2019-08-24   17:58:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 4:22.43 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 4:20.70 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Møller  2002    583  1:01.96  2:10.52  3:18.40    4:23.30   
  Ringsted Svømme Klub  4:24.30                 
                     
Frederik Bojesen  2002    579  1:02.02  2:09.87  3:17.87    4:24.03   
  A6  4:24.88                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    470  1:06.80  2:19.43  3:31.13    4:42.89   
  Sigma Swim Birkerød  4:36.71                 
                     
Emil Carstensen  2002    461  1:07.44  2:21.71  3:34.88    4:44.73   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Nicholas Svane  2002    358  1:12.71  2:30.94  3:50.82    5:09.88   
  Sigma Swim Allerød  5:05.60                 
                     
Nicklas Taylor  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  4:45.89                 
                     
 
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 4:22.43 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 4:20.70 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Boutrup  2003    512  1:06.53  2:17.08  3:26.49    4:34.94   
  Sigma Swim Birkerød  4:40.57                 
                     
Alexander Tullberg  2003    491  1:07.76  2:20.61  3:30.39    4:38.86   
  Sigma Swim Birkerød  4:42.17                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    485  1:05.94  2:17.54  3:29.44    4:39.97   
  Sigma Swim Allerød  4:45.98                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    470  1:07.64  2:20.66  3:32.42    4:42.93   
  Gentofte Svømme Klub  4:52.35                 
                     
Christoffer Rekling  2003    459  1:08.09  2:22.31  3:35.74    4:45.29   
  Sigma Swim Birkerød  4:48.62                 
                     
Benjamin Bodal  2003    453  1:07.05  2:19.57  3:33.08    4:46.51   
  Ringsted Svømme Klub  4:39.50                 
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    430  1:05.50  2:20.56  3:37.16    4:51.51   
  Næstved IF  4:52.41                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    413  1:09.84  2:25.42  3:40.69    4:55.30   
  Sigma Swim Allerød  4:54.47                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    392  1:11.24  2:28.24  3:44.11    5:00.49   
  Hvidovre Svømme Klub  4:58.74                 
                     
10  Bertram Dalgas Frederikse  2003    343  1:13.80  2:33.07  3:54.41    5:14.18   
  Køge Svømmeklub  5:02.36                 
                     
Oliver Hostrup Sahlberg  2003              DSQ  SW44 tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  5:38.42                 
                     
 
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 4:22.43 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 4:20.70 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Bayer Christensen  2005    327  1:15.81  2:39.36  3:59.81    5:19.33   
  Herlev Svømning  5:26.93                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    324  1:15.68  2:38.31  4:01.78    5:20.27   
  Frederikssund Svømmeklub  5:21.33                 
                     
Sebastian N. Bentsen  2004    293  1:14.49  2:38.35  4:05.30    5:31.23   
  Næstved IF  5:42.37                 
                     
Jakob Stærmose  2005    275  1:20.89  2:48.02  4:14.23    5:38.07   
  Ringsted Svømme Klub  5:48.79                 
                     
Villads Lund Larsen  2004    218  1:26.96  3:00.45  4:34.44    6:05.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Victor Hemmingsen  2006    217  1:26.63  3:00.89  4:35.74    6:05.91   
  Ringsted Svømme Klub  6:10.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark