2019-08-23   06:44:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten Østergaard  2002    493  35.10        1:13.27   
  A6  1:13.09                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    489  33.98        1:13.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.39                 
                     
Frederik Møller  2002    353  38.36        1:21.94   
  Ringsted Svømme Klub  1:18.93                 
                     
Kristian Mouridsen  2002    342  38.57        1:22.79   
  Næstved IF  1:21.98                 
                     
Leo Badaker  2002    336  37.83        1:23.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.37                 
                     
Marcus Dessau  2002    300  39.34        1:26.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.63                 
                     
Mikkel Winther  2002    258  42.68        1:30.87   
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.79                 
                     
Mathias Clausen  2002    238  42.27        1:33.39   
  Næstved IF  1:32.69                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Garne Larsen  2003    419  36.30        1:17.40   
  Sigma Swim Allerød  1:14.23                 
                     
Asger Johansen  2003    371  37.87        1:20.59   
  VAT Copenhagen  1:20.79                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    368  37.61        1:20.82   
  A6  1:18.38                 
                     
Oscar Cleemann  2003    349  38.23        1:22.26   
  Hvidovre Svømme Klub  1:20.79                 
                     
Victor Toftehøj  2003    333  39.74        1:23.52   
  A6  1:25.27                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    330  39.19        1:23.77   
  Næstved IF  1:19.78                 
                     
Harald Riisager  2003    324  40.89        1:24.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.83                 
                     
Frederik Bach Mindested  2003    314  40.29        1:25.19   
  Sigma Swim Allerød  1:23.89                 
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    289  40.55        1:27.60   
  Køge Svømmeklub  1:23.65                 
                     
10  Nicklas Stæcker  2003    245  43.15        1:32.51   
  Næstved IF  1:31.97                 
                     
11  Jacob Meisner Hansen  2003    241  43.34        1:33.06   
  Næstved IF  1:47.59                 
                     
12  Peter Holm  2003    238  44.49        1:33.45   
  Herlev Svømning  1:35.52                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Grøn-Henriksen  2004    294  40.71        1:27.03   
  Ringsted Svømme Klub  1:39.40                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    294  41.35        1:27.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.43                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    293  41.07        1:27.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.82                 
                     
Alexander Griffin  2004    253  43.26        1:31.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.08                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    252  43.04        1:31.60   
  Herlev Svømning  1:30.33                 
                     
August Arup Neergaard  2005    202  48.78        1:38.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:47.00                 
                     
Bertram Olesen  2005    197  46.23        1:39.38   
  Frederikssund Svømmeklub  1:44.36                 
                     
Adam Bugge Frandsen  2005    196  47.83        1:39.57   
  Ringsted Svømme Klub  1:44.66                 
                     
Anton Skov Grell  2004    195  48.38        1:39.88   
  Glostrup Svømmeklub  1:42.38                 
                     
10  Jeppe Bayer Christensen  2005    191  48.25        1:40.51   
  Herlev Svømning  1:45.75                 
                     
11  August Taul  2006    190  48.33        1:40.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:41.64                 
                     
12  Laurits Boserup  2005    184  48.30        1:41.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:46.33                 
                     
13  William Hoffmann Hyldig  2004    182  49.61        1:42.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:51.68                 
                     
14  Malthe Foged  2005    175  47.70        1:43.44   
  Næstved IF  1:46.43                 
                     
15  Phillip Maxmølris  2004    173  49.09        1:43.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.72                 
                     
16  Frederik Stubbe Lundsby  2004    173  49.86        1:43.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:46.20                 
                     
17  Zacharias Houmann  2006    171  50.01        1:44.32   
  Ringsted Svømme Klub  1:55.18                 
                     
18  Lauritz Johansen  2004    163  48.28        1:45.95   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.64                 
                     
19  Oscar Rybak-Andersen  2005    152  52.72        1:48.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:55.63                 
                     
20  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    148  52.52        1:49.28   
  Ringsted Svømme Klub  1:50.95                 
                     
21  Victor Enemark Cruse  2004    139  53.17        1:51.67   
  Frederikssund Svømmeklub  1:56.29                 
                     
22  August Emil K. Clausen  2006    128  55.18        1:54.80   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Gustav B. Frederiksen  2004              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  1:35.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:30 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark