2017-12-14   05:24:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Gram  1999              32.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.05                 
Emilie Trolle Pedersen  1999              38.58   
  Hillerød Svømmeklub  35.20                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Aarestrup  2001              32.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.13                 
Cecilie Elkjær  2001              33.20   
  Hvidovre Svømme Klub  31.95                 
Natascha Laigaard  2002              33.58   
  Hillerød Svømmeklub  32.85                 
Josefine Søgaard Andresen  2000              33.76   
  Gentofte Svømme Klub  33.54                 
Ida Maria Nielsen  2000              33.99   
  Holbæk Svømme Klub  35.08                 
Cecilie Porsdal  2002              34.66   
  Sigma Swim Birkerød  41.11                 
Alberte Kjærsgaard  2001              35.00   
  Hillerød Svømmeklub  32.52                 
Maya Nykjær  2001              35.52   
  Vordingborg Svømme Klub  35.48                 
Anne-Sofie P. Clausen  2002              35.92   
  Næstved IF  36.25                 
10  Karla Sejling  2001              36.07   
  Ringsted Svømme Klub  35.43                 
11  Ulrikke Veje  2002              36.54   
  Hillerød Svømmeklub  37.42                 
12  Sara Emilie Nimb  2002              36.95   
  Gentofte Svømme Klub  39.82                 
13  Sofia Qvade Rasmusen  2001              37.79   
  Hillerød Svømmeklub  36.29                 
14  Caroline Bendtsen  2002              41.89   
  Næstved IF  42.60                 
Ida Lykke Wennicke  2001              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Victoria Bierre  2000              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.17                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003              32.12   
  Gentofte Svømme Klub  31.59                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003              32.75   
  Køge Svømmeklub  32.01                 
Anna Haugsted Pihl  2003              33.61   
  Hillerød Svømmeklub  33.06                 
Luna Emilie Olsen  2003              34.25   
  A6  33.03                 
Clara Carlquist  2003              34.78   
  Gentofte Svømme Klub  34.68                 
Therese Sand Frederiksen  2003              35.29   
  Sigma Swim Allerød  34.67                 
Caroline Buhl Schrøder  2003              35.69   
  Sigma Swim Allerød  35.03                 
Camille Hvid Ravnholt  2003              35.98   
  Frederikssund Svømmeklub  36.10                 
Cassandra G. Nygaard  2003              36.10   
  Sigma Swim Allerød  36.34                 
10  Mie Bidsted Hansen  2003              36.16   
  Hvidovre Svømme Klub  36.53                 
11  Ida Hebeltoft  2003              36.26   
  Herlev Svømning  35.24                 
12  Pernille Elm Jensen  2003              38.53   
  A6  36.38                 
13  Sophie Grandjean  2003              38.68   
  Ringsted Svømme Klub  37.02                 
14  Norah Szczepanski  2003              39.07   
  Gentofte Svømme Klub  39.28                 
15  Clara Kongsfelt  2003              39.28   
  Herlev Svømning  41.13                 
16  Gaya Josefine Maar  2003              39.64   
  Næstved IF  39.39                 
17  Emma M. Andersen  2003              41.03   
  Ringsted Svømme Klub                   
18  Emmanuella Nygaard  2003              42.93   
  Herlev Svømning  41.07                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004              33.72   
  Gentofte Svømme Klub  34.57                 
Kajsa G. Christensen  2004              34.07   
  Sigma Swim Birkerød  36.32                 
Clara Sass Husum  2004              35.12   
  A6  35.09                 
Mathilde Mathiesen  2004              36.57   
  VAT Copenhagen  36.92                 
Mathilda Hyldal Jung  2004              37.09   
  A6  36.15                 
Nanna Udby Laugesen  2004              37.50   
  Hvidovre Svømme Klub  38.11                 
Anna Maria Madsen  2004              37.61   
  VAT Copenhagen  50.62                 
Clara Toft  2004              37.98   
  Gentofte Svømme Klub  37.37                 
Anja Xin Andersen  2004              38.57   
  Herlev Svømning  37.36                 
10  Camille Nørby  2004              39.32   
  Sigma Swim Birkerød  40.50                 
11  Emma Stoltz  2004              39.36   
  Sigma Swim Allerød  38.41                 
12  Astrid Høffer  2004              40.16   
  VAT Copenhagen  39.93                 
13  Freja Søndergaard  2004              40.33   
  Vordingborg Svømme Klub  39.70                 
14  Julie Dahl  2004              40.92   
  VAT Copenhagen  41.47                 
15  Laura Thorlund Jensen  2004              41.00   
  Herlev Svømning  40.08                 
16  Helene Thielsen  2004              41.69   
  Ringsted Svømme Klub  42.44                 
17  Isabella Victoria Nimb  2004              41.81   
  Gentofte Svømme Klub  41.84                 
18  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004              41.83   
  Gentofte Svømme Klub  42.24                 
19  Katrine Mørkeberg  2004              42.39   
  Næstved IF  42.65                 
20  Lucca Andreasen  2004              42.68   
  A6  41.72                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005              34.61   
  Gentofte Svømme Klub  35.49                 
Josephine Thomsen  2005              34.79   
  Herlev Svømning  34.54                 
Antoinette Zafra  2005              37.82   
  Glostrup Svømmeklub  40.74                 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005              38.51   
  Herlev Svømning  39.00                 
Alba Mantoni  2006              38.59   
  Gentofte Svømme Klub  40.75                 
Cecilie G. Mortensen  2005              38.75   
  Gentofte Svømme Klub  41.48                 
Emmeline S. Bertelsen  2005              40.07   
  Ringsted Svømme Klub  40.11                 
Isabella Larsen  2005              40.18   
  A6  39.82                 
Lærke Dann-Nielsen  2005              40.19   
  Hvidovre Svømme Klub  39.63                 
10  Emilia Clara Lindberg  2005              40.55   
  Gentofte Svømme Klub  42.77                 
11  Emilie Hostrup Sahlberg  2005              40.58   
  Ringsted Svømme Klub                   
12  Anna R. Strøbek  2005              40.77   
  Gentofte Svømme Klub  39.91                 
13  Agnes Barner Hansen  2005              41.12   
  Næstved IF  41.39                 
14  Freja Juul  2006              41.14   
  Næstved IF  41.89                 
15  Thea Mikkelsen  2005              41.55   
  Glostrup Svømmeklub  42.39                 
16  Malene Reynolds  2005              42.52   
  Ringsted Svømme Klub  42.65                 
17  Johanne Hummelmose  2006              43.03   
  Gentofte Svømme Klub  46.69                 
18  Nanja Frahm-Falkenberg  2006              43.60   
  Gentofte Svømme Klub  45.20                 
19  Kaja Waag Kallesøe  2005              44.01   
  Herlev Svømning  41.98                 
20  Anna E.e. Balle  2006              45.20   
  Gentofte Svømme Klub  46.90                 
21  Dicte Maar  2006              47.02   
  Næstved IF  46.23                 
22  Lara W. S. Olsen  2006              47.08   
  Ringsted Svømme Klub  45.26                 
23  Line Pedersen  2005              47.86   
  Glostrup Svømmeklub  47.46                 
24  Merle Holmgaard  2005              50.24   
  Næstved IF  52.55                 
Tilde Rytz Jørgensen  2007              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  46.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare