2019-07-15   22:40:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:35   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Martin Grønning (1997) 2:16.81 2015-03-28 
Senior: Maxemillian Pedersen (1996) 2:19.51 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    578  32.24  1:06.36  1:40.58    2:14.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:12.10                 
                     
Mikkel Henriksen  1999    551  32.09  1:05.92  1:40.89    2:16.47   
  Holbæk Svømme Klub  2:11.21                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    507  32.43  1:07.04  1:43.42    2:20.34   
  Gentofte Svømme Klub  2:13.27                 
                     
Oliver Schiellerup  2000    473  33.39  1:10.19  1:47.39    2:23.63   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.98                 
                     
Lauge Bastian Maar  2001    466  34.23  1:10.02  1:47.70    2:24.27   
  Næstved IF  2:22.46                 
                     
Frederik Bornemann  2001    459  34.62  1:11.78  1:48.98    2:25.07   
  Sigma Swim Allerød  2:20.01                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    452  33.59  1:10.36  1:48.71    2:25.77   
  Hillerød Svømmeklub  2:17.11                 
                     
Magnus Carstensen  1999    410  36.85  1:15.46  1:53.97    2:30.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:23.26                 
                     
Jannick Hansen  2001    409  35.77  1:13.85  1:52.18    2:30.72   
  Sigma Swim Allerød  2:26.32                 
                     
10  Mathias Riff Alexandersen  2001    406  36.95  1:15.85  1:53.56    2:31.04   
  Sigma Swim Birkerød  2:31.72                 
                     
11  Martin Szokody  1999    385  36.05  1:15.06  1:54.93    2:33.80   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Rasmus Nielsen  2001    385  35.48  1:14.28  1:53.48    2:33.82   
  Sigma Swim Allerød  2:23.13                 
                     
13  Frederik Clausen  2001    375  36.34  1:14.82  1:55.17    2:35.07   
  Hillerød Svømmeklub  2:39.93                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark