Resultat för Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2017 - Langbane |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
15:57 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Junior: Caroline Waage Nowak (2001) 2:33.63 2016-04-17 |
Senior: Frederikke Houen (1998) 2:37.63 2016-04-17 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
541 |
31.91 |
1:13.02 |
1:59.00 |
|
2:34.70 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
|
516 |
33.32 |
1:15.00 |
2:02.26 |
|
2:37.15 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Junior: Caroline Waage Nowak (2001) 2:33.63 2016-04-17 |
Senior: Frederikke Houen (1998) 2:37.63 2016-04-17 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
625 |
31.75 |
1:12.49 |
1:52.53 |
|
2:27.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Stampe |
2002 |
|
585 |
32.91 |
1:10.82 |
1:56.88 |
|
2:30.72 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
579 |
32.24 |
1:11.00 |
1:56.87 |
|
2:31.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
577 |
32.76 |
1:12.50 |
1:54.96 |
|
2:31.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
570 |
32.30 |
1:10.97 |
1:56.94 |
|
2:32.10 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
|
528 |
33.10 |
1:13.52 |
2:00.37 |
|
2:36.02 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
523 |
33.83 |
1:13.59 |
2:00.33 |
|
2:36.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
502 |
33.58 |
1:15.61 |
2:03.05 |
|
2:38.60 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
|
498 |
34.13 |
1:16.62 |
2:03.88 |
|
2:39.05 |
|
|
Næstved IF |
2:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
|
497 |
32.55 |
1:14.34 |
2:03.08 |
|
2:39.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
490 |
32.90 |
1:16.31 |
2:05.48 |
|
2:39.87 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
490 |
34.21 |
1:16.82 |
2:04.67 |
|
2:39.88 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
488 |
33.68 |
1:17.74 |
2:02.77 |
|
2:40.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jasmin Larsen |
2002 |
|
487 |
34.35 |
1:14.86 |
2:04.24 |
|
2:40.30 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
|
485 |
32.23 |
1:13.36 |
2:01.04 |
|
2:40.46 |
|
|
A6 |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nynne Nørlem |
2002 |
|
430 |
36.78 |
1:20.86 |
2:09.49 |
|
2:46.98 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ulrikke Veje |
2002 |
|
425 |
35.11 |
1:20.25 |
2:14.40 |
|
2:47.70 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
417 |
36.01 |
1:19.83 |
2:11.06 |
|
2:48.76 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
|
387 |
37.80 |
1:23.55 |
2:13.22 |
|
2:52.98 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Larsen |
2000 |
|
378 |
38.07 |
1:25.97 |
2:17.95 |
|
2:54.36 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Freja Petersen |
2000 |
|
352 |
35.81 |
1:20.08 |
2:16.75 |
|
2:58.47 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
298 |
42.51 |
1:32.41 |
2:25.98 |
|
3:08.69 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
3:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thit Bondo |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Bierre |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:57 |
|