2017-12-14   05:24:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:28   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 56, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Phillip Riis (1998) 1:03.04 2016-04-17 
Senior: Maxemillian Pedersen (1996) 1:04.71 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Østergaard Nielse  1997    308  36.00        1:16.88   
  Vordingborg Svømme Klub  1:15.16                 
                     
 
Løb 56, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Phillip Riis (1998) 1:03.04 2016-04-17 
Senior: Maxemillian Pedersen (1996) 1:04.71 2015-03-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000    574  30.78        1:02.48   
  Sigma Swim Birkerød  58.71                 
                     
Mikkel Henriksen  1999    561  31.15        1:02.97   
  Holbæk Svømme Klub  1:00.88                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    522  31.55        1:04.47   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.38                 
                     
Victor Grandjean  2001    513  30.93        1:04.86   
  Ringsted Svømme Klub  1:02.51                 
                     
Jakob Schmidt  1999    500  31.21        1:05.41   
  Holbæk Svømme Klub  1:01.54                 
                     
Oliver Schiellerup  2000    469  31.65        1:06.85   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.78                 
                     
Lauge Bastian Maar  2001    445  33.65        1:07.99   
  Næstved IF  1:06.26                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    445  33.66        1:08.03   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.98                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    432  33.25        1:08.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.51                 
                     
10  Frederik Clausen  2001    424  33.04        1:09.12   
  Hillerød Svømmeklub  1:11.89                 
                     
11  Rasmus Nielsen  2001    412  32.72        1:09.78   
  Sigma Swim Allerød  1:05.60                 
                     
12  Mads Bjørn Andersen  2001    359  34.85        1:13.02   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.49                 
                     
13  Mathias Jelshøj  2001    258  39.59        1:21.50   
  Herlev Svømning  1:15.79                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.52                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare