2019-09-20   05:39:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Victor Bjerre (2001) 00:28.30 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:25.62 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Leo Badaker  2002    536          25.73   
  Gentofte Svømme Klub  26.04                 
Frederik Bojesen  2002    507          26.22   
  A6  27.03                 
August Ryom  2002    485          26.60   
  Køge Svømmeklub  26.72                 
Frederik Eg Ibsen  2002    476          26.77   
  Sigma Swim Birkerød  26.91                 
Gustav Haugård Hansen  2002    463          27.02   
  Hvidovre Svømme Klub  27.41                 
Mikkel Eg Ibsen  2002    452          27.24   
  Sigma Swim Birkerød  27.68                 
Alexander Søgaard  2002    450          27.27   
  Ringsted Svømme Klub  28.30                 
Mads Lind  2002    419          27.94   
  Hvidovre Svømme Klub  28.83                 
Marcus Dessau  2002    405          28.26   
  Gentofte Svømme Klub  27.94                 
10  Jonathan F. K. Jensen  2002    395          28.49   
  Vordingborg Svømme Klub  28.62                 
11  Emil Carstensen  2002    383          28.78   
  Ringsted Svømme Klub  28.72                 
12  Anders Hvidt  2002    381          28.83   
  Gentofte Svømme Klub  30.06                 
13  Thor Gudmand-Høyer  2002    351          29.63   
  Gentofte Svømme Klub  29.76                 
14  Nicholas Svane  2002    309          30.90   
  Sigma Swim Allerød  31.47                 
15  Mathias Clausen  2002    277          32.07   
  Næstved IF  33.19                 
16  Mikkel Winther  2002    220          34.61   
  Hvidovre Svømme Klub  37.11                 
Nicklas Taylor  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  29.22                 
 
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Victor Bjerre (2001) 00:28.30 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:25.62 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    480          26.69   
  Sigma Swim Birkerød  28.63                 
Lucas Emil Christensen  2003    428          27.74   
  Sigma Swim Allerød  28.71                 
Christoffer Rekling  2003    424          27.82   
  Sigma Swim Birkerød  29.15                 
Harald Franck  2003    417          27.97   
  Næstved IF  28.91                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    404          28.28   
  A6  28.79                 
Asger Johansen  2003    387          28.69   
  VAT Copenhagen  32.96                 
Oscar Cleemann  2003    385          28.72   
  Hvidovre Svømme Klub  29.77                 
Nicolai Therkelsen  2003    374          29.02   
  A6  28.84                 
Christian Boutrup  2003    348          29.71   
  Sigma Swim Birkerød  29.59                 
10  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    344          29.82   
  A6  29.16                 
11  Frederik Bach Mindested  2003    333          30.16   
  Sigma Swim Allerød  31.25                 
12  Benjamin Bodal  2003    331          30.22   
  Ringsted Svømme Klub  29.95                 
13  Magnus Juul Hansen  2003    319          30.59   
  Vordingborg Svømme Klub  30.85                 
14  Christoffer Skinhøj  2003    311          30.83   
  Gentofte Svømme Klub  31.21                 
15  Bertram Dalgas Frederikse  2003    304          31.08   
  Køge Svømmeklub  31.95                 
16  Erik Li  2003    301          31.18   
  Herlev Svømning  30.81                 
17  Jacob Meisner Hansen  2003    286          31.72   
  Næstved IF  31.96                 
18  Victor Toftehøj  2003    281          31.91   
  A6  32.30                 
19  Leonard Steen Jensen  2003    280          31.95   
  Gentofte Svømme Klub  31.80                 
20  Peter Holm  2003    254          32.99   
  Herlev Svømning  31.68                 
21  Marcus Appel  2003    209          35.23   
  Frederikssund Svømmeklub  36.09                 
22  Kasper Kusk  2003    190          36.37   
  Hvidovre Svømme Klub  38.79                 
Gustav Bendix Beiter  2003              DNS   
  Herlev Svømning  28.37                 
 
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Victor Bjerre (2001) 00:28.30 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:25.62 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    389          28.63   
  Gentofte Svømme Klub  29.89                 
Gabriel Elmedyb  2004    341          29.91   
  Herlev Svømning  29.97                 
Lucas Nielsen  2004    334          30.12   
  Frederikssund Svømmeklub  31.82                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    332          30.17   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Lauritz Johansen  2004    305          31.03   
  Glostrup Svømmeklub  31.89                 
August Arup Neergaard  2005    294          31.42   
  Gentofte Svømme Klub  32.68                 
Anton Skov Grell  2004    288          31.63   
  Glostrup Svømmeklub  33.70                 
Jeppe Bayer Christensen  2005    273          32.21   
  Herlev Svømning  31.97                 
Elias Elmedyb  2006    268          32.43   
  Herlev Svømning  33.38                 
10  Phillip Maxmølris  2004    267          32.45   
  Gentofte Svømme Klub  35.80                 
11  Anton Rytter Bech  2005    256          32.93   
  Hvidovre Svømme Klub  33.43                 
12  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    250          33.19   
  Ringsted Svømme Klub  34.14                 
13  Alexander Griffin  2004    236          33.79   
  Gentofte Svømme Klub  35.51                 
14  Gustav B. Frederiksen  2004    236          33.81   
  Vordingborg Svømme Klub  34.82                 
15  Adam Bugge Frandsen  2005    231          34.05   
  Ringsted Svømme Klub  34.58                 
16  August Taul  2006    230          34.12   
  Gentofte Svømme Klub  35.00                 
17  Zacharias Houmann  2006    227          34.23   
  Ringsted Svømme Klub  40.39                 
18  Bertram Olesen  2005    226          34.29   
  Frederikssund Svømmeklub  34.83                 
19  Bertram T. Aunsholm  2004    226          34.31   
  Hvidovre Svømme Klub  34.48                 
20  Carl Emil Lundgaard  2005    206          35.35   
  Gentofte Svømme Klub  36.11                 
21  Jonathan Wesselhoff  2006    203          35.54   
  Vordingborg Svømme Klub  36.02                 
22  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    203          35.55   
  Gentofte Svømme Klub  39.32                 
23  Christian Nimb  2006    191          36.28   
  Gentofte Svømme Klub  37.88                 
24  Frederik Stubbe Lundsby  2004    185          36.69   
  Gentofte Svømme Klub  36.45                 
25  David Johannes Dahl  2006    182          36.85   
  Gentofte Svømme Klub  37.07                 
25  Mikkel Holm Pedersen  2004    182          36.85   
  Ringsted Svømme Klub  38.43                 
27  Laurits Boserup  2005    176          37.30   
  Gentofte Svømme Klub  37.81                 
28  Oscar Rybak-Andersen  2005    175          37.36   
  Gentofte Svømme Klub  39.04                 
29  Kristian Slott Rasmussen  2004    170          37.73   
  Ringsted Svømme Klub  36.11                 
30  Villads Lund Larsen  2004    167          37.90   
  Hvidovre Svømme Klub  39.61                 
31  August Emil K. Clausen  2006    149          39.40   
  Gentofte Svømme Klub  40.89                 
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  35.24                 
Sebastian N. Bentsen  2004              DSQ  SW44 tyvstart 
  Næstved IF  30.74                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark