2019-08-24   17:58:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:51.93 2016-04-16 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Broch Thielemann  1994    548  1:06.91  2:24.52  3:50.06    4:57.83   
  Sigma Swim Birkerød  4:35.52                 
                     
Mikkel Samsøe Borch  1997    428  1:07.47  2:30.14  4:06.99    5:23.37   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998              DSQ  SW75 flyben ved brys 
  Sigma Swim Birkerød  4:38.01                 
                     
William Matras  1998              DSQ  SW75 flyben v bryst 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:48.91                 
                     
 
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:51.93 2016-04-16 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    607  1:06.75  2:20.82  3:42.80    4:47.87   
  Gentofte Svømme Klub  5:00.07                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    587  1:07.94  2:22.26  3:44.47    4:51.18   
  Gentofte Svømme Klub  4:43.12                 
                     
Rasmus Steenberg  2000    576  1:04.28  2:25.05  3:47.44    4:52.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:01.39                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    574  1:05.14  2:22.57  3:47.74    4:53.33   
  Sigma Swim Allerød  4:36.06                 
                     
Magnus Carstensen  1999    553  1:01.67  2:23.75  3:47.50    4:57.05   
  Ringsted Svømme Klub  4:56.92                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    525  1:06.35  2:24.75  3:53.20    5:02.12   
  Sigma Swim Allerød  4:41.42                 
                     
Frederik Bornemann  2001    516  1:06.11  2:25.20  3:56.80    5:03.94   
  Sigma Swim Allerød  4:54.59                 
                     
Anders Nielsen  2001    496  1:11.39  2:30.10  4:02.11    5:08.04   
  Ringsted Svømme Klub  5:03.77                 
                     
Jannick Hansen  2001    495  1:11.08  2:33.59  4:04.92    5:08.21   
  Sigma Swim Allerød  5:17.17                 
                     
10  Christoffer Weiss  2001    463  1:10.15  2:31.87  4:03.65    5:15.11   
  Gentofte Svømme Klub  5:01.00                 
                     
11  Mathias Riff Alexandersen  2001    387  1:22.58  2:45.50  4:18.34    5:34.37   
  Sigma Swim Birkerød  5:39.28                 
                     
Frederik Rindshøj  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:38.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:07 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark