2019-05-20   13:12:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:41   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 2:10.64 2016-04-16 
Senior: Matilde Zaggai (1998) 2:13.73 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annabelle Grønbech Ladik  1997    666  30.18  1:03.24  1:36.97    2:09.35   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.35                 
                     
Anna Boutrup  1998    641  31.31  1:04.70  1:38.24    2:10.97   
  Sigma Swim Birkerød  2:06.47                 
                     
Caroline Erichsen  1998    623  30.54  1:03.97  1:38.24    2:12.23   
  Sigma Swim Birkerød  2:07.80                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    614  30.55  1:03.79  1:38.20    2:12.89   
  Sigma Swim Allerød  2:11.25                 
                     
Camilla Dufour  1996    561  30.99  1:05.59  1:41.54    2:16.92   
  Sigma Swim Allerød  2:11.90                 
                     
Louise Lynæs  1997    540  32.10  1:06.63  1:42.52    2:18.68   
  Holbæk Svømme Klub  2:17.07                 
                     
Emilie Hørlykke  1998    521  31.61  1:07.21  1:43.90    2:20.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:14.24                 
                     
Emilie Trolle Pedersen  1999    381  35.48  1:14.83  1:56.06    2:35.76   
  Hillerød Svømmeklub  2:25.98                 
                     
 
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 2:10.64 2016-04-16 
Senior: Matilde Zaggai (1998) 2:13.73 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000    681  30.68  1:03.50  1:36.19    2:08.39   
  Gentofte Svømme Klub  2:06.77                 
                     
Mai Pallvi  2000    633  31.23  1:04.62  1:38.26    2:11.52   
  Holbæk Svømme Klub  2:13.40                 
                     
Mia Steen Duus  2001    621  31.53  1:05.79  1:39.45    2:12.42   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.32                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    617  30.52  1:03.95  1:38.34    2:12.65   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.54                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    612  31.41  1:05.45  1:39.57    2:13.06   
  Hvidovre Svømme Klub  2:13.79                 
                     
Michelle Mortensen  2002    572  32.19  1:06.68  1:41.61    2:16.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.06                 
                     
Julie Stampe  2002    553  32.30  1:07.57  1:43.14    2:17.64   
  Sigma Swim Allerød  2:14.08                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000    545  32.56  1:08.69  1:43.96    2:18.28   
  Sigma Swim Allerød  2:14.29                 
                     
Karina Garne Larsen  2000    545  32.42  1:07.47  1:42.93    2:18.30   
  Sigma Swim Allerød  2:15.60                 
                     
10  Sofia Qvade Rasmusen  2001    517  31.88  1:07.56  1:44.63    2:20.68   
  Hillerød Svømmeklub  2:17.56                 
                     
11  Cecilie Porsdal  2002    511  33.10  1:08.88  1:45.61    2:21.26   
  Sigma Swim Birkerød  2:24.29                 
                     
12  Katja Kjær Nielsen  2002    505  32.79  1:08.71  1:45.48    2:21.87   
  Ringsted Svømme Klub  2:17.01                 
                     
13  Ulrikke Veje  2002    492  32.79  1:09.66  1:48.19    2:23.09   
  Hillerød Svømmeklub  2:23.51                 
                     
14  Thit Bondo  2000    483  32.67  1:09.04  1:46.83    2:23.90   
  Sigma Swim Birkerød  2:15.58                 
                     
15  Natascha Laigaard  2002    475  32.68  1:08.95  1:47.54    2:24.74   
  Hillerød Svømmeklub  2:21.81                 
                     
16  Clara Qvade Rasmusen  2001    460  32.42  1:08.58  1:47.10    2:26.30   
  Hillerød Svømmeklub  2:23.14                 
                     
17  Cathrine Wismann  2002    444  33.02  1:10.09  1:49.01    2:28.00   
  Ringsted Svømme Klub  2:25.32                 
                     
18  Sara Emilie Nimb  2002    437  32.94  1:10.93  1:50.81    2:28.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.48                 
                     
19  Anne-Sofie P. Clausen  2002    407  34.52  1:12.45  1:53.25    2:32.38   
  Næstved IF  2:32.36                 
                     
20  Ida Larsen  2000    405  35.41  1:13.37  1:53.58    2:32.66   
  Holbæk Svømme Klub  2:34.17                 
                     
21  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    392  35.48  1:15.12  1:55.01    2:34.26   
  Hillerød Svømmeklub  2:34.12                 
                     
22  Astrid Nørret Schmidt  2002    284  37.77  1:21.07  2:07.27    2:51.78   
  Ringsted Svømme Klub  2:48.85                 
                     
Astrid Katrine Andersen  2002              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  2:28.23                 
                     
Josephine Wismann  2002              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  2:23.20                 
                     
Nynne Nørlem  2002              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  2:25.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:41 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark