Tulokset Lohiuinnit 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lohiuinnit 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
14:49 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 toukokuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
449 |
37.66 |
1:21.01 |
2:04.14 |
|
2:45.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sihan Yu |
2003 |
|
386 |
39.61 |
1:23.32 |
2:09.33 |
|
2:54.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tudor Ratiu |
2003 |
|
266 |
43.64 |
1:35.38 |
2:27.42 |
|
3:17.36 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
261 |
45.09 |
1:36.25 |
2:28.97 |
|
3:18.57 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Li |
2004 |
|
246 |
44.39 |
1:35.51 |
2:30.59 |
|
3:22.50 |
|
|
Kalix Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teppo Jestoi |
2003 |
|
243 |
47.47 |
1:38.75 |
2:33.37 |
|
3:23.36 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juuso Salenius |
2004 |
|
197 |
50.40 |
1:46.73 |
2:44.95 |
|
3:38.13 |
|
|
Keuruun Toverit |
3:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Li |
2004 |
|
197 |
46.43 |
1:42.39 |
2:40.99 |
|
3:38.16 |
|
|
Kalix Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
461 |
37.36 |
1:19.97 |
2:02.05 |
|
2:44.33 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
358 |
40.61 |
1:25.64 |
2:12.53 |
|
2:58.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Setälä |
2002 |
|
271 |
44.13 |
1:34.72 |
2:25.17 |
|
3:16.15 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Nygård |
2001 |
|
243 |
42.19 |
1:32.37 |
2:28.03 |
|
3:23.32 |
|
|
Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb |
3:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
22 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet |
Tulostusaika |
14:49 |
|