2019-07-17   20:58:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 2:30.34 2015-03-28 
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:20.10 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Kildahl Døssing  2002    463  34.18  1:10.67  1:47.91    2:24.58   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.13                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    435  35.30  1:12.64  1:50.44    2:27.69   
  Sigma Swim Birkerød  2:30.62                 
                     
Emil Carstensen  2002    412  34.90  1:13.52  1:51.32    2:30.39   
  Ringsted Svømme Klub  2:30.99                 
                     
Peter Eskjær-Køppen  2002    379  36.21  1:15.29  1:55.56    2:34.65   
  Herlev Svømning  2:27.93                 
                     
Thor Gudmand-Høyer  2002    377  36.51  1:15.68  1:55.25    2:34.92   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.78                 
                     
Mathias Clausen  2002    273  41.56  1:24.97  2:09.45    2:52.39   
  Næstved IF  2:52.86                 
                     
Kristian Mouridsen  2002    241  43.09  1:30.05  2:16.63    2:59.75   
  Næstved IF                   
                     
Nicklas Taylor  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:38.82                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 2:30.34 2015-03-28 
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:20.10 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Skarby Madsen  2003    381  36.88  1:15.09  1:54.88    2:34.37   
  A6  2:31.67                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    355  37.28  1:17.35  1:58.27    2:37.96   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.71                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    345  37.95  1:18.01  1:59.11    2:39.52   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.17                 
                     
Benjamin Bodal  2003    336  37.13  1:18.63  1:59.89    2:40.84   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.76                 
                     
Jakob Legaard  2003    326  38.72  1:20.69  2:02.00    2:42.54   
  Sigma Swim Allerød  2:38.14                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    295  39.41  1:23.07  2:06.40    2:48.01   
  Næstved IF  2:40.22                 
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    293  39.35  1:22.41  2:05.62    2:48.39   
  Køge Svømmeklub  2:41.36                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    289  40.06  1:24.66  2:08.66    2:49.23   
  A6  3:01.30                 
                     
Karl August B. Balle  2003    274  40.32  1:24.82  2:09.72    2:52.28   
  Gentofte Svømme Klub  2:55.36                 
                     
10  Erik Li  2003    260  39.41  1:24.26  2:09.90    2:55.22   
  Herlev Svømning  2:55.81                 
                     
Harald Riisager  2003              DSQ  sw65 efb v 50 m 
  Gentofte Svømme Klub  2:53.91                 
                     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 2:30.34 2015-03-28 
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:20.10 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    290  39.88  1:23.19  2:06.50    2:48.99   
  Herlev Svømning  2:47.00                 
                     
Sebastian N. Bentsen  2004    252  40.97  1:25.77  2:11.28    2:57.09   
  Næstved IF                   
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    251  43.85  1:29.70  2:14.99    2:57.35   
  Herlev Svømning  3:32.54                 
                     
Elias Elmedyb  2006    233  43.16  1:29.63  2:16.20    3:01.87   
  Herlev Svømning  3:24.34                 
                     
Malthe Foged  2005    211  42.82  1:31.14  2:20.45    3:07.76   
  Næstved IF  3:01.50                 
                     
Bertram H. Mikkelsen  2004    208  44.28  1:33.39  2:23.08    3:08.61   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Jeremy William Millard  2005    191  45.73  1:35.14  2:25.66    3:14.15   
  Ringsted Svømme Klub  3:15.78                 
                     
Jakob Stærmose  2005    181  48.82  1:38.49  2:29.62    3:17.78   
  Ringsted Svømme Klub  3:26.38                 
                     
Christian Nimb  2006    163  47.63  1:41.91  2:33.26    3:24.57   
  Gentofte Svømme Klub  3:33.74                 
                     
10  David Johannes Dahl  2006    162  47.35  1:41.97  2:34.76    3:25.19   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Loui Krag  2007    148  50.93  1:46.09  2:39.94    3:31.18   
  Frederikssund Svømmeklub  3:25.07                 
                     
Mikkel Holm Pedersen  2004              DSQ  sw65 ej fort. b.50 m 
  Ringsted Svømme Klub  3:41.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark