2019-08-18   17:50:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 37, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Andrea Paaske (2001) 4:47.48 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    600  1:07.61  2:21.09  3:34.38    4:42.57   
  Køge Svømmeklub  4:48.87                 
                     
Sophie Grandjean  2003    564  1:08.47  2:22.51  3:36.53    4:48.47   
  Ringsted Svømme Klub  4:44.38                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    551  1:09.02  2:23.31  3:37.33    4:50.65   
  Sigma Swim Birkerød  4:53.85                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    546  1:08.28  2:22.80  3:38.61    4:51.60   
  Køge Svømmeklub  4:52.13                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    544  1:10.49  2:25.42  3:40.24    4:51.83   
  Sigma Swim Birkerød  4:46.31                 
                     
Maria Lund  2003    536  1:10.51  2:25.38  3:39.60    4:53.31   
  Sigma Swim Birkerød  5:05.67                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    532  1:08.91  2:25.06  3:40.40    4:54.16   
  Køge Svømmeklub  4:57.04                 
                     
Laura Boutrup  2003    529  1:10.54  2:26.04  3:41.95    4:54.72   
  Sigma Swim Birkerød  4:57.31                 
                     
Julie K Rose  2003    511  1:09.03  2:24.53  3:41.56    4:58.15   
  Sigma Swim Allerød  4:53.43                 
                     
10  Caroline Gøttrup Bagge  2003    504  1:08.57  2:25.64  3:43.01    4:59.43   
  Køge Svømmeklub  4:56.37                 
                     
11  Amalie Schou  2003    491  1:10.76  2:26.91  3:45.10    5:02.03   
  Gentofte Svømme Klub  4:58.95                 
                     
12  Cassandra G. Nygaard  2003    487  1:10.59  2:27.54  3:46.01    5:02.88   
  Sigma Swim Allerød  5:06.83                 
                     
13  Louise Dahl  2003    463  1:12.73  2:31.77  3:50.80    5:08.08   
  A6  4:59.31                 
                     
14  Katrine Duus  2003    460  1:10.72  2:28.84  3:48.98    5:08.77   
  Næstved IF  5:03.94                 
                     
15  Norah Szczepanski  2003    408  1:14.10  2:36.10  3:59.53    5:21.21   
  Gentofte Svømme Klub  5:10.00                 
                     
16  Astrid Permin  2003    398  1:13.98  2:36.82  4:00.96    5:23.84   
  Gentofte Svømme Klub  5:10.00                 
                     
17  Camille Hvid Ravnholt  2003    385  1:16.39  2:41.76  4:06.97    5:27.42   
  Frederikssund Svømmeklub  5:34.26                 
                     
 
Løb 37, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Andrea Paaske (2001) 4:47.48 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    486  1:10.82  2:28.68  3:47.70    5:03.05   
  Sigma Swim Birkerød  5:03.09                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    467  1:13.59  2:32.70  3:51.63    5:07.16   
  A6  5:14.81                 
                     
Clara Toft  2004    464  1:13.58  2:32.30  3:51.10    5:07.82   
  Gentofte Svømme Klub  5:13.32                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    451  1:13.86  2:32.90  3:52.54    5:10.77   
  Sigma Swim Birkerød  5:13.74                 
                     
Isabella Victoria Nimb  2004    449  1:13.41  2:32.88  3:52.80    5:11.07   
  Gentofte Svømme Klub  5:10.49                 
                     
Laura L. Hørning  2004    448  1:13.42  2:33.11  3:53.20    5:11.40   
  VAT Copenhagen  5:16.56                 
                     
Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    360  1:18.64  2:46.87  4:13.70    5:34.91   
  Gentofte Svømme Klub  5:15.00                 
                     
Clara Dreier  2004    339  1:19.87  2:46.63  4:13.48    5:41.75   
  Køge Svømmeklub  5:21.39                 
                     
Katrine Mørkeberg  2004    237  1:28.31  3:07.36  4:48.36    6:25.10   
  Næstved IF  6:31.54                 
                     
 
Løb 37, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Andrea Paaske (2001) 4:47.48 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    403  1:16.28  2:39.07  4:01.32    5:22.55   
  Herlev Svømning  5:25.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark