2019-08-24   17:59:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 52, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Thomas Bech (1998) 00:59.22 2015-03-29 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:59.18 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Brønnum  1997    573  27.58        59.95   
  Holbæk Svømme Klub  58.04                 
                     
Niels Ottosen  1998    560  28.25        1:00.42   
  Holbæk Svømme Klub  1:00.59                 
                     
Mads Ottosen  1997    449  30.16        1:05.04   
  Holbæk Svømme Klub  1:04.27                 
                     
Philip Agerskov  1998              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  1:02.09                 
                     
 
Løb 52, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Thomas Bech (1998) 00:59.22 2015-03-29 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:59.18 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000    604  27.55        58.93   
  Sigma Swim Birkerød  57.24                 
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000    583  27.71        59.63   
  A6  58.35                 
                     
Alfred August Grubert  2001    561  28.26        1:00.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.66                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    550  29.06        1:00.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.93                 
                     
Martin Szokody  1999    542  28.07        1:01.07   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.70                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    534  28.52        1:01.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.18                 
                     
Daniel Schytte  2000    496  29.44        1:02.93   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Victor Grandjean  2001    493  29.53        1:03.03   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Alexander Eggers  1999    487  28.24        1:03.28   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.80                 
                     
10  Jakob Schmidt  1999    457  30.47        1:04.64   
  Holbæk Svømme Klub  1:04.01                 
                     
11  August Becktor  2001    448  30.20        1:05.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.81                 
                     
12  Frederik Røgind  2001    423  30.78        1:06.35   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.05                 
                     
13  Christoffer Vang-Jensen  2001    374  30.27        1:09.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.88                 
                     
14  Adar Benli  2001    364  32.80        1:09.76   
  Herlev Svømning  1:09.34                 
                     
15  Mathias Holm  2001    307  33.70        1:13.79   
  Sigma Swim Birkerød  1:11.58                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark