Results for Vest Ã…rgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 08:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 729 | 36.16 | 1:15.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 685 | 36.28 | 1:16.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:18.45 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 637 | 36.98 | 1:18.79 | |||||
Kolding SK | 1:20.02 | |||||||||
4 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 624 | 37.61 | 1:19.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.81 | |||||||||
5 | Nicoline Dyrman | 2004 | 618 | 37.01 | 1:19.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.85 | |||||||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 613 | 38.12 | 1:19.80 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:21.48 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 587 | 38.51 | 1:20.99 | |||||
Kolding SK | 1:24.32 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 579 | 38.60 | 1:21.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
9 | Sarah Larsen | 2004 | 565 | 39.11 | 1:22.00 | |||||
Lyseng IF | 1:25.05 | |||||||||
10 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 564 | 39.15 | 1:22.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.44 | |||||||||
11 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 558 | 39.08 | 1:22.36 | |||||
H2Odense | 1:22.24 | |||||||||
12 | Kathrine Weide | 2004 | 557 | 38.83 | 1:22.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.50 | |||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 553 | 38.84 | 1:22.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.50 | |||||||||
14 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 551 | 38.97 | 1:22.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
15 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 540 | 39.05 | 1:23.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.56 | |||||||||
16 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 538 | 38.92 | 1:23.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
17 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 530 | 40.05 | 1:23.76 | |||||
Frem Odense | 1:34.83 | |||||||||
18 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 527 | 39.81 | 1:23.91 | |||||
Kolding SK | 1:27.12 | |||||||||
19 | Laura Marie Dige | 2004 | 524 | 39.99 | 1:24.10 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.16 | |||||||||
20 | Søs Freund | 2004 | 523 | 39.46 | 1:24.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.46 | |||||||||
21 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 519 | 39.51 | 1:24.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.45 | |||||||||
22 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 511 | 39.44 | 1:24.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.02 | |||||||||
23 | Christina M. Glargaard | 2004 | 510 | 39.62 | 1:24.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
24 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 504 | 40.04 | 1:25.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.77 | |||||||||
25 | Anna Toft Petersen | 2004 | 503 | 40.31 | 1:25.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.17 | |||||||||
26 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 500 | 39.85 | 1:25.44 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.17 | |||||||||
27 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 496 | 41.28 | 1:25.66 | |||||
Lyseng IF | 1:25.88 | |||||||||
28 | Victoria Underbjerg | 2004 | 489 | 40.28 | 1:26.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.44 | |||||||||
29 | Katrine Rasmussen | 2004 | 483 | 40.08 | 1:26.40 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.27 | |||||||||
30 | Mia Hvarre | 2004 | 461 | 41.44 | 1:27.73 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
31 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 459 | 40.59 | 1:27.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.84 | |||||||||
32 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 454 | 41.17 | 1:28.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.86 | |||||||||
33 | Martha Bjerg | 2004 | 450 | 42.77 | 1:28.45 | |||||
Lyseng IF | 1:31.40 | |||||||||
34 | Clara Skrydstrup | 2004 | 444 | 41.34 | 1:28.88 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.92 | |||||||||
35 | Mathilde Møller | 2004 | 438 | 41.45 | 1:29.28 | |||||
Swim Team Neptun | 1:29.57 | |||||||||
36 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 425 | 42.34 | 1:30.18 | |||||
H2Odense | 1:31.20 | |||||||||
37 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 420 | 42.31 | 1:30.54 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:30.97 | |||||||||
38 | Freja Friborg | 2004 | 418 | 41.22 | 1:30.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.37 | |||||||||
39 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 416 | 42.74 | 1:30.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
40 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 414 | 42.60 | 1:30.95 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.61 | |||||||||
41 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 412 | 43.11 | 1:31.09 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
42 | Ida Juul Grønning | 2004 | 409 | 43.49 | 1:31.30 | |||||
H2Odense | 1:32.75 | |||||||||
43 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 408 | 42.31 | 1:31.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.99 | |||||||||
44 | Frida Saks Justesen | 2004 | 408 | 44.19 | 1:31.40 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
45 | Sia Aagaard | 2004 | 403 | 42.93 | 1:31.76 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 402 | 44.01 | 1:31.88 | |||||
H2Odense | 1:36.91 | |||||||||
47 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 401 | 43.99 | 1:31.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.09 | |||||||||
48 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 388 | 44.08 | 1:32.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
49 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 382 | 44.85 | 1:33.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.26 | |||||||||
50 | Pernille Nedergaard | 2004 | 379 | 44.67 | 1:33.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:35.09 | |||||||||
51 | Melanie Petersen | 2004 | 372 | 44.02 | 1:34.23 | |||||
Kolding SK | 1:36.12 | |||||||||
52 | Karoline Kristensen | 2004 | 372 | 44.34 | 1:34.27 | |||||
DeltaSwim | 1:43.62 | |||||||||
53 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 370 | 43.37 | 1:34.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.54 | |||||||||
54 | Josephine Larsen | 2004 | 369 | 45.16 | 1:34.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.79 | |||||||||
55 | Selma Skipper | 2004 | 364 | 45.14 | 1:34.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.70 | |||||||||
56 | Maria Mathiesen | 2004 | 362 | 44.73 | 1:35.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.65 | |||||||||
57 | Helga Bak | 2004 | 349 | 44.51 | 1:36.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
58 | Caroline Madsen | 2004 | 317 | 46.45 | 1:39.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.18 | |||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DSQ | Ekstra flyben v75m | ||||||
H2Odense | 1:33.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:45 |