Tulokset 33:e Mora Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:02 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Sander |
2002 |
5 |
412 |
36.15 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
4 |
401 |
35.83 |
|
|
|
1:14.59 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Wikström |
2002 |
3 |
396 |
35.99 |
|
|
|
1:14.91 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
2 |
383 |
36.51 |
|
|
|
1:15.75 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lisen Hill |
2002 |
1 |
320 |
38.27 |
|
|
|
1:20.41 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lina Carlsson |
2002 |
|
289 |
39.42 |
|
|
|
1:23.17 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
283 |
41.30 |
|
|
|
1:23.80 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lina Albertsen |
2001 |
|
274 |
41.19 |
|
|
|
1:24.67 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linnea Jonsson |
2002 |
|
272 |
40.55 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Ehlin |
2002 |
|
264 |
41.78 |
|
|
|
1:25.69 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Granström |
2002 |
|
262 |
39.91 |
|
|
|
1:25.92 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Verner |
2003 |
5 |
420 |
36.15 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Vie |
2003 |
4 |
420 |
35.82 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
3 |
337 |
38.53 |
|
|
|
1:19.05 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alvida Forsman |
2004 |
2 |
272 |
40.96 |
|
|
|
1:24.89 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Nyberg |
2003 |
1 |
267 |
41.89 |
|
|
|
1:25.39 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
267 |
41.41 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leah Schöneberg |
2004 |
|
247 |
42.50 |
|
|
|
1:27.65 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
247 |
41.77 |
|
|
|
1:27.66 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emelie Höök |
2003 |
|
232 |
43.04 |
|
|
|
1:29.51 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Pettersson |
2004 |
|
223 |
43.85 |
|
|
|
1:30.72 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tilde Pettersson |
2004 |
|
222 |
43.63 |
|
|
|
1:30.76 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elin Jones |
2003 |
|
201 |
45.49 |
|
|
|
1:33.92 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilia Larsson |
2004 |
|
198 |
45.79 |
|
|
|
1:34.27 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Sisell |
2003 |
|
197 |
45.23 |
|
|
|
1:34.50 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
160 |
49.10 |
|
|
|
1:41.21 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:02 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
5 |
461 |
30.37 |
|
|
|
1:03.30 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
4 |
428 |
30.99 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Folkesson |
1999 |
3 |
409 |
31.46 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Adam Karlsson |
2000 |
2 |
367 |
32.87 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
1 |
280 |
35.57 |
|
|
|
1:14.77 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
226 |
39.72 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rick Sol |
2001 |
5 |
370 |
33.27 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Säfström |
2002 |
4 |
346 |
32.63 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Andersson |
2001 |
3 |
333 |
34.27 |
|
|
|
1:10.52 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
2 |
330 |
34.09 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
1 |
266 |
37.50 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
265 |
35.91 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Biltvätt |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximilian Holm |
2005 |
5 |
247 |
37.01 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arvid Lind |
2005 |
4 |
152 |
45.37 |
|
|
|
1:31.48 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sigge Verner |
2005 |
3 |
148 |
45.20 |
|
|
|
1:32.29 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eric Åhlén |
2006 |
2 |
142 |
45.51 |
|
|
|
1:33.68 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olle Thorsén |
2006 |
1 |
133 |
47.24 |
|
|
|
1:35.76 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Storbacka |
2006 |
|
122 |
48.61 |
|
|
|
1:38.55 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Endre Stenbakken Andersen |
2006 |
|
99 |
50.77 |
|
|
|
1:45.59 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Larsson |
2006 |
|
94 |
53.66 |
|
|
|
1:47.32 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:43 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Försök |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:43 |
|
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:39 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:39 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:42 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Sjöberg |
2001 |
5 |
|
|
|
|
|
29.20 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
4 |
|
|
|
|
|
29.56 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Nykvist |
1999 |
3 |
|
|
|
|
|
30.13 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilda Sander |
2002 |
2 |
|
|
|
|
|
30.18 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Öhlin |
1999 |
1 |
|
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alva Wikström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
30.82 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:42 |
|
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:43 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:43 |
|
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
03 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:55 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
5 |
|
|
|
|
|
25.27 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adam Karlsson |
2000 |
4 |
|
|
|
|
|
25.52 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Hill |
1999 |
3 |
|
|
|
|
|
26.57 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Persson |
2002 |
2 |
|
|
|
|
|
26.92 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Andersson |
2001 |
1 |
|
|
|
|
|
27.50 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rick Sol |
2001 |
|
|
|
|
|
|
28.13 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
03 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:55 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:53 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Kungshaga Hotell |
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS |
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alva Nykvist |
1999 |
5 |
341 |
36.22 |
|
|
|
1:18.15 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Öhlin |
1999 |
4 |
297 |
35.82 |
|
|
|
1:21.76 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kungshaga Hotell |
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS |
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
5 |
450 |
32.61 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
4 |
342 |
36.96 |
|
|
|
1:18.03 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
3 |
306 |
36.13 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Pettersson |
2001 |
2 |
281 |
38.78 |
|
|
|
1:23.28 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:53 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:57 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2007 - Karlstads SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
5 |
484 |
29.05 |
|
|
|
1:01.67 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adam Karlsson |
2000 |
4 |
483 |
29.45 |
|
|
|
1:01.73 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Hill |
1999 |
3 |
327 |
31.76 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
2 |
312 |
33.15 |
|
|
|
1:11.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
1 |
297 |
32.46 |
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
194 |
36.27 |
|
|
|
1:23.66 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Robert Westman |
1975 |
|
184 |
38.34 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2007 - Karlstads SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
5 |
377 |
30.88 |
|
|
|
1:07.03 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rick Sol |
2001 |
4 |
363 |
31.76 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Andersson |
2001 |
3 |
332 |
32.47 |
|
|
|
1:09.89 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Kuszli |
2002 |
2 |
246 |
34.83 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:57 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:07 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Däck & Fälg |
Klass C - Ylva Hoffart 32.99 - 2015 - Bærumsvømmerne |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Däck & Fälg |
Klass C - Ylva Hoffart 32.99 - 2015 - Bærumsvømmerne |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:07 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:11 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass C - Elias Persson 29.24 - 2016 - SS Mora |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 33.00 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass C - Elias Persson 29.24 - 2016 - SS Mora |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 33.00 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:11 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:31 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Varsego Present |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Hilda Sander 38.78 - 2016 - Falu SS |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Varsego Present |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Hilda Sander 38.78 - 2016 - Falu SS |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Varsego Present |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Hilda Sander 38.78 - 2016 - Falu SS |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Varsego Present |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Hilda Sander 38.78 - 2016 - Falu SS |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:31 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:44 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Bygg AB |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 33.24 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Elias Persson 33.75 - 2016 - SS Mora |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
5 |
504 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Edvin Persson |
1999 |
4 |
397 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Hill |
1999 |
3 |
385 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
2 |
359 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
1 |
308 |
|
|
|
|
37.35 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
163 |
|
|
|
|
46.18 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Bygg AB |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 33.24 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Elias Persson 33.75 - 2016 - SS Mora |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
5 |
479 |
|
|
|
|
32.27 |
15-16 Åldersgrupp Rekord |
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
4 |
374 |
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Tägtström |
2002 |
3 |
365 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Andersson |
2001 |
2 |
338 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Säfström |
2002 |
1 |
310 |
|
|
|
|
37.30 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
|
274 |
|
|
|
|
38.87 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Boholm |
2002 |
|
235 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
225 |
|
|
|
|
41.51 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
147 |
|
|
|
|
47.84 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Bygg AB |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 33.24 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Elias Persson 33.75 - 2016 - SS Mora |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Bygg AB |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 33.24 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Elias Persson 33.75 - 2016 - SS Mora |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:44 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tova Sjöberg |
2001 |
5 |
478 |
31.05 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilda Sander |
2002 |
4 |
463 |
31.76 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
3 |
461 |
31.67 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
2 |
455 |
31.54 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
1 |
389 |
33.35 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linnea Jonsson |
2002 |
|
359 |
33.75 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Pettersson |
2001 |
|
357 |
34.78 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisen Hill |
2002 |
|
352 |
33.82 |
|
|
|
1:12.07 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
|
348 |
34.64 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Granström |
2002 |
|
346 |
33.03 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lina Carlsson |
2002 |
|
336 |
34.81 |
|
|
|
1:13.18 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lina Albertsen |
2001 |
|
336 |
35.56 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilda Malmström |
2002 |
|
311 |
34.95 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Ehlin |
2002 |
|
296 |
36.26 |
|
|
|
1:16.36 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
289 |
36.34 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tuva Bylund |
2002 |
|
244 |
37.62 |
|
|
|
1:21.45 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Eriksson |
2001 |
|
225 |
38.87 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Vie |
2003 |
5 |
486 |
31.40 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
4 |
400 |
33.12 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
3 |
384 |
33.55 |
|
|
|
1:10.01 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
2 |
383 |
33.24 |
|
|
|
1:10.05 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stella Verner |
2003 |
1 |
353 |
34.02 |
|
|
|
1:12.00 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Nyberg |
2003 |
|
344 |
35.64 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alvida Forsman |
2004 |
|
331 |
35.47 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
329 |
34.56 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leah Schöneberg |
2004 |
|
305 |
36.39 |
|
|
|
1:15.58 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nova Johansson |
2004 |
|
305 |
36.15 |
|
|
|
1:15.58 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Jones |
2003 |
|
304 |
37.04 |
|
|
|
1:15.71 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emelie Höök |
2003 |
|
301 |
36.19 |
|
|
|
1:15.89 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuva Mattsson |
2004 |
|
293 |
36.39 |
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tilde Pettersson |
2004 |
|
272 |
36.89 |
|
|
|
1:18.56 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emelie Nordqvist |
2003 |
|
264 |
37.07 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Larsson |
2004 |
|
258 |
37.58 |
|
|
|
1:19.90 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
228 |
39.71 |
|
|
|
1:23.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Sisell |
2003 |
|
215 |
39.32 |
|
|
|
1:24.91 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elena Mortazavi |
2004 |
|
197 |
40.38 |
|
|
|
1:27.41 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cornelia Hultin |
2003 |
|
192 |
40.98 |
|
|
|
1:28.20 |
|
|
Hagfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vera Sol |
2004 |
|
162 |
43.69 |
|
|
|
1:33.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tilda Bylund |
2004 |
|
119 |
45.70 |
|
|
|
1:43.24 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Byrackebo |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:03.78 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
5 |
517 |
27.14 |
|
|
|
55.97 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Edvin Persson |
1999 |
4 |
504 |
27.07 |
|
|
|
56.47 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Hill |
1999 |
3 |
419 |
28.13 |
|
|
|
1:00.01 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Folkesson |
1999 |
2 |
386 |
29.42 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
1 |
383 |
29.48 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
374 |
30.02 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
340 |
30.39 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:03.78 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Andersson |
2001 |
5 |
415 |
29.01 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
4 |
404 |
28.58 |
|
|
|
1:00.78 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rick Sol |
2001 |
3 |
398 |
30.16 |
|
|
|
1:01.05 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
2 |
391 |
29.36 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Säfström |
2002 |
1 |
390 |
29.11 |
|
|
|
1:01.49 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
353 |
29.80 |
|
|
|
1:03.53 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Kuszli |
2002 |
|
343 |
29.60 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
343 |
31.19 |
|
|
|
1:04.17 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
|
340 |
30.39 |
|
|
|
1:04.34 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:03.78 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:03.78 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:36 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
5 |
408 |
39.46 |
|
|
|
1:24.04 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Wikström |
2002 |
4 |
402 |
39.89 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Granström |
2002 |
3 |
395 |
39.44 |
|
|
|
1:24.95 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tova Sjöberg |
2001 |
2 |
345 |
42.71 |
|
|
|
1:28.87 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
1 |
339 |
41.71 |
|
|
|
1:29.36 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
330 |
42.18 |
|
|
|
1:30.17 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lina Albertsen |
2001 |
|
327 |
43.09 |
|
|
|
1:30.49 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Pettersson |
2001 |
|
320 |
43.22 |
|
|
|
1:31.10 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lisen Hill |
2002 |
|
273 |
44.63 |
|
|
|
1:36.06 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Ehlin |
2002 |
|
264 |
45.37 |
|
|
|
1:37.09 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilda Malmström |
2002 |
|
251 |
46.27 |
|
|
|
1:38.80 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuva Bylund |
2002 |
|
237 |
47.97 |
|
|
|
1:40.68 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
224 |
49.67 |
|
|
|
1:42.64 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Eriksson |
2001 |
|
219 |
48.24 |
|
|
|
1:43.37 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Jobs |
2003 |
5 |
404 |
40.21 |
|
|
|
1:24.32 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Estelle Gyoni |
2004 |
4 |
377 |
41.22 |
|
|
|
1:26.26 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alvida Forsman |
2004 |
3 |
342 |
41.64 |
|
|
|
1:29.14 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
2 |
334 |
42.65 |
|
|
|
1:29.79 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
1 |
329 |
42.80 |
|
|
|
1:30.31 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
|
291 |
45.00 |
|
|
|
1:34.02 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Nyberg |
2003 |
|
287 |
44.16 |
|
|
|
1:34.46 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Pettersson |
2004 |
|
254 |
46.93 |
|
|
|
1:38.41 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Sisell |
2003 |
|
245 |
47.04 |
|
|
|
1:39.55 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tilde Pettersson |
2004 |
|
206 |
48.12 |
|
|
|
1:45.45 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Leah Schöneberg |
2004 |
|
206 |
49.87 |
|
|
|
1:45.49 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
203 |
50.87 |
|
|
|
1:45.99 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elin Jones |
2003 |
|
203 |
49.02 |
|
|
|
1:46.07 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tilda Bylund |
2004 |
|
175 |
51.17 |
|
|
|
1:51.37 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vera Sol |
2004 |
|
165 |
53.80 |
|
|
|
1:53.62 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elena Mortazavi |
2004 |
|
135 |
53.83 |
|
|
|
2:01.43 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emelie Nordqvist |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Johansson |
2005 |
5 |
395 |
40.00 |
|
|
|
1:24.95 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lovisa Laine |
2005 |
4 |
392 |
40.69 |
|
|
|
1:25.15 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sammi Thai |
2005 |
3 |
327 |
42.58 |
|
|
|
1:30.44 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuva Hjemli |
2005 |
2 |
313 |
43.51 |
|
|
|
1:31.81 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Björkbacka |
2005 |
1 |
301 |
44.29 |
|
|
|
1:33.04 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
My Larsson |
2005 |
|
252 |
46.83 |
|
|
|
1:38.61 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
|
225 |
48.94 |
|
|
|
1:42.44 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Felicia Larsson |
2006 |
|
186 |
53.13 |
|
|
|
1:49.11 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Agnes Pettersson |
2006 |
|
181 |
52.91 |
|
|
|
1:50.22 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Philippa Lindkvist |
2005 |
|
179 |
51.35 |
|
|
|
1:50.47 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elena Henze |
2006 |
|
178 |
52.93 |
|
|
|
1:50.71 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eleanor Fredholm |
2007 |
|
163 |
53.65 |
|
|
|
1:54.13 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Färlin |
2006 |
|
161 |
54.39 |
|
|
|
1:54.41 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vera Stefanovic |
2006 |
|
148 |
54.48 |
|
|
|
1:57.68 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilia Tallberg |
2006 |
|
147 |
55.10 |
|
|
|
1:57.93 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Arwen Wannberg |
2007 |
|
140 |
56.81 |
|
|
|
1:59.82 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Enya Enmark |
2006 |
|
135 |
56.39 |
|
|
|
2:01.31 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Melina Abrishami |
2006 |
|
124 |
57.97 |
|
|
|
2:04.81 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Mathea Kulmala |
2007 |
|
108 |
1:02.40 |
|
|
|
2:10.81 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Lundin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuva Søfting Svarstad |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
10:23 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
10:37 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Cubic AB |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
5 |
484 |
33.10 |
|
|
|
1:10.79 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
4 |
387 |
35.84 |
|
|
|
1:16.27 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
3 |
371 |
36.29 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edvin Persson |
1999 |
2 |
347 |
36.13 |
|
|
|
1:19.07 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Folkesson |
1999 |
1 |
317 |
37.83 |
|
|
|
1:21.54 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Nordh |
2000 |
|
301 |
37.90 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Cubic AB |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
5 |
454 |
34.59 |
|
|
|
1:12.31 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rick Sol |
2001 |
4 |
375 |
38.19 |
|
|
|
1:17.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
3 |
366 |
36.52 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Andersson |
2001 |
2 |
363 |
37.16 |
|
|
|
1:17.94 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Tägtström |
2002 |
1 |
323 |
37.80 |
|
|
|
1:20.99 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Säfström |
2002 |
|
302 |
38.78 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
|
281 |
39.47 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
243 |
43.21 |
|
|
|
1:29.04 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cubic AB |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Cubic AB |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Lind |
2005 |
5 |
177 |
46.82 |
|
|
|
1:38.94 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Casper Larsson |
2006 |
4 |
155 |
51.24 |
|
|
|
1:43.38 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noel Spelling |
2006 |
3 |
148 |
50.17 |
|
|
|
1:45.07 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alex Storbacka |
2006 |
2 |
103 |
54.86 |
|
|
|
1:58.54 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
10:37 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Bil & Traktor |
Klass A - Julia Nordlund 33.49 - 2015 - Falu SS |
Klass B - Sara Junevik 31.42 - 2015 - Leksands SF |
Klass C - Emmy Östling 33.91 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Bil & Traktor |
Klass A - Julia Nordlund 33.49 - 2015 - Falu SS |
Klass B - Sara Junevik 31.42 - 2015 - Leksands SF |
Klass C - Emmy Östling 33.91 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Bil & Traktor |
Klass A - Julia Nordlund 33.49 - 2015 - Falu SS |
Klass B - Sara Junevik 31.42 - 2015 - Leksands SF |
Klass C - Emmy Östling 33.91 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stella Verner |
2003 |
5 |
439 |
|
|
|
|
33.76 |
13-14 Åldersgrupp Rekord |
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Vie |
2003 |
4 |
430 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
3 |
357 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
2 |
302 |
|
|
|
|
38.23 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alvida Forsman |
2004 |
1 |
274 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuva Mattsson |
2004 |
|
267 |
|
|
|
|
39.82 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nova Johansson |
2004 |
|
265 |
|
|
|
|
39.92 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Nyberg |
2003 |
|
258 |
|
|
|
|
40.28 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
256 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leah Schöneberg |
2004 |
|
254 |
|
|
|
|
40.50 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
249 |
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emelie Höök |
2003 |
|
233 |
|
|
|
|
41.67 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilde Pettersson |
2004 |
|
208 |
|
|
|
|
43.31 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elin Jones |
2003 |
|
199 |
|
|
|
|
43.95 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Sisell |
2003 |
|
186 |
|
|
|
|
44.95 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elena Mortazavi |
2004 |
|
182 |
|
|
|
|
45.22 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
171 |
|
|
|
|
46.17 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vera Sol |
2004 |
|
116 |
|
|
|
|
52.63 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cornelia Hultin |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hagfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Pettersson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Bil & Traktor |
Klass A - Julia Nordlund 33.49 - 2015 - Falu SS |
Klass B - Sara Junevik 31.42 - 2015 - Leksands SF |
Klass C - Emmy Östling 33.91 - 2015 - Falu SS |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
11:07 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Edvin Persson 29.18 - 2016 - SS Mora |
Klass B - Edvin Persson 30.20 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 32.34 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
5 |
420 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
4 |
399 |
|
|
|
|
30.16 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adam Karlsson |
2000 |
3 |
339 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
2 |
254 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
1 |
230 |
|
|
|
|
36.24 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
220 |
|
|
|
|
36.76 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Edvin Persson 29.18 - 2016 - SS Mora |
Klass B - Edvin Persson 30.20 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 32.34 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rick Sol |
2001 |
5 |
339 |
|
|
|
|
31.84 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
4 |
333 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Säfström |
2002 |
3 |
318 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Andersson |
2001 |
2 |
299 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Kuszli |
2002 |
1 |
281 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
251 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
247 |
|
|
|
|
35.40 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Edvin Persson 29.18 - 2016 - SS Mora |
Klass B - Edvin Persson 30.20 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 32.34 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Edvin Persson 29.18 - 2016 - SS Mora |
Klass B - Edvin Persson 30.20 - 2015 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 32.34 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
11:07 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
14:51 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Malmsten |
2000 |
5 |
389 |
36.37 |
1:19.72 |
2:09.65 |
|
2:46.86 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
4 |
381 |
37.86 |
1:23.78 |
2:08.77 |
|
2:47.96 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Nykvist |
1999 |
3 |
378 |
37.22 |
1:19.75 |
2:10.18 |
|
2:48.52 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Öhlin |
1999 |
2 |
313 |
34.72 |
1:20.66 |
2:19.90 |
|
2:59.30 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Karlsson |
2000 |
1 |
283 |
37.11 |
1:27.48 |
2:20.23 |
|
3:05.57 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Sander |
2002 |
5 |
470 |
33.94 |
1:13.95 |
2:00.50 |
|
2:36.69 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
4 |
414 |
36.09 |
1:19.65 |
2:08.69 |
|
2:43.39 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Pettersson |
2001 |
3 |
347 |
38.19 |
1:24.66 |
2:14.68 |
|
2:53.35 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisen Hill |
2002 |
2 |
319 |
38.61 |
1:22.59 |
2:16.88 |
|
2:58.23 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Ehlin |
2002 |
1 |
291 |
41.65 |
1:29.68 |
2:22.01 |
|
3:03.73 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
|
288 |
39.15 |
1:26.86 |
2:20.73 |
|
3:04.44 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lina Carlsson |
2002 |
|
270 |
39.74 |
1:27.17 |
2:23.83 |
|
3:08.31 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnea Jonsson |
2002 |
|
270 |
41.43 |
1:30.70 |
2:26.84 |
|
3:08.31 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
253 |
47.41 |
1:33.87 |
2:31.82 |
|
3:12.49 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora chinahouse |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Vie |
2003 |
5 |
410 |
37.61 |
1:17.55 |
2:11.76 |
|
2:43.99 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Jobs |
2003 |
4 |
388 |
36.32 |
1:20.71 |
2:08.03 |
|
2:47.03 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
3 |
362 |
41.43 |
1:23.61 |
2:13.24 |
|
2:50.86 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thindra Åkerblom |
2003 |
2 |
360 |
37.92 |
1:24.81 |
2:14.14 |
|
2:51.16 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Estelle Gyoni |
2004 |
1 |
343 |
38.70 |
1:25.64 |
2:13.27 |
|
2:53.94 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
|
321 |
40.84 |
1:26.21 |
2:16.34 |
|
2:57.80 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stella Verner |
2003 |
|
310 |
40.42 |
1:22.71 |
2:17.66 |
|
2:59.97 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alvida Forsman |
2004 |
|
307 |
39.04 |
1:27.51 |
2:18.48 |
|
3:00.57 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nova Johansson |
2004 |
|
284 |
39.58 |
1:28.50 |
2:21.97 |
|
3:05.36 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leah Schöneberg |
2004 |
|
271 |
41.11 |
1:29.11 |
2:27.54 |
|
3:08.15 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tilde Pettersson |
2004 |
|
244 |
44.88 |
1:34.33 |
2:31.09 |
|
3:14.91 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Larsson |
2004 |
|
241 |
45.89 |
1:35.68 |
2:32.26 |
|
3:15.63 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emelie Höök |
2003 |
|
241 |
48.21 |
1:37.28 |
2:31.93 |
|
3:15.64 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Pettersson |
2004 |
|
237 |
43.93 |
1:34.43 |
2:32.34 |
|
3:16.68 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Sisell |
2003 |
|
215 |
42.08 |
1:39.08 |
2:34.72 |
|
3:23.26 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
177 |
55.24 |
1:52.53 |
2:52.99 |
|
3:36.77 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elena Mortazavi |
2004 |
|
170 |
47.52 |
1:41.31 |
2:49.96 |
|
3:39.59 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Sol |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
14:51 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Gray´s |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
5 |
505 |
29.56 |
1:07.73 |
1:46.53 |
|
2:17.59 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Nordh |
2000 |
4 |
349 |
32.65 |
1:14.49 |
2:00.48 |
|
2:35.71 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
3 |
337 |
33.48 |
1:16.31 |
2:01.02 |
|
2:37.39 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Andersson |
1996 |
2 |
246 |
35.06 |
1:20.70 |
2:19.77 |
|
2:54.73 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Gray´s |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Andersson |
2001 |
5 |
412 |
32.17 |
1:10.60 |
1:53.34 |
|
2:27.25 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rick Sol |
2001 |
4 |
402 |
32.92 |
1:11.77 |
1:54.72 |
|
2:28.50 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Persson |
2002 |
3 |
392 |
32.15 |
1:11.68 |
1:55.01 |
|
2:29.73 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
2 |
385 |
32.52 |
1:12.27 |
1:55.48 |
|
2:30.63 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Säfström |
2002 |
1 |
333 |
31.96 |
1:11.36 |
1:59.41 |
|
2:38.11 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
310 |
36.87 |
1:17.42 |
2:06.42 |
|
2:41.83 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
291 |
35.82 |
1:21.70 |
2:07.75 |
|
2:45.35 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucas Kuszli |
2002 |
|
281 |
33.78 |
1:13.91 |
2:06.94 |
|
2:47.23 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Gray´s |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Schön |
2003 |
5 |
381 |
33.26 |
1:14.08 |
1:55.01 |
|
2:31.16 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Skyving |
2003 |
4 |
329 |
34.21 |
1:15.77 |
2:03.87 |
|
2:38.71 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
3 |
289 |
35.69 |
1:20.11 |
2:07.82 |
|
2:45.74 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victor Karell |
2003 |
2 |
269 |
36.19 |
1:21.99 |
2:09.44 |
|
2:49.81 |
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Charlie Landeman |
2003 |
1 |
247 |
38.35 |
1:22.64 |
2:15.56 |
|
2:54.71 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Thorsén |
2003 |
|
226 |
39.28 |
1:27.02 |
2:19.84 |
|
2:59.78 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Solum |
2004 |
|
192 |
42.30 |
1:30.93 |
2:26.72 |
|
3:10.03 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Timothy Manns-Ståhl |
2004 |
|
188 |
44.42 |
1:34.66 |
2:29.24 |
|
3:11.08 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Buvik Spännare |
2004 |
|
171 |
44.78 |
1:36.19 |
2:31.75 |
|
3:17.16 |
|
|
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Thorsén |
2004 |
|
150 |
45.92 |
1:42.98 |
2:41.45 |
|
3:26.30 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Endre Stenbakken Andersen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:05 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:21 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Görans Motor |
Klass D - Pauline Korssell 1:16.85 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:21 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:26 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:13.71 - 2015 - Bærumsvømmerne |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:26 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:57 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Damer, Finaler |
Klass 17+ - Ludvika Simsällskap 2:10.54 - 2008 |
Klass 15-16 - Falu Simsällskap 2:12.06 - 2014 |
Klass 0-14 - Njurunda Simsällskap 2:15.74 - 2004 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:57 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
33:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
16:04 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Medley Herrar, Finaler |
Klass 17+ - Karlstads Simsällskap 1:52.18 - 2007 |
Klass 15-16 - Väsby Simsällskap 2:04.68 - 2007 |
Klass 0-14 - Täby Sim 2:15.28 - 2009 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
02 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
16:04 |
|