Hanna-Kristiina Saarep  2002  Myfitness            32.00   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.09   
10  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            32.13   
11  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            32.45   
12  Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            32.50   
13  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            32.69   
14  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            32.90   
15  Patricia Louise Lysvoll  2003  Vestby Klubb Trondheim            32.96   
16  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            33.11   
17  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.16   
18  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            33.19   
19  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF            33.23   
20  Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            33.34   
21  Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.53   
22  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap            33.61   
23  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            33.62   
24  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            33.82   
25  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            34.00   
26  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.01   
27  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.11   
28  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            34.18   
29  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            34.41   
30  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            34.48   
31  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            34.76   
32  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            34.77   
33  Aliise Sikk  2003  Myfitness            35.05   
34  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun            35.07   
35  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF            35.23   
36  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            35.51   
37  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            35.80   
38  Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.01   
39  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            36.04   
40  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.40   
41  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.94   
42  Krislin Kase  2002  Myfitness            36.99   
43  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun            37.07   
44  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun            37.21   
45  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            37.23   
46  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.28   
47  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap            37.31   
48  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            38.07   
49  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            38.95   
50  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            39.04   
51  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.89   
52  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF            41.23   
53  Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF            41.78   
54  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            41.83   
55  Helena Maria Michaels  2002  Myfitness            41.96   
56  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            42.99   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            31.16   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            31.35   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            31.92   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.28   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            32.91   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF            33.12   
Martine Selvik  2001  Vestbyen Trondheim            33.68   
Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens IF SF            33.96   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            34.10   
10  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.56   
11  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            35.89   
12  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            36.68   
13  Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF            37.20   
14  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            37.82   
15  Kristin Prestmo Jensen  2000  Vestbyen Trondheim            38.17   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:14 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:37   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            35.08   
Christopher Dufva  2006  Väsby Simsällskap            35.89   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            36.17   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            37.86   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            38.10   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            40.56   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            41.02   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            41.97   
Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            42.19   
10  Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            42.57   
11  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            43.19   
12  Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            44.32   
13  Eric Fransson  2006  Täby Sim            45.72   
14  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            45.81   
15  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            46.19   
16  William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.39   
17  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.72   
18  Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            46.73   
19  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.14   
Albin Holmgren  2009  Täby Sim            DSQ   
Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            30.17   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            33.03   
Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            33.46   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            33.93   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            34.16   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            34.84   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            34.92   
Lars Kuljus  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            35.19   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            36.08   
10  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            37.07   
11  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            37.12   
12  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap            37.27   
13  Asmo Angerjas  2004  Myfitness            37.73   
14  Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            38.10   
15  Sebastian Pratt  2004  Verdala International Swim Clu            38.15   
16  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            38.57   
17  Nicolas Monfort  2005  Verdala International Swim Clu            39.32   
18  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.16   
19  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            40.66   
20  Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap            40.93   
21  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            42.63   
22  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            42.64   
23  Oliver Haux  2005  Täby Sim            42.84   
24  Rannar Laast  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            45.73   
25  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            46.97   
26  Caspian Humble  2005  Täby Sim            47.36   
27  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.03   
28  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb            48.72   
29  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF            49.97   
30  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.80   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            28.29   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap            28.47   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.89   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            29.97   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            29.99   
Gustav Jonsson  2002  Södertörns Simsällskap            30.16   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.17   
Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            31.16   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            31.68   
10  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            32.33   
11  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            32.46   
12  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.55   
13  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            33.97   
14  Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.03   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.52   
16  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            34.94   
17  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            35.36   
18  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            36.08   
19  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            37.46   
20  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            37.79   
21  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            37.85   
22  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.80   
23  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap            40.43   
24  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            41.03   
25  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            41.45   
26  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            43.00   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            28.29   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF            28.54   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            28.64   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            28.67   
Thomas Johansen  1999  Vestbyen Trondheim            28.97   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.11   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.29   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap            29.47   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            29.90   
10  Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun            30.05   
11  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            30.16   
12  Robin Flyman  1995  Örebro Simallians            30.91   
13  Karl Johan Rasmuson  2001  Simklubben Neptun            31.19   
14  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            31.28   
14  Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap            31.28   
16  Robin Aloe  2000  Myfitness            31.36   
17  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap            31.50   
18  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            31.64   
19  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.76   
20  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            31.93   
21  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            31.98   
22  Sindre Moldsvor  2000  Vestbyen Trondheim            33.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  18:37 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 7, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Neptun Damer  Simklubben Neptun            2:01.20   
  Ingrid Lund  2006      32.35        32.35   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      29.25        1:01.60   
  Sophie Bladin  2002      29.75        1:31.35   
  Sara Andersson  2000      29.85        2:01.20   
                     
Polisen 1  Stockholmspolisens IF SF            2:01.39   
  Liv Asp Olsson  2005      30.46        30.46   
  Ljuba Berg  2000      30.78        1:01.24   
  Anna Dimitriou  2006      32.34        1:33.58   
  Paola Kylberg  2002      27.81        2:01.39   
                     
Botk-Rönn Damer  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:06.89   
  Emilia Bengtsson  2001      30.62        30.62   
  Jemina Granholm  2002      30.64        1:01.26   
  Alva Udell  2003      31.94        1:33.20   
  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005      33.69        2:06.89   
                     
Uppsala Lag 1  Upsala Simsällskap            2:06.95   
  Jeanna Wiell  2001      30.41        30.41   
  Jonna Löding  2002      28.78        59.19   
  Amanda Viksten  2004      32.40        1:31.59   
  Hilma Wahlström  2006      35.36        2:06.95   
                     
Polisen 2  Stockholmspolisens IF SF            2:08.35   
  Lilly James-Killer  2006      35.37        35.37   
  Sofia Walsh  2002      28.97        1:04.34   
  Alice Albinzon  2000      31.39        1:35.73   
  Emma Thur  2004      32.62        2:08.35   
                     
Polisen 3  Stockholmspolisens IF SF            2:11.81   
  Cornelia Niring  2002      30.61        30.61   
  Vinona Bothe  1999      31.75        1:02.36   
  Nellie Thofelt  2006      36.69        1:39.05   
  Sofia Lindqvist  2004      32.76        2:11.81   
                     
Upsala Lag 2  Upsala Simsällskap            2:15.24   
  Tova Franzén  2001      31.73        31.73   
  Matilda Lantz  2002      30.97        1:02.70   
  Clara Frykberg  2005      32.20        1:34.90   
  Nora Högström  2007      40.34        2:15.24   
                     
Polisen 4  Stockholmspolisens IF SF            2:15.42   
  Lisa Holmqvist  1999      31.72        31.72   
  Elsa Fogelsjöö  2003      32.23        1:03.95   
  Linn Solehav  2005      33.68        1:37.63   
  Meja Johansson  2006      37.79        2:15.42   
                     
Polisen 5  Stockholmspolisens IF SF            2:17.67   
  Hjördis Köhler  2001      32.23        32.23   
  Maria Bang  2003      31.59        1:03.82   
  Ida Lindström  2004      33.59        1:37.41   
  Sara Wattad  2006      40.26        2:17.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Neptun Herrar  Simklubben Neptun            1:54.43   
  Jonatan Eriksson  2006      31.73        31.73   
  Theo Djuphammar  2005      30.70        1:02.43   
  Oscar Mogard Linden  2002      26.40        1:28.83   
  Marcus Melander  1996      25.60        1:54.43   
                     
Uppsala Lag 1  Upsala Simsällskap            1:54.49   
  Alexander Almasi  2000      26.00        26.00   
  Mikael Söderberg  2003      27.14        53.14   
  Adi Ramovic  2004      28.12        1:21.26   
  Malte Franzén  2007      33.23        1:54.49   
                     
Botk-Rönn Herrar  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:55.05   
  Alexander Koufakis  2000      25.76        25.76   
  Juan Esbjörnsson  2002      28.65        54.41   
  Marcus Hedlund  2002      30.44        1:24.85   
  Mattias Moreno  2002      30.20        1:55.05   
                     
Upsala Lag 2  Upsala Simsällskap            2:04.00   
  William Rismyhr  2004      32.01        32.01   
  Kevin Shiva  2002      27.83        59.84   
  Johan Ljunggren  2001      28.35        1:28.19   
  Filip Hallin  2006      35.81        2:04.00   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            2:33.09   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            2:44.27   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            2:48.26   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            2:48.30   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            2:51.63   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            2:51.77   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            2:53.14   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            2:53.34   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            2:54.74   
10  Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            2:55.07   
11  Dina Larsson  2004  Täby Sim            2:55.12   
12  Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            2:55.69   
13  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            2:57.20   
14  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            2:57.77   
15  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            2:58.62   
15  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            2:58.62   
17  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            3:00.44   
18  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            3:01.27   
19  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            3:01.59   
20  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            3:01.99   
21  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            3:02.89   
22  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            3:03.08   
23  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            3:04.31   
24  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            3:06.71   
25  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            3:08.14   
26  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            3:09.59   
27  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            3:09.96   
28  Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            3:11.27   
29  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            3:11.70   
30  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF            3:11.97   
31  Alice Davies  2004  Täby Sim            3:12.01   
32  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            3:12.75   
33  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            3:12.86   
34  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun            3:13.06   
35  Hannah Haux  2004  Täby Sim            3:13.29   
36  Matilda Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            3:14.19   
37  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            3:14.96   
38  Maja Lingham  2004  Täby Sim            3:15.02   
39  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            3:15.59   
40  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun            3:15.79   
41  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            3:15.81   
42  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            3:19.61   
43  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            3:20.37   
44  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            3:20.51   
45  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            3:20.88   
46  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            3:32.75   
47  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            3:34.32   
48  Anna Wang  2005  Täby Sim            3:35.48   
49  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            3:36.14   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:35.14   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            2:39.87   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            2:43.64   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            2:44.29   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            2:44.32   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            2:44.53   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            2:44.59   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            2:44.60   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            2:46.97   
10  Tomine Hugaas Fjorden  2002  Vestbyen IL            2:48.19   
11  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            2:48.52   
12  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            2:49.19   
13  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:50.54   
14  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            2:50.87   
15  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF            2:53.05   
16  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            2:53.58   
17  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            2:54.55   
18  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF            2:55.00   
19  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            2:55.39   
20  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            2:55.67   
21  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:56.88   
22  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            2:58.84   
23  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            2:59.54   
24  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            3:02.58   
25  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            3:03.10   
26  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            3:03.75   
27  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap            3:04.41   
28  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            3:05.69   
29  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            3:12.12   
30  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            3:16.30   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF            2:35.74   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            2:46.06   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            2:46.19   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            2:47.09   
Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF            2:49.05   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            2:50.22   
Kristin Prestmo Jensen  2000  Vestbyen Trondheim            2:55.94   
Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens IF SF            2:57.09   
Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            2:58.17   
10  Vinona Bothe  1999  Stockholmspolisens IF SF            2:59.52   
11  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap            3:01.65   
12  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap            3:03.85   
13  Anna Lithell  2001  Sala Simsällskap            3:06.28   
14  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            3:08.92   
15  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            3:10.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            2:33.52   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            2:35.42   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun            2:38.92   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            2:44.11   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            2:45.34   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF            2:45.78   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            2:49.30   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            2:49.64   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            2:51.72   
10  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            2:52.74   
11  Daner Alex Tapia  2005  Södertörns Simsällskap            2:53.55   
12  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            2:53.99   
13  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun            2:54.78   
14  Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            2:55.94   
15  Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            2:56.95   
16  Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            2:57.19   
17  Nicolas Monfort  2005  Verdala International Swim Clu            3:11.13   
18  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            3:17.49   
19  Caspian Humble  2005  Täby Sim            3:17.58   
20  Maxim Jelagin  2005  Lidingö Simklubb            3:23.67   
21  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap            3:24.78   
22  Oliver Haux  2005  Täby Sim            3:32.75   
23  Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            3:37.16   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            2:22.37   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            2:24.33   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap            2:24.84   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            2:31.08   
Jonas Johansen  2002  Vestbyen Trondheim            2:31.37   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap            2:32.28   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            2:43.42   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap            2:44.39   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            2:46.22   
10  Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            2:47.18   
11  Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            2:48.97   
12  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            2:49.39   
13  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            2:50.37   
14  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            2:51.32   
15  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:53.90   
16  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            2:54.60   
17  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            2:59.73   
18  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04            3:00.30   
19  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            3:03.54   
20  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap            3:06.74   
21  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            3:14.99   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            2:21.91   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF            2:24.54   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            2:28.93   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            2:31.00   
Robin Aloe  2000  Myfitness            2:33.64   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            2:36.81   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            2:43.57   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            2:43.66   
Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap            2:48.16   
10  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF            2:54.63   
11  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun            3:07.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            35.42   
Mirelle Piirsalu  2006  Myfitness            36.20   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            38.82   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            39.47   
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            39.84   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            40.16   
Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            40.96   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            41.32   
Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.33   
10  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.43   
11  Kirke Madar  2007  Myfitness            41.99   
12  Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap            42.11   
13  Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            42.49   
14  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap            42.58   
15  Laura Pae  2007  Kristjan Palusalu Spordiklubi            42.65   
16  Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            42.95   
17  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            43.00   
18  Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            43.01   
19  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            43.92   
20  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.02   
21  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            44.07   
22  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            44.11   
23  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            44.22   
24  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            44.30   
25  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.85   
26  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            45.31   
27  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap            45.40   
28  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            45.81   
29  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            46.34   
30  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            46.48   
30  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            46.48   
32  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            46.91   
33  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.03   
34  Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            47.10   
35  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            47.43   
36  Hanna Areblad  2007  Väsby Simsällskap            47.59   
37  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.87   
38  Fanny Karls  2007  Väsby Simsällskap            47.99   
39  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            48.60   
40  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap            48.75   
41  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun            49.03   
42  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            49.30   
43  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.26   
44  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            50.47   
45  Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            50.48   
46  Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun            50.55   
47  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            50.64   
48  Idun Nelin  2008  Simklubben Neptun            50.75   
49  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            51.42   
50  Elsa Lundström  2006  Simklubben Neptun            51.79   
51  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap            51.80   
52  Ängla Edin  2006  Väsby Simsällskap            51.97   
53  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            52.61   
54  Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun            53.05   
55  Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun            55.62   
56  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            56.75   
57  Olivia Strömberg  2007  Simklubben Neptun            57.69   
Felicia Malmqvist  2008  Simklubben Neptun            DNS   
Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            33.19   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.28   
Dina Larsson  2004  Täby Sim            35.20   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            35.27   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            35.37   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.40   
Clara Ersson  2004  Täby Sim            36.40   
Martina Mardi  2005  Myfitness            36.59   
Simona Rasmann  2004  Myfitness            37.49   
10  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            38.07   
11  Elin Grähs  2004  Simklubben Neptun            38.35   
12  Louise Franks  2005  Täby Sim            38.38   
13  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.47   
14  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            38.78   
15  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            38.85   
16  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            38.88   
17  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.31   
18  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            39.33   
19  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            40.05   
20  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            40.10   
21  Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            40.14   
22  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.73   
23  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            40.81   
24  Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            41.02   
25  Ronja Mandmaa  2004  Myfitness            41.09   
26  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            41.11   
27  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            41.17   
28  Irma Malmström  2004  Täby Sim            41.37   
29  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.41   
30  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            41.56   
31  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            41.79   
32  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            42.12   
33  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb            42.15   
34  Emma Sommar  2004  Täby Sim            42.39   
35  Isabelle Skytt  2005  Väsby Simsällskap            42.98   
36  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF            43.44   
37  Gretel Punt  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            44.03   
38  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            44.05   
39  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            44.97   
40  Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.31   
41  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            45.40   
42  Lea Niklasson  2004  Simklubben Neptun            45.45   
43  Hannah Klamkin  2005  Stockholmspolisens IF SF            45.56   
44  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            45.79   
45  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            45.80   
46  Katarina Viktoria Solovjova  2005  Myfitness            45.83   
46  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            45.83   
48  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF            45.89   
49  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap            46.71   
50  Emma Olsson Sande  2005  Täby Sim            47.88   
51  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            48.18   
52  Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF            49.10   
53  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            50.42   
54  Andrea Markowicz Lindén  2004  Stockholmspolisens IF SF            51.15   
55  Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF            52.07   
56  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            52.22   
Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF            32.05   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.37   
Hanna-Kristiina Saarep  2002  Myfitness            33.40   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.45   
Patricia Louise Lysvoll  2003  Vestby Klubb Trondheim            33.96   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            34.48   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            34.65   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.66   
Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens IF SF            34.91   
10  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            34.93   
11  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.08   
12  Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap            35.26   
13  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            35.57   
14  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF            36.61   
15  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            36.85   
16  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            37.07   
17  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            37.08   
18  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            37.89   
19  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            38.01   
20  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            38.29   
21  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            38.40   
22  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            38.45   
23  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.53   
24  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF            38.55   
25  Emma Granström  2002  Falu Simsällskap            38.73   
26  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            38.79   
27  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.04   
28  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            39.43   
29  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.91   
30  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            40.05   
31  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            40.53   
32  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.11   
33  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            41.65   
34  Linda Järvinen  2003  Lidingö Simklubb            41.67   
35  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            41.89   
36  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            43.54   
37  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            46.32   
38  Thyra Rhybrink  2002  Stockholmspolisens IF SF            52.50   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            33.81   
Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.77   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            34.91   
Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            35.55   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            35.64   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            35.92   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04            36.50   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            37.31   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            37.57   
10  Kristin Prestmo Jensen  2000  Vestbyen Trondheim            38.47   
11  Martine Selvik  2001  Vestbyen Trondheim            38.72   
12  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            39.21   
13  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            41.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Dufva  2006  Väsby Simsällskap            36.48   
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            37.83   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            39.25   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            39.69   
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap            40.35   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            40.54   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.61   
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            41.66   
Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            42.52   
10  Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            42.61   
11  Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            43.29   
12  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.83   
13  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            43.84   
14  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap            44.78   
15  William Struwe  2006  Sala Simsällskap            45.09   
16  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            45.13   
17  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            45.22   
18  Julius Dorch Juliusson  2007  Södertörns Simsällskap            45.29   
19  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            45.94   
20  Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            46.53   
21  Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.63   
22  Erik Svensson  2007  Väsby Simsällskap            46.78   
23  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.98   
24  Moritz Karlsson  2008  Södertörns Simsällskap            47.26   
25  Niklas Nygren  2006  Södertörns Simsällskap            47.63   
26  Jacob Pettersson  2008  Väsby Simsällskap            47.75   
27  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            48.31   
28  Junes Khattab  2006  Väsby Simsällskap            48.88   
29  Yichen Sun  2007  Täby Sim            52.07   
30  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            52.50   
31  Vincent Nordlander  2007  Simklubben Neptun            53.63   
32  William Forsberg Meinhart  2007  Simklubben Neptun            53.66   
33  Jesper Seel  2006  Täby Sim            54.98   
34  Casper Sundgren  2006  Väsby Simsällskap            55.50   
35  Oliver Struwe  2008  Sala Simsällskap            55.80   
36  Milo Peterson  2009  Väsby Simsällskap            55.81   
Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF            32.08   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            33.08   
Ralf Erik Prits  2004  Myfitness            33.62   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            35.36   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            36.20   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap            37.26   
Sten Erik Soomre  2005  Myfitness            37.88   
Artur Hunt  2004  Kristjan Palusalu Spordiklubi            37.95   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap            38.08   
10  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            38.31   
11  Sebastian Pratt  2004  Verdala International Swim Clu            38.71   
12  William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap            39.87   
13  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.61   
14  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            43.33   
15  Rannar Laast  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            43.63   
16  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            44.70   
17  Nils Fröman  2005  Upsala Simsällskap            45.50   
18  Tomas Fröman  2005  Upsala Simsällskap            45.99   
19  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            47.21   
20  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF            47.72   
21  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim            47.92   
22  Felix Norlin  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.43   
23  Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.59   
24  Isak Malmfors  2005  Skuru Idrottsklubb            48.86   
25  Ansh Dua  2005  Väsby Simsällskap            56.50   
Nika Kavlashvili  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.95   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap            32.78   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.24   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            34.04   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.33   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.37   
Elias Holst  2002  Upsala Simsällskap            34.90   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun            35.14   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun            36.23   
10  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            36.45   
11  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF            36.62   
12  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.88   
13  Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            37.17   
14  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.05   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.91   
16  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap            39.98   
17  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            40.20   
18  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            40.36   
19  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.45   
20  Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.31   
21  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun            41.36   
22  Sixten Heinloon  2003  Kristjan Palusalu Spordiklubi            44.12   
23  Felix Noe Glaser  2003  Södertörns Simsällskap            45.43   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            31.26   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            31.40   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens IF SF            31.72   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            32.27   
Anton Boström  2001  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.78   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            32.92   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            33.48   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            35.57   
Sindre Moldsvor  2000  Vestbyen Trondheim            36.32   
10  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun            40.69   
11  Raul Apaza Cutile  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.90   
Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            1:06.86   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun            1:12.68   
Anna Dimitriou  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:14.81   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            1:15.03   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            1:17.77   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:18.04   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun            1:18.36   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            1:19.80   
Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap            1:19.99   
10  Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun            1:20.72   
11  Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:22.06   
12  Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:22.20   
13  Jessica Kuhlin  2006  Simklubben Neptun            1:22.38   
14  Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            1:24.01   
15  Laura Pae  2007  Kristjan Palusalu Spordiklubi            1:24.05   
16  Kirke Madar  2007  Myfitness            1:24.42   
17  Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:24.61   
18  Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            1:25.01   
19  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap            1:25.19   
20  Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap            1:25.41   
21  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:25.67   
22  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap            1:26.50   
23  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:26.63   
24  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            1:27.64   
25  Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            1:28.06   
26  Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            1:29.39   
27  Anna Eneroth  2007  Simklubben Neptun            1:29.58   
28  Ines Wijk  2006  Simklubben Neptun            1:30.18   
29  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            1:30.29   
30  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            1:30.31   
31  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:30.56   
32  Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            1:31.43   
33  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:31.51   
34  Aila Rogatkin  2007  Myfitness            1:31.79   
35  Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap            1:32.13   
36  Rebecka Javehed  2006  Täby Sim            1:32.75   
37  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            1:34.96   
38  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:35.37   
39  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            1:35.65   
40  Fanny Karls  2007  Väsby Simsällskap            1:35.74   
41  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            1:36.38   
42  Josefine Hafstad  2007  Väsby Simsällskap            1:36.47   
43  Elsa Lundström  2006  Simklubben Neptun            1:37.02   
44  Hanna Areblad  2007  Väsby Simsällskap            1:38.35   
45  Vera Wijk  2006  Väsby Simsällskap            1:38.59   
46  Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            1:39.42   
47  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            1:39.71   
48  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:40.03   
49  Sheila Hedman  2006  Simklubben Neptun            1:40.12   
50  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:40.98   
51  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            1:42.99   
52  Tilda Ericsson  2006  Simklubben Neptun            1:44.24   
53  Mira Nelin  2006  Simklubben Neptun            1:45.53   
54  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap            1:45.93   
55  Felicia Malmqvist  2008  Simklubben Neptun            1:48.57   
56  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:51.86   
57  Lova Skalin  2006  Simklubben Neptun            1:53.50   
58  Olivia Strömberg  2007  Simklubben Neptun            1:54.62   
59  Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun            1:55.06   
60  Idun Nelin  2008  Simklubben Neptun            1:55.82   
Stina Pedersen  2007  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:05.29   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            1:05.67   
Victoria Monfortova  2004  Verdala International Swim Clu            1:06.66   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap            1:07.73   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            1:08.17   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap            1:08.36   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            1:09.06   
Martina Mardi  2005  Myfitness            1:09.26   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap            1:09.31   
10  Clara Ersson  2004  Täby Sim            1:09.76   
11  Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            1:11.12   
12  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap            1:11.20   
12  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:11.20   
14  Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap            1:11.22   
15  Ada Viken Refseth  2004  Vestbyen Trondheim            1:11.50   
16  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            1:11.61   
17  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            1:11.71   
18  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            1:12.05   
19  Liv Bengtsson  2005  Verdala International Swim Clu            1:12.43   
20  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            1:12.56   
21  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            1:12.65   
22  Hannah Haux  2004  Täby Sim            1:12.73   
23  Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:13.06   
24  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            1:13.23   
25  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            1:13.43   
26  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            1:13.58   
27  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:13.68   
28  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap            1:14.00   
29  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun            1:14.62   
30  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            1:14.72   
31  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            1:14.75   
32  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:14.85   
33  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            1:15.02   
34  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            1:15.12   
35  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:15.13   
36  Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            1:15.16   
37  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:15.29   
38  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            1:15.42   
39  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            1:15.43   
40  Louise Franks  2005  Täby Sim            1:15.53   
41  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            1:15.56   
42  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:15.80   
43  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun            1:16.04   
44  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            1:16.16   
45  Alice Davies  2004  Täby Sim            1:16.46   
46  Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            1:16.59   
46  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun            1:16.59   
48  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            1:16.67   
49  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            1:17.24   
50  Engla Ellbrant  2004  Täby Sim            1:17.83   
51  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            1:18.08   
52  Maja Lingham  2004  Täby Sim            1:18.14   
53  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:18.36   
54  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            1:18.55   
55  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            1:18.85   
56  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap            1:19.25   
57  Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:19.58   
58  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            1:19.69   
59  Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:19.73   
60  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            1:20.11   
61  Emma Sommar  2004  Täby Sim            1:20.68   
62  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            1:21.34   
63  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb            1:21.78   
64  Irma Malmström  2004  Täby Sim            1:22.33   
65  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            1:23.34   
66  Gretel Punt  2005  Kristjan Palusalu Spordiklubi            1:23.73   
67  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb            1:24.18   
68  Hannah Klamkin  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:25.00   
69  Khulan Chinbat  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:26.41   
70  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            1:27.00   
71  Felicia Klintemar  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            1:28.51   
72  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun            1:28.70   
73  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            1:30.05   
74  Ellie Söderholm  2005  Täby Sim            1:30.54   
75  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            1:30.76   
76  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap            1:31.45   
77  Isabelle Skytt  2005  Väsby Simsällskap            1:34.14   
78  Emma Olsson Sande  2005  Täby Sim            1:34.45   
79  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:34.87   
80  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            1:34.88   
81  Andrea Falang  2004  Stockholmspolisens IF SF            1:38.17   
82  Josefin Kjellström  2005  Stockholmspolisens IF SF            1:38.67   
Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Beatrice Scuderi  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
<
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meril Arndt  2002  Myfitness            1:02.28   
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:03.06   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:03.41   
Diana Kornet  2002  Myfitness            1:04.08   
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap            1:04.45   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            1:04.74   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun            1:04.84   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            1:05.50   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            1:05.89   
10  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun