2019-09-15   20:23:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Julius Munk (2000) 2:15.53 2016-04-16 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    571  29.05  1:03.63  1:38.76    2:14.40   
  Sigma Swim Birkerød  2:04.50                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    511  29.57  1:04.67  1:41.52    2:19.42   
  Hvidovre Svømme Klub  2:23.80                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.29                 
                     
Philip Agerskov  1998              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:28.97                 
                     
 
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Julius Munk (2000) 2:15.53 2016-04-16 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Borring Andersen  1999    557  30.17  1:04.78  1:40.39    2:15.52   
  Sigma Swim Allerød  2:06.38                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    539  30.34  1:05.27  1:41.25    2:17.00   
  Sigma Swim Allerød  2:10.25                 
                     
Alfred August Grubert  2001    515  32.30  1:08.11  1:44.10    2:19.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.66                 
                     
Mads Toft  2001    476  31.05  1:06.70  1:43.83    2:22.73   
  Holbæk Svømme Klub  2:52.33                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    450  31.65  1:08.61  1:47.56    2:25.48   
  Sigma Swim Birkerød  2:23.58                 
                     
Magnus Carstensen  1999    412  31.99  1:09.65  1:50.02    2:29.76   
  Ringsted Svømme Klub  2:07.16                 
                     
Christoffer Weiss  2001    406  32.34  1:09.27  1:48.76    2:30.47   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.38                 
                     
Anders Nielsen  2001    346  34.86  1:15.58  1:57.84    2:38.75   
  Ringsted Svømme Klub  2:53.51                 
                     
Frederik Rindshøj  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark