2019-08-24   18:18:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 39, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:08.37 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    514  32.32        1:09.45   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.23                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    493  33.24        1:10.43   
  Sigma Swim Allerød  1:07.66                 
                     
Mille Pedersen  2003    464  33.15        1:11.84   
  Sigma Swim Allerød  1:12.62                 
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    407  34.19        1:15.06   
  Køge Svømmeklub  1:14.65                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    388  33.62        1:16.27   
  Køge Svømmeklub  1:14.26                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    359  35.06        1:18.24   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.17                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    349  34.28        1:19.00   
  VAT Copenhagen  1:21.64                 
                     
Gaya Josefine Maar  2003    228  38.50        1:31.06   
  Næstved IF  1:30.30                 
                     
Clara Kongsfelt  2003    221  41.54        1:31.97   
  Herlev Svømning  1:38.56                 
                     
10  Isabel Valsted Bavnbæk  2003    165  45.17        1:41.37   
  Vordingborg Svømme Klub  1:36.32                 
                     
 
Løb 39, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:08.37 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Marie Nielsen  2004    403  33.73        1:15.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.22                 
                     
Clara Dreier  2004    315  35.97        1:21.73   
  Køge Svømmeklub  1:18.33                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    312  37.75        1:22.00   
  Frederikssund Svømmeklub  1:23.31                 
                     
Julie Dahl  2004    294  37.50        1:23.59   
  VAT Copenhagen  1:27.23                 
                     
Astrid Høffer  2004    292  38.26        1:23.85   
  VAT Copenhagen  1:24.34                 
                     
Mathilde Mathiesen  2004    281  36.85        1:24.92   
  VAT Copenhagen  1:33.39                 
                     
Freja Søndergaard  2004    198  39.30        1:35.42   
  Vordingborg Svømme Klub  1:32.14                 
                     
 
Løb 39, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:08.37 2015-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    471  33.01        1:11.48   
  VAT Copenhagen  1:12.75                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005    430  33.68        1:13.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.06                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    327  36.38        1:20.70   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.14                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    311  36.82        1:22.07   
  A6  1:20.12                 
                     
Josephine Thomsen  2005    302  36.47        1:22.86   
  Herlev Svømning  1:21.40                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    273  38.86        1:25.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.17                 
                     
Silja Brage  2005    258  40.87        1:27.39   
  A6  1:25.43                 
                     
Rebecca Chur Fischer  2005    246  39.36        1:28.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.34                 
                     
Liva la Cour  2006    237  40.92        1:29.79   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.33                 
                     
10  Malene Reynolds  2005    209  43.13        1:33.69   
  Ringsted Svømme Klub  1:36.50                 
                     
11  Cecilie G. Mortensen  2005    169  42.94        1:40.59   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.31                 
                     
12  Anna E.e. Balle  2006    165  45.61        1:41.28   
  Gentofte Svømme Klub  1:45.15                 
                     
13  Victoria Dinesen  2005    156  44.58        1:43.32   
  Næstved IF  1:43.64                 
                     
14  Amalie Henriksen  2005    144  46.59        1:45.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:26 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark