2019-05-23   22:33:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 49, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 
Årg. 2003-2017: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gentofte Piger 1    569          4:39.96   
  Gentofte Svømme Klub  4:35.00                 
  Alberte V. Bisgaard  2003      33.81  1:09.03      1:09.03   
  Clara Rybak-Andersen  2003      35.32  1:14.84      2:23.87   
  Asta Poulsen Dolan  2004      32.46  1:10.02      3:33.89   
  Anne Sofie Evald  2004      31.23  1:06.07      4:39.96   
                     
Sigma Swim Ag1 A  2003    554          4:42.53   
  Sigma Swim  4:47.00                 
  Maria Lund  2003      35.58  1:12.51      1:12.51   
  Julie K Rose  2003      36.68  1:19.44      2:31.95   
  Therese Sand Frederiksen  2003      31.03  1:09.06      3:41.01   
  Ingrid Lindemann  2003      29.47  1:01.52      4:42.53   
                     
Køge Piger 1  2003    518          4:48.85   
  Køge Svømmeklub  4:39.40                 
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      34.09  1:11.05      1:11.05   
  Line Nøhr Petersen  2003      36.91  1:18.76      2:29.81   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      33.33  1:15.49      3:45.30   
  Naya Modin Thomsen  2003      29.88  1:03.55      4:48.85   
                     
Gentofte Piger 2    464          4:59.64   
  Gentofte Svømme Klub  4:54.00                 
  Frederikke Falk-List  2004      36.07  1:14.28      1:14.28   
  Amalie Schou  2003      39.25  1:25.18      2:39.46   
  Josephine Holst Vinther  2004      34.27  1:13.42      3:52.88   
  Cecilie C. Helmark  2005      31.26  1:06.76      4:59.64   
                     
Sigma Swim Ag1 B  2003    463          4:59.94   
  Sigma Swim  5:10.00                 
  Katrine Bonefeld  2004      37.96  1:18.06      1:18.06   
  Esther Marie Heunicke  2003      38.23  1:21.54      2:39.60   
  Kajsa G. Christensen  2004      34.51  1:15.96      3:55.56   
  Mille Pedersen  2003      30.67  1:04.38      4:59.94   
                     
Gentofte Piger 3    437          5:05.56   
  Gentofte Svømme Klub  4:54.01                 
  Clara Carlquist  2003      36.13  1:14.14      1:14.14   
  Viola Demuth Andersen  2003      37.61  1:23.01      2:37.15   
  Astrid M. Østergaard  2004      34.62  1:18.18      3:55.33   
  Isabella Victoria Nimb  2004      33.72  1:10.23      5:05.56   
                     
Vat Piger 1  2003    403          5:14.08   
  VAT Copenhagen  4:57.00                 
  Mathilde Mathiesen  2004      39.65  1:21.16      1:21.16   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      40.43  1:28.44      2:49.60   
  Schastine Skifter Tabor  2005      32.63  1:15.95      4:05.55   
  Laura L. Hørning  2004      31.91  1:08.53      5:14.08   
                     
Herlev Piger 1  2003    399          5:15.15   
  Herlev Svømning  5:10.67                 
  Josephine Thomsen  2005      38.06  1:18.19      1:18.19   
  Thea Jacobsen  2003      42.76  1:32.82      2:51.01   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      35.13  1:17.62      4:08.63   
  Ida Hebeltoft  2003      31.79  1:06.52      5:15.15   
                     
Vat Piger 2  2003    319          5:39.53   
  VAT Copenhagen  5:14.00                 
  Astrid Høffer  2004      43.09  1:28.26      1:28.26   
  Anna Maria Madsen  2004      41.35  1:28.65      2:56.91   
  Julie Dahl  2004      37.62  1:26.48      4:23.39   
  Laura Thomadsen  2004      35.48  1:16.14      5:39.53   
                     
10  Herlev Piger 2  2003    289          5:50.68   
  Herlev Svømning  5:35.67                 
  Clara Kongsfelt  2003      42.81  1:27.86      1:27.86   
  Ida Oest  2003      44.49  1:35.01      3:02.87   
  Emmanuella Nygaard  2003      43.68  1:36.73      4:39.60   
  Signe Eie  2005      32.94  1:11.08      5:50.68   
                     
Ringsted Piger  2003              DNS   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Helene Thielsen  2004                 
  Emmeline S. Bertelsen  2005                 
  Emilie Hostrup Sahlberg  2005                 
  Sophie Grandjean  2003              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark