2019-07-15   22:20:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.94 2015-03-28 
Gruppe 3: Alberte V. Bisgaard (2003) 2:32.13 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    536  35.21  1:14.22  1:54.59    2:32.70   
  Køge Svømmeklub  2:25.82                 
                     
Mia Rindshøj  2003    494  36.33  1:16.32  1:56.68    2:36.90   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.92                 
                     
Julie K Rose  2003    472  37.88  1:18.60  1:59.46    2:39.26   
  Sigma Swim Allerød  2:40.96                 
                     
Mille Pedersen  2003    471  37.50  1:17.86  1:59.22    2:39.36   
  Sigma Swim Allerød  2:40.00                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    470  38.60  1:19.27  1:59.79    2:39.55   
  Sigma Swim Birkerød  2:36.26                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    426  39.47  1:21.44  2:03.71    2:44.81   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.09                 
                     
Katrine Duus  2003    419  39.17  1:21.30  2:03.52    2:45.69   
  Næstved IF  2:44.31                 
                     
Ida Hebeltoft  2003    414  39.27  1:21.22  2:04.14    2:46.35   
  Herlev Svømning  2:45.06                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    395  38.92  1:22.94  2:07.39    2:48.96   
  VAT Copenhagen  2:52.13                 
                     
10  Esther Marie Heunicke  2003    387  40.66  1:23.91  2:07.29    2:50.18   
  Sigma Swim Birkerød  2:50.40                 
                     
11  Nikoline Skovly Larsen  2003    371  39.86  1:22.06  2:07.39    2:52.61   
  Næstved IF  2:44.06                 
                     
12  Camille Hvid Ravnholt  2003    371  39.98  1:23.39  2:08.81    2:52.62   
  Frederikssund Svømmeklub  2:47.16                 
                     
13  Line Nøhr Petersen  2003    359  40.54  1:25.51  2:10.65    2:54.44   
  Køge Svømmeklub  2:41.15                 
                     
14  Astrid Permin  2003    354  42.15  1:25.89  2:11.06    2:55.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:50.00                 
                     
15  Norah Szczepanski  2003    337  41.83  1:26.81  2:12.54    2:58.24   
  Gentofte Svømme Klub  3:00.82                 
                     
16  Kathrine Sofie Jensen  2003    326  41.37  1:27.12  2:13.54    3:00.16   
  Køge Svømmeklub  2:45.55                 
                     
17  Emmanuella Nygaard  2003    252  45.60  1:36.28  2:27.38    3:16.21   
  Herlev Svømning  3:12.48                 
                     
18  Emma M. Andersen  2003    252  44.24  1:34.42  2:26.34    3:16.24   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Clara Kongsfelt  2003              DSQ  sw65 ej forsat bev. 
  Herlev Svømning  4:09.57                 
                     
Isabel Valsted Bavnbæk  2003              DSQ  sw63 svøm p.mave 150 
  Vordingborg Svømme Klub  3:25.00                 
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.94 2015-03-28 
Gruppe 3: Alberte V. Bisgaard (2003) 2:32.13 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Falk-List  2004    522  35.05  1:13.70  1:53.70    2:34.01   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.31                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    482  38.16  1:17.55  1:58.09    2:38.12   
  Gentofte Svømme Klub  2:38.61                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    470  37.60  1:18.34  1:59.62    2:39.55   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.15                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    455  38.08  1:19.58  2:01.41    2:41.24   
  Køge Svømmeklub  2:44.53                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    436  39.01  1:20.62  2:02.46    2:43.52   
  Sigma Swim Birkerød  2:42.46                 
                     
Laura L. Hørning  2004    403  39.30  1:21.88  2:05.05    2:47.93   
  VAT Copenhagen  2:42.00                 
                     
Emma Ekman  2004    397  41.66  1:24.68  2:07.65    2:48.69   
  A6  2:49.01                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    396  40.09  1:23.55  2:07.05    2:48.81   
  Køge Svømmeklub  2:50.17                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    391  39.72  1:23.13  2:07.07    2:49.57   
  A6  3:03.18                 
                     
10  Nanna Udby Laugesen  2004    388  40.52  1:23.61  2:07.41    2:49.97   
  Hvidovre Svømme Klub  2:51.76                 
                     
11  Emma Stoltz  2004    383  41.44  1:25.26  2:09.25    2:50.80   
  Sigma Swim Allerød  2:49.51                 
                     
12  Mathilde Mathiesen  2004    380  41.61  1:25.34  2:08.96    2:51.13   
  VAT Copenhagen  2:49.08                 
                     
13  Anna Maria Madsen  2004    376  40.87  1:23.85  2:08.69    2:51.78   
  VAT Copenhagen  3:14.75                 
                     
14  Freja Søndergaard  2004    363  39.86  1:24.35  2:09.37    2:53.76   
  Vordingborg Svømme Klub  3:04.44                 
                     
15  Camille Nørby  2004    314  44.10  1:31.19  2:17.47    3:02.39   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.00                 
                     
16  Laura Thorlund Jensen  2004    309  44.17  1:31.67  2:18.69    3:03.34   
  Herlev Svømning  4:05.90                 
                     
17  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    291  46.20  1:34.59  2:22.62    3:07.08   
  Gentofte Svømme Klub  3:08.98                 
                     
18  Thea Torndal Jensen  2004    273  45.88  1:35.77  2:24.64    3:11.02   
  Næstved IF  3:12.32                 
                     
19  Lucca Andreasen  2004    264  47.02  1:36.35  2:25.58    3:13.36   
  A6  3:06.50                 
                     
20  Helene Thielsen  2004    254  46.88  1:38.37  2:28.61    3:15.80   
  Ringsted Svømme Klub  3:09.93                 
                     
21  Katrine Mørkeberg  2004    227  48.80  1:41.21  2:34.99    3:23.09   
  Næstved IF                   
                     
Signe Krag Andersen  2004              DSQ  sw65 ej forsar b. 50 
  Sigma Swim Allerød  3:17.59                 
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.94 2015-03-28 
Gruppe 3: Alberte V. Bisgaard (2003) 2:32.13 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    445  37.72  1:19.45  2:02.07    2:42.48   
  Gentofte Svømme Klub  2:45.30                 
                     
Josephine Thomsen  2005    428  38.50  1:20.49  2:03.58    2:44.55   
  Herlev Svømning  2:49.36                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005    351  41.59  1:26.98  2:13.20    2:55.80   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.73                 
                     
Signe Eie  2005    340  41.68  1:26.93  2:12.96    2:57.74   
  Herlev Svømning  3:01.29                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    323  43.13  1:28.89  2:15.77    3:00.77   
  Hvidovre Svømme Klub  2:57.82                 
                     
Alba Mantoni  2006    323  42.15  1:28.92  2:16.57    3:00.80   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Isabella Larsen  2005    316  43.83  1:30.37  2:17.25    3:02.04   
  A6  2:59.95                 
                     
Silja Brage  2005    316  44.26  1:30.54  2:17.23    3:02.06   
  A6  3:00.54                 
                     
Agnes Barner Hansen  2005    273  44.57  1:35.06  2:24.76    3:11.18   
  Næstved IF  3:13.88                 
                     
10  Dikte Johanne Schrøder  2006    267  46.30  1:35.82  2:25.80    3:12.62   
  Gentofte Svømme Klub  3:17.46                 
                     
11  Freja Juul  2006    265  45.30  1:36.32  2:26.54    3:13.04   
  Næstved IF                   
                     
12  Line Pedersen  2005    169  50.95  1:48.76  2:46.95    3:44.18   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:01 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark