2019-05-27   01:24:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 61, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 
Årg.: 1918-2002: Gentofte Piger 1 (XXXX) 4:42.78 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Swim Junior  2000    626          4:31.23   
  Sigma Swim  4:33.10                 
  Katharina Nekhorochko  2000      33.75  1:07.98      1:07.98   
  Josephine Kruse  2002      34.39  1:13.40      2:21.38   
  Thea Blomsterberg  2002      31.18  1:08.33      3:29.71   
  Julie Stampe  2002      29.40  1:01.52      4:31.23   
                     
Gentofte Damer 1  1988    573          4:39.25   
  Gentofte Svømme Klub  4:29.05                 
  Nina Toft  2000      32.71  1:07.14      1:07.14   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      36.57  1:18.32      2:25.46   
  Caroline Hørlykke  2000      32.14  1:10.64      3:36.10   
  Sofie Louise Nimb  2001      30.36  1:03.15      4:39.25   
                     
Gsc Piger 1    538          4:45.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:29.50                 
  Freja Gram  1999      34.56  1:10.43      1:10.43   
  Zenia Aarestrup  2001      37.78  1:21.09      2:31.52   
  Ida Just Mikkelsen  2001      33.32  1:13.38      3:44.90   
  Amanda Højberg  1998      28.59  1:00.35      4:45.25   
                     
Holbæk Damer    459          5:00.77   
  Holbæk Svømme Klub  4:32.41                 
  Mikkeline Mentz  2001      37.81  1:18.61      1:18.61   
  Nynne Nørlem  2002      41.37  1:27.83      2:46.44   
  Ida Maria Nielsen  2000      31.35  1:07.11      3:53.55   
  Ida Larsen  2000      32.21  1:07.22      5:00.77   
                     
Ringsted Damer  2000    445          5:03.72   
  Ringsted Svømme Klub  5:05.89                 
  Maria Szokody  2002      37.49  1:16.06      1:16.06   
  Jasmin Larsen  2002      41.44  1:29.87      2:45.93   
  Katja Kjær Nielsen  2002      32.52  1:11.10      3:57.03   
  Cathrine Wismann  2002      31.86  1:06.69      5:03.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark