2019-05-20   12:43:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:29   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:27.32 2016-04-16 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:26.77 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Brønnum  1997    570          27.04   
  Holbæk Svømme Klub  26.03                 
Niels Ottosen  1998    543          27.48   
  Holbæk Svømme Klub  26.72                 
William Matras  1998    526          27.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.79                 
Mads Ottosen  1997    480          28.63   
  Holbæk Svømme Klub  29.43                 
Mikkel Samsøe Borch  1997    470          28.83   
  Hvidovre Svømme Klub  28.87                 
Philip Agerskov  1998    444          29.39   
  Hillerød Svømmeklub  27.77                 
Emil Toft  1998    419          29.96   
  Holbæk Svømme Klub  29.74                 
Andreas Østergaard Nielse  1997    264          34.95   
  Vordingborg Svømme Klub  34.77                 
 
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:27.32 2016-04-16 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:26.77 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000    593          26.69   
  Sigma Swim Birkerød  25.87                 
Magnus Carstensen  1999    572          27.01   
  Ringsted Svømme Klub  26.08                 
Alexander Eggers  1999    563          27.16   
  Sigma Swim Birkerød  27.43                 
Alfred August Grubert  2001    535          27.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.31                 
Daniel Schytte  2000    527          27.76   
  Ringsted Svømme Klub                   
Martin Szokody  1999    522          27.85   
  Ringsted Svømme Klub  27.37                 
Tomas Stensballe Larsen  2000    521          27.87   
  Gentofte Svømme Klub  28.50                 
August Becktor  2001    479          28.65   
  Gentofte Svømme Klub  28.74                 
Simon Brixner  2000    473          28.78   
  Holbæk Svømme Klub  28.38                 
10  Mikkel Henriksen  1999    464          28.97   
  Holbæk Svømme Klub  28.57                 
11  Christian Crone  2001    459          29.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.01                 
12  William S. Michaelsen  2001    450          29.27   
  Frederikssund Svømmeklub                   
13  Frederik Røgind  2001    445          29.37   
  Sigma Swim Birkerød  29.29                 
14  Oliver Schiellerup  2000    435          29.59   
  Sigma Swim Birkerød  30.58                 
15  Adar Benli  2001    401          30.41   
  Herlev Svømning  31.79                 
16  Lauge Bastian Maar  2001    396          30.54   
  Næstved IF  31.27                 
17  Sebastian Ejdesgaard  2001    352          31.75   
  Hillerød Svømmeklub  33.26                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark