Results for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag - Stævnestart kl. 9.15
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2017 - Langbane | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 |
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Skousen | 2002 | 444 | 33.47 | 1:08.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.94 | |||||||||
2 | Joakim Mortensen | 2002 | 435 | 34.18 | 1:08.53 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.59 | |||||||||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 431 | 33.82 | 1:08.71 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.05 | |||||||||
4 | August Ryom | 2002 | 380 | 35.30 | 1:11.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
5 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 379 | 35.20 | 1:11.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.79 | |||||||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 368 | 34.70 | 1:12.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.25 | |||||||||
7 | Mathias Clausen | 2002 | 253 | 39.90 | 1:22.11 | |||||
Næstved IF | 1:21.82 | |||||||||
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 |
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 417 | 33.94 | 1:09.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.24 | |||||||||
2 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 378 | 35.08 | 1:11.81 | |||||
A6 | 1:10.68 | |||||||||
3 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 371 | 35.08 | 1:12.27 | |||||
A6 | 1:11.08 | |||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 344 | 36.29 | 1:14.12 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.11 | |||||||||
5 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 337 | 36.18 | 1:14.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.31 | |||||||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 332 | 36.37 | 1:14.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.82 | |||||||||
7 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 314 | 36.78 | 1:16.41 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.40 | |||||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | 304 | 37.77 | 1:17.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.52 | |||||||||
9 | Harald Franck | 2003 | 291 | 38.10 | 1:18.33 | |||||
Næstved IF | 1:14.59 | |||||||||
10 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 286 | 38.19 | 1:18.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.24 | |||||||||
11 | Benjamin Bodal | 2003 | 280 | 37.96 | 1:19.38 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.18 | |||||||||
12 | Erik Li | 2003 | 279 | 38.43 | 1:19.48 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.49 | |||||||||
13 | Xander Pontoppidan | 2003 | 273 | 38.15 | 1:19.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 |
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 332 | 36.62 | 1:14.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.58 | |||||||||
2 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 306 | 37.42 | 1:17.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.84 | |||||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 291 | 38.02 | 1:18.32 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.20 | |||||||||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 272 | 38.31 | 1:20.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.12 | |||||||||
5 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 247 | 40.97 | 1:22.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.34 | |||||||||
6 | Oskar Clausen | 2004 | 238 | 39.84 | 1:23.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.90 | |||||||||
7 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 229 | 41.34 | 1:24.89 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.12 | |||||||||
8 | Alexander Griffin | 2004 | 228 | 42.20 | 1:25.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.36 | |||||||||
9 | August Arup Neergaard | 2005 | 227 | 44.17 | 1:25.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.34 | |||||||||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | 226 | 40.86 | 1:25.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | 218 | 41.19 | 1:26.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.16 | |||||||||
12 | August Sølvsteen | 2005 | 210 | 42.36 | 1:27.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.08 | |||||||||
13 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 209 | 44.14 | 1:27.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.37 | |||||||||
14 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 204 | 42.78 | 1:28.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.48 | |||||||||
15 | Phillip Maxmølris | 2004 | 181 | 43.96 | 1:31.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.96 | |||||||||
16 | August Emil K. Clausen | 2006 | 165 | 46.78 | 1:34.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:41.86 | |||||||||
17 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 146 | 48.03 | 1:38.59 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:02.06 | |||||||||
18 | Christian Nimb | 2006 | 145 | 47.96 | 1:38.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.05 | |||||||||
19 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 133 | 48.91 | 1:41.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:41.60 | |||||||||
20 | Jonathan Wesselhoff | 2006 | 128 | 49.18 | 1:42.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:44.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:13 |