2019-05-19   22:45:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
Junior: Anna Aavang Brendstrup (2000) 2:34.74 2016-04-16 
Senior: Kamma Bruun Fejfer (1998) 2:54.79 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    641  31.27  1:06.49  1:43.19    2:21.22   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.62                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    561  31.70  1:07.58  1:46.49    2:27.66   
  Sigma Swim Allerød  2:20.42                 
                     
Camilla Dufour  1996    553  32.05  1:09.26  1:49.32    2:28.40   
  Sigma Swim Allerød  2:25.62                 
                     
Anna Boutrup  1998    473  34.34  1:13.88  1:55.45    2:36.27   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.55                 
                     
 
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Junior: Anna Aavang Brendstrup (2000) 2:34.74 2016-04-16 
Senior: Kamma Bruun Fejfer (1998) 2:54.79 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    507  33.88  1:12.76  1:52.87    2:32.67   
  Hvidovre Svømme Klub  2:29.89                 
                     
Julie Stampe  2002    496  33.55  1:11.84  1:52.70    2:33.80   
  Sigma Swim Allerød  2:34.39                 
                     
Michelle Mortensen  2002    471  33.96  1:13.86  1:55.30    2:36.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.39                 
                     
Laura Lange  2001    466  34.61  1:14.00  1:54.90    2:37.10   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.24                 
                     
Matilde Weibel  2002    346  36.54  1:20.31  2:07.10    2:53.43   
  Hillerød Svømmeklub  2:44.07                 
                     
Maya Nykjær  2001    278  35.54  1:21.49  2:13.54    3:06.51   
  Vordingborg Svømme Klub  2:50.52                 
                     
Caroline Bendtsen  2002              DSQ  SW84 ej sam berøring 
  Næstved IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark