Tulokset Grand Prix 50 m
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix (50 m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:46 |
|
|
Järjestäjä |
|
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
ME: Ippei WATANABE (1997) 2:06.67 2017-01-29 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
761 |
30.65 |
1:05.64 |
1:42.23 |
|
2:19.08 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
692 |
31.68 |
1:08.44 |
1:46.12 |
|
2:23.57 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
639 |
32.78 |
1:10.58 |
1:49.36 |
|
2:27.42 |
|
|
Uinti Tampere |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
638 |
32.17 |
1:09.20 |
1:48.14 |
|
2:27.53 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
633 |
32.85 |
1:09.56 |
1:48.01 |
|
2:27.88 |
|
|
Vanders |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
623 |
33.43 |
1:10.91 |
1:49.39 |
|
2:28.64 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
602 |
33.51 |
1:11.78 |
1:51.13 |
|
2:30.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
590 |
34.56 |
1:12.64 |
1:51.95 |
|
2:31.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Aurajoen Uinti |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
578 |
34.57 |
1:13.55 |
1:52.98 |
|
2:32.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
577 |
34.58 |
1:13.14 |
1:52.84 |
|
2:32.51 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
576 |
34.41 |
1:13.52 |
1:53.70 |
|
2:32.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
561 |
33.73 |
1:11.97 |
1:52.51 |
|
2:33.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
556 |
34.07 |
1:13.32 |
1:53.77 |
|
2:34.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
545 |
34.69 |
1:14.31 |
1:54.68 |
|
2:35.47 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olli Soramies |
1998 |
|
528 |
35.26 |
1:14.12 |
1:54.86 |
|
2:37.08 |
|
|
Voikkaan Viesti |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
493 |
34.91 |
1:15.06 |
1:56.99 |
|
2:40.72 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
487 |
35.94 |
1:16.77 |
1:58.80 |
|
2:41.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
483 |
36.73 |
1:19.02 |
2:00.68 |
|
2:41.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
480 |
34.85 |
1:14.85 |
1:58.01 |
|
2:42.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
477 |
35.86 |
1:17.69 |
2:00.02 |
|
2:42.49 |
|
|
Nokian Pyry |
2:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Janne Roovers |
1997 |
|
473 |
35.51 |
1:16.83 |
1:59.45 |
|
2:42.97 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
457 |
35.18 |
1:17.59 |
2:01.19 |
|
2:44.87 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
440 |
35.63 |
1:19.62 |
2:03.42 |
|
2:46.91 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
|
423 |
35.44 |
1:18.51 |
2:03.74 |
|
2:49.17 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:46 |
|