2017-12-12   18:41:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:55   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Matras  1998              28.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.25                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Grandjean  2001              28.72   
  Ringsted Svømme Klub  29.02                 
Mikkel Henriksen  1999              29.36   
  Holbæk Svømme Klub  28.62                 
Alfred August Grubert  2001              29.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.62                 
Jakob Schmidt  1999              29.41   
  Holbæk Svømme Klub  28.91                 
August Becktor  2001              30.16   
  Gentofte Svømme Klub  29.92                 
Christoffer Vang-Jensen  2001              31.48   
  Gentofte Svømme Klub  29.97                 
Ulrik Blach Petersen  2001              32.28   
  Sigma Swim Birkerød  33.98                 
Mathias Riff Alexandersen  2001              33.14   
  Sigma Swim Birkerød  34.56                 
Mathias Jelshøj  2001              37.95   
  Herlev Svømning  35.79                 
Frederik Rindshøj  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.56                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møller  2002              30.52   
  Ringsted Svømme Klub  31.86                 
Joakim Mortensen  2002              32.17   
  Ringsted Svømme Klub  32.10                 
Emil Carstensen  2002              32.57   
  Ringsted Svømme Klub  31.47                 
Peter Eskjær-Køppen  2002              32.59   
  Herlev Svømning  31.77                 
Gustav Haugård Hansen  2002              32.91   
  Hvidovre Svømme Klub  33.03                 
Alexander Søgaard  2002              34.05   
  Ringsted Svømme Klub  34.05                 
Kristian Mouridsen  2002              39.45   
  Næstved IF  41.09                 
Nicklas Taylor  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  37.39                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003              31.56   
  Gentofte Svømme Klub  31.14                 
Lucas Emil Christensen  2003              32.78   
  Sigma Swim Allerød  32.83                 
Rasmus Skarby Madsen  2003              34.12   
  A6  33.75                 
Andreas Hoffmann  2003              34.19   
  Sigma Swim Birkerød  34.57                 
Leonard Steen Jensen  2003              34.43   
  Gentofte Svømme Klub  35.61                 
Benjamin Bodal  2003              36.38   
  Ringsted Svømme Klub                   
Christian Boutrup  2003              36.38   
  Sigma Swim Birkerød  37.13                 
Lucas Jul Pedersen  2003              36.61   
  Næstved IF  36.73                 
Jakob Legaard  2003              36.77   
  Sigma Swim Allerød  37.00                 
10  Erik Li  2003              36.92   
  Herlev Svømning  34.87                 
11  Victor Toftehøj  2003              38.03   
  A6  38.74                 
12  Peter Holm  2003              38.96   
  Herlev Svømning  37.72                 
13  Samuel Risager  2003              39.45   
  VAT Copenhagen  42.00                 
14  Marcus Appel  2003              42.59   
  Frederikssund Svømmeklub  44.00                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Mølbak  2004              35.89   
  Ringsted Svømme Klub  37.64                 
Victor Dyrhauge  2004              36.41   
  Frederikssund Svømmeklub  38.19                 
Gabriel Elmedyb  2004              36.49   
  Herlev Svømning  36.36                 
William Hoffmann Hyldig  2004              38.30   
  Gentofte Svømme Klub  41.24                 
Bertram H. Mikkelsen  2004              38.70   
  Frederikssund Svømmeklub  40.33                 
Lauritz Johansen  2004              38.74   
  Glostrup Svømmeklub  38.97                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              38.92   
  Gentofte Svømme Klub  40.28                 
Oskar Clausen  2004              40.00   
  Gentofte Svømme Klub  41.46                 
Malthe Foged  2005              40.07   
  Næstved IF  40.00                 
10  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004              40.12   
  Ringsted Svømme Klub  40.87                 
11  Zacharias Houmann  2006              41.61   
  Ringsted Svømme Klub  38.77                 
12  Jeremy William Millard  2005              42.22   
  Ringsted Svømme Klub  41.90                 
13  Andreas Mølbak  2006              42.79   
  Ringsted Svømme Klub  40.90                 
14  Balder H. Mikkelsen  2007              44.21   
  Frederikssund Svømmeklub  49.18                 
15  Kristian Slott Rasmussen  2004              44.82   
  Ringsted Svømme Klub  44.38                 
16  Victor Hemmingsen  2006              45.53   
  Ringsted Svømme Klub  49.70                 
17  Loui Krag  2007              46.46   
  Frederikssund Svømmeklub  45.91                 
18  James Sibbern-Larsen  2005              47.66   
  Næstved IF  47.38                 
Mads Frost Sønderby  2004              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  42.06                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare