2019-07-17   20:43:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 40, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:08.48 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 1:01.64 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leo Badaker  2002    496  28.63        1:02.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.31                 
                     
August Ryom  2002    494  29.36        1:03.01   
  Køge Svømmeklub  1:03.87                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    488  29.45        1:03.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.04                 
                     
Alexander Søgaard  2002    474  29.13        1:03.86   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.99                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    434  30.01        1:05.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.91                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    393  31.44        1:07.98   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.71                 
                     
Mads Lind  2002    373  31.93        1:09.18   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.75                 
                     
Jonathan F. K. Jensen  2002    347  32.09        1:10.84   
  Vordingborg Svømme Klub  1:08.87                 
                     
Joakim Mortensen  2002    330  32.74        1:12.09   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
10  Anders Hvidt  2002    283  35.72        1:15.81   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.38                 
                     
11  Kristian Mouridsen  2002    239  33.67        1:20.22   
  Næstved IF  1:21.17                 
                     
 
Løb 40, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:08.48 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 1:01.64 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    491  29.55        1:03.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.67                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    343  32.80        1:11.16   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.09                 
                     
Christian Boutrup  2003    316  33.96        1:13.13   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.97                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    310  34.07        1:13.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.10                 
                     
Asger Johansen  2003    309  33.55        1:13.63   
  VAT Copenhagen  1:19.64                 
                     
Karl August B. Balle  2003    281  35.15        1:15.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.84                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    279  34.63        1:16.20   
  A6  1:24.18                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    264  35.20        1:17.60   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.14                 
                     
Erik Li  2003    260  34.57        1:18.00   
  Herlev Svømning  1:15.17                 
                     
10  Harald Franck  2003    245  34.72        1:19.57   
  Næstved IF  1:19.07                 
                     
11  Magnus Juul Hansen  2003    183  35.30        1:27.64   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.39                 
                     
12  Peter Holm  2003    179  39.41        1:28.29   
  Herlev Svømning  1:38.08                 
                     
13  Harald Riisager  2003    176  40.29        1:28.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.00                 
                     
14  Kasper Kusk  2003    167  42.69        1:30.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.77                 
                     
 
Løb 40, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:08.48 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 1:01.64 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    345  32.80        1:11.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.24                 
                     
Anton Skov Grell  2004    271  35.66        1:16.90   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.10                 
                     
Lucas Nielsen  2004    265  34.24        1:17.47   
  Frederikssund Svømmeklub  1:24.78                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    264  34.30        1:17.62   
  Herlev Svømning  1:18.89                 
                     
William Hoffmann Hyldig  2004    165  42.06        1:30.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:39.51                 
                     
August Sølvsteen  2005    157  42.38        1:32.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:44.33                 
                     
David Johannes Dahl  2006    156  43.44        1:32.52   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Jeremy William Millard  2005    141  42.19        1:35.59   
  Ringsted Svømme Klub  1:35.76                 
                     
Balder H. Mikkelsen  2007    124  46.71        1:39.80   
  Frederikssund Svømmeklub  1:47.79                 
                     
10  Carl Emil Lundgaard  2005    122  45.75        1:40.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark