2019-10-21   08:01:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Lucas Hoffmann (2000) 1:12.63 2016-04-16 
Senior: Jacob Holst (1991) 1:16.53 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    632  31.68        1:07.47   
  Holbæk Svømme Klub  1:05.35                 
                     
Joakim Brønnum  1997    522  33.04        1:11.89   
  Holbæk Svømme Klub  1:11.01                 
                     
Emil Toft  1998    507  33.86        1:12.60   
  Holbæk Svømme Klub  1:10.51                 
                     
Andreas Østergaard Nielse  1997    263  41.70        1:30.30   
  Vordingborg Svømme Klub  1:29.03                 
                     
 
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Lucas Hoffmann (2000) 1:12.63 2016-04-16 
Senior: Jacob Holst (1991) 1:16.53 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    576  32.54        1:09.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.05                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    571  32.79        1:09.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.92                 
                     
Magnus Carstensen  1999    564  33.46        1:10.08   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.82                 
                     
Alexander Eggers  1999    527  33.84        1:11.70   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.59                 
                     
Christian Crone  2001    503  34.81        1:12.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.82                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    435  35.00        1:16.44   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.64                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001    429  35.69        1:16.77   
  Herlev Svømning  1:14.88                 
                     
William S. Michaelsen  2001    405  37.37        1:18.24   
  Frederikssund Svømmeklub  1:13.53                 
                     
Anders Nielsen  2001    359  38.33        1:21.44   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
10  Sebastian Ejdesgaard  2001    359  38.89        1:21.48   
  Hillerød Svømmeklub  1:19.37                 
                     
11  Christian Skinhøj  2001    356  39.19        1:21.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark