2019-09-15   20:43:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 5:23.80 2016-04-16 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Boutrup  1998    674  1:12.69  2:33.51  3:59.71    5:06.04   
  Sigma Swim Birkerød  4:52.71                 
                     
Caroline Erichsen  1998    673  1:06.28  2:28.45  3:57.60    5:06.18   
  Sigma Swim Birkerød  5:06.98                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    615  1:10.07  2:32.36  4:04.76    5:15.54   
  Sigma Swim Allerød  5:01.80                 
                     
Camilla Dufour  1996    597  1:09.52  2:32.79  4:05.95    5:18.78   
  Sigma Swim Allerød  5:15.22                 
                     
 
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 5:23.80 2016-04-16 
Senior: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000    645  1:12.53  2:29.80  4:00.26    5:10.52   
  Gentofte Svømme Klub  5:12.00                 
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    571  1:15.20  2:38.04  4:05.75    5:23.54   
  Gentofte Svømme Klub  5:25.00                 
                     
Amanda Egerod Lund  2000    560  1:11.62  2:37.25  4:13.26    5:25.53   
  Sigma Swim Allerød  5:09.80                 
                     
Caroline Waage Nowak  2001    532  1:15.62  2:40.66  4:16.94    5:31.27   
  Gentofte Svømme Klub  5:30.37                 
                     
Katja Kjær Nielsen  2002    518  1:11.12  2:40.61  4:20.60    5:34.20   
  Ringsted Svømme Klub  5:32.17                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    511  1:17.51  2:43.90  4:17.77    5:35.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:25.58                 
                     
Jasmin Larsen  2002    476  1:17.92  2:45.50  4:28.07    5:43.70   
  Ringsted Svømme Klub  5:42.40                 
                     
Maria Szokody  2002    457  1:18.52  2:45.56  4:29.90    5:48.28   
  Ringsted Svømme Klub  5:54.81                 
                     
Anne-Sofie P. Clausen  2002    433  1:23.18  2:49.45  4:30.91    5:54.57   
  Næstved IF  5:55.04                 
                     
10  Nynne Nørlem  2002    428  1:23.62  2:56.21  4:36.22    5:55.92   
  Holbæk Svømme Klub  5:57.54                 
                     
11  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    381  1:26.50  3:03.49  4:44.32    6:09.96   
  Hillerød Svømmeklub  6:16.83                 
                     
Thea Blomsterberg  2002              DSQ  SW75 2 flybenspark 
  Sigma Swim Birkerød  5:22.92                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark