2017-12-17   12:55:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:45   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      26.14        55.20   
  Hvidovre Svømme Klub  53.78                 
                     
Mads Ottosen  1997      27.53        56.75   
  Holbæk Svømme Klub  55.86                 
                     
Joakim Brønnum  1997      27.20        56.83   
  Holbæk Svømme Klub  56.36                 
                     
Emil Toft  1998      28.58        58.92   
  Holbæk Svømme Klub  57.11                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000      26.68        53.99   
  Sigma Swim Birkerød  52.57                 
                     
Rasmus Steenberg  2000      26.21        54.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.88                 
                     
Peter Vangsgaard  2000      26.63        54.99   
  Gentofte Svømme Klub  52.40                 
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000      26.71        55.17   
  A6  54.29                 
                     
Alexander Eggers  1999      26.05        55.30   
  Sigma Swim Birkerød  54.36                 
                     
Simon Brixner  2000      26.58        55.54   
  Holbæk Svømme Klub  54.78                 
                     
Magnus Carstensen  1999      27.08        55.87   
  Ringsted Svømme Klub  56.89                 
                     
Mads Toft  2001      27.38        56.35   
  Holbæk Svømme Klub  57.07                 
                     
Markus Bøjsen  1999      27.09        56.72   
  Holbæk Svømme Klub  56.12                 
                     
10  Victor Grandjean  2001      27.42        57.15   
  Ringsted Svømme Klub  55.70                 
                     
11  Christian Crone  2001      27.36        57.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.93                 
                     
12  Jannick Hansen  2001      27.52        57.33   
  Sigma Swim Allerød  57.37                 
                     
13  Frederik Bornemann  2001      28.18        57.67   
  Sigma Swim Allerød  57.81                 
                     
14  Christoffer Weiss  2001      28.07        57.82   
  Gentofte Svømme Klub  56.85                 
                     
15  Daniel Schytte  2000      27.78        57.84   
  Ringsted Svømme Klub  58.56                 
                     
16  Martin Szokody  1999      27.70        58.24   
  Ringsted Svømme Klub  57.43                 
                     
17  Oliver Schiellerup  2000      27.60        58.47   
  Sigma Swim Birkerød  57.82                 
                     
18  Anders Nielsen  2001      27.93        58.48   
  Ringsted Svømme Klub  59.70                 
                     
19  Mikkel Henriksen  1999      28.33        58.52   
  Holbæk Svømme Klub  59.21                 
                     
20  Lauge Bastian Maar  2001      27.86        58.62   
  Næstved IF  58.99                 
                     
21  Jakob Schmidt  1999      28.19        58.64   
  Holbæk Svømme Klub  59.03                 
                     
22  Frederik Clausen  2001      28.77        59.28   
  Hillerød Svømmeklub  59.10                 
                     
23  William S. Michaelsen  2001      28.29        59.37   
  Frederikssund Svømmeklub  1:00.48                 
                     
24  Sebastian Ejdesgaard  2001      29.15        59.40   
  Hillerød Svømmeklub  59.24                 
                     
25  Jakob Bjerre Eriksen  2000      28.37        59.58   
  Hillerød Svømmeklub  58.36                 
                     
26  Christian Skinhøj  2001      29.35        1:00.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.71                 
                     
27  Frederik Røgind  2001      28.85        1:00.51   
  Sigma Swim Birkerød  58.98                 
                     
28  Oliver Thor Sørensen  2000      28.04        1:00.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  56.54                 
                     
29  Rasmus Nielsen  2001      29.87        1:01.38   
  Sigma Swim Allerød  1:03.06                 
                     
30  Mads Bjørn Andersen  2001      29.24        1:01.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.03                 
                     
31  Mathias Holm  2001      30.18        1:03.81   
  Sigma Swim Birkerød  1:02.81                 
                     
William Kristiansen  2001              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  59.80                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leo Badaker  2002      26.42        55.21   
  Gentofte Svømme Klub  55.17                 
                     
Frederik Møller  2002      26.87        55.59   
  Ringsted Svømme Klub  55.39                 
                     
Frederik Bojesen  2002      27.13        57.24   
  A6  57.44                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002      27.87        57.74   
  Sigma Swim Birkerød  58.43                 
                     
August Ryom  2002      27.60        57.89   
  Køge Svømmeklub  57.66                 
                     
Alexander Søgaard  2002      28.31        59.41   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.72                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002      28.86        59.60   
  Sigma Swim Birkerød  59.67                 
                     
Anders Skousen  2002      28.06        59.89   
  Hvidovre Svømme Klub  59.36                 
                     
Morten Østergaard  2002      29.25        1:00.97   
  A6  1:00.68                 
                     
10  Emil Kildahl Døssing  2002      29.43        1:01.05   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.75                 
                     
11  Marcus Dessau  2002      29.17        1:01.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.41                 
                     
12  Emil Carstensen  2002      30.00        1:01.67   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.93                 
                     
13  Joakim Mortensen  2002      29.76        1:01.93   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.03                 
                     
14  Jonathan F. K. Jensen  2002      29.92        1:02.20   
  Vordingborg Svømme Klub  1:03.47                 
                     
15  Anders Hvidt  2002      30.51        1:02.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.50                 
                     
16  Thor Gudmand-Høyer  2002      31.13        1:04.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.93                 
                     
17  Kristian Mouridsen  2002      31.24        1:05.83   
  Næstved IF  1:04.62                 
                     
18  Nicholas Svane  2002      32.07        1:08.06   
  Sigma Swim Allerød  1:08.28                 
                     
19  Mikkel Winther  2002      34.72        1:13.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.25                 
                     
Nicklas Taylor  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  1:02.64                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003      28.31        58.28   
  Sigma Swim Birkerød  58.18                 
                     
Christopher G. Trandum  2003      28.90        59.76   
  Gentofte Svømme Klub  59.81                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003      29.18        1:00.10   
  Sigma Swim Allerød  1:02.41                 
                     
Jonathan Eskildsen  2003      29.35        1:01.89   
  Køge Svømmeklub  1:02.57                 
                     
Harald Franck  2003      29.86        1:01.98   
  Næstved IF  1:01.90                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003      30.12        1:02.09   
  Sigma Swim Allerød  1:02.49                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003      30.01        1:02.83   
  Næstved IF  1:03.47                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003      29.94        1:02.90   
  A6  1:02.89                 
                     
Oscar Cleemann  2003      30.17        1:03.45   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.26                 
                     
10  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      30.51        1:03.47   
  A6  1:03.93                 
                     
11  Christian Boutrup  2003      31.26        1:03.89   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.90                 
                     
12  Asger Johansen  2003      30.55        1:04.00   
  VAT Copenhagen  1:06.64                 
                     
13  Benjamin Bodal  2003      30.42        1:04.19   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.06                 
                     
14  Andreas Hoffmann  2003      31.49        1:06.37   
  Sigma Swim Birkerød  1:05.12                 
                     
15  Xander Pontoppidan  2003      31.64        1:07.04   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.86                 
                     
16  Frederik Bach Mindested  2003      32.07        1:07.81   
  Sigma Swim Allerød  1:11.89                 
                     
17  Victor Toftehøj  2003      34.20        1:09.45   
  A6  1:11.99                 
                     
18  Jakob Legaard  2003      33.11        1:10.23   
  Sigma Swim Allerød  1:14.41                 
                     
19  Malte Hjalholt  2003      33.84        1:10.57   
  VAT Copenhagen  1:08.48                 
                     
20  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      34.93        1:13.04   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.88                 
                     
21  Samuel Risager  2003      35.66        1:13.07   
  VAT Copenhagen  1:17.81                 
                     
22  Kasper Kusk  2003      38.91        1:19.16   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.16                 
                     
23  Marcus Appel  2003      38.73        1:21.35   
  Frederikssund Svømmeklub  1:20.77                 
                     
Christoffer Rekling  2003              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  1:03.61                 
                     
Christian Hartmann  2003              DSQ  SW44 - Tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklub  1:27.82                 
                     
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      31.19        1:05.49   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.38                 
                     
Joakim Grøn-Henriksen  2004      31.19        1:05.59   
  Ringsted Svømme Klub  1:07.54                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004      32.47        1:07.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.10                 
                     
Anton Skov Grell  2004      32.95        1:08.19   
  Glostrup Svømmeklub  1:09.10                 
                     
Victor Dyrhauge  2004      32.21        1:09.69   
  Frederikssund Svømmeklub  1:09.65                 
                     
August Arup Neergaard  2005      34.25        1:12.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.89                 
                     
Lauritz Johansen  2004      32.64        1:12.21   
  Glostrup Svømmeklub  1:11.18                 
                     
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      35.18        1:12.25   
  Ringsted Svømme Klub  1:14.44                 
                     
Malthe Foged  2005      33.56        1:12.60   
  Næstved IF  1:12.26                 
                     
10  Anton Rytter Bech  2005      35.37        1:14.04   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.50                 
                     
11  Oskar Clausen  2004      35.80        1:14.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.42                 
                     
12  Adam Bugge Frandsen  2005      36.15        1:14.76   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.36                 
                     
13  Carl Emil Lundgaard  2005      35.72        1:15.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.41                 
                     
14  Phillip Maxmølris  2004      35.20        1:15.66   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.53                 
                     
15  Zacharias Houmann  2006      37.10        1:15.97   
  Ringsted Svømme Klub  1:19.74                 
                     
16  Gustav B. Frederiksen  2004      36.29        1:16.05   
  Vordingborg Svømme Klub  1:14.80                 
                     
17  August Sølvsteen  2005      36.75        1:16.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.92                 
                     
18  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      36.74        1:16.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.27                 
                     
19  Jakob Stærmose  2005      37.10        1:17.65   
  Ringsted Svømme Klub  1:21.84                 
                     
20  Alexander Griffin  2004      36.78        1:17.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.18                 
                     
21  Kristian Slott Rasmussen  2004      38.08        1:19.00   
  Ringsted Svømme Klub  1:27.57                 
                     
22  Balder H. Mikkelsen  2007      38.38        1:19.63   
  Frederikssund Svømmeklub  1:26.79                 
                     
23  Louie Hansen  2005      37.38        1:19.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.17                 
                     
24  Christian Nimb  2006      38.63        1:20.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.39                 
                     
25  Oscar Rybak-Andersen  2005      38.44        1:20.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.29                 
                     
26  Frederik Stubbe Lundsby  2004      39.57        1:20.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.86                 
                     
27  Villads Lund Larsen  2004      38.82        1:20.69   
  Hvidovre Svømme Klub  1:25.36                 
                     
28  Mikkel Holm Pedersen  2004      38.96        1:21.65   
  Ringsted Svømme Klub  1:21.08                 
                     
29  Victor Hemmingsen  2006      38.26        1:22.08   
  Ringsted Svømme Klub  1:24.08                 
                     
30  David Johannes Dahl  2006      39.00        1:22.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.59                 
                     
31  James Sibbern-Larsen  2005      40.52        1:26.93   
  Næstved IF  1:28.30                 
                     
32  Victor Enemark Cruse  2004      40.37        1:27.53   
  Frederikssund Svømmeklub  1:36.82                 
                     
33  Loui Krag  2007      41.33        1:28.93   
  Frederikssund Svømmeklub  1:30.35                 
                     
34  August Emil K. Clausen  2006      45.08        1:32.70   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.30                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:45 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare