2017-12-17   12:51:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:45   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niklas Broch Thielemann  1994      59.55  2:02.98  3:06.68    4:09.18   
  Sigma Swim Birkerød  3:59.55                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998      59.80  2:04.00  3:10.05    4:13.14   
  Sigma Swim Birkerød  4:02.47                 
                     
Andreas Mårtensson  1997      1:00.06  2:05.14  3:10.59    4:14.54   
  Sigma Swim Allerød  4:01.76                 
                     
Oliver Jacobsen  1997      1:01.05  2:07.73  3:12.32    4:17.95   
  Hvidovre Svømme Klub  4:18.93                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000      59.53  2:03.21  3:08.21    4:11.67   
  Gentofte Svømme Klub  4:09.00                 
                     
Alfred August Grubert  2001      1:03.14  2:09.59  3:15.47    4:19.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:26.17                 
                     
Magnus Carstensen  1999      1:02.84  2:08.84  3:15.60    4:20.34   
  Ringsted Svømme Klub  4:23.37                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001      1:01.93  2:08.52  3:15.24    4:20.78   
  Gentofte Svømme Klub  4:22.26                 
                     
Daniel Schytte  2000      1:01.54  2:08.33  3:14.81    4:21.34   
  Ringsted Svømme Klub  4:17.17                 
                     
Anton Borring Andersen  1999      1:01.36  2:07.74  3:15.95    4:21.48   
  Sigma Swim Allerød  4:06.61                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999      1:02.55  2:09.45  3:16.80    4:21.54   
  Sigma Swim Allerød  4:13.53                 
                     
Mads Toft  2001      1:04.16  2:11.36  3:16.67    4:21.70   
  Holbæk Svømme Klub  4:25.45                 
                     
Anders Nielsen  2001      1:01.38  2:08.15  3:15.70    4:22.60   
  Ringsted Svømme Klub  4:19.08                 
                     
10  Christoffer Weiss  2001      1:01.45  2:08.02  3:15.73    4:22.74   
  Gentofte Svømme Klub  4:18.63                 
                     
11  Frederik Bornemann  2001      1:03.70  2:11.86  3:18.90    4:23.20   
  Sigma Swim Allerød  4:28.95                 
                     
12  Markus Bøjsen  1999      1:01.79  2:08.61  3:17.07    4:26.90   
  Holbæk Svømme Klub  4:25.45                 
                     
13  Jannick Hansen  2001      1:02.89  2:10.97  3:20.24    4:29.12   
  Sigma Swim Allerød  4:20.92                 
                     
14  Oliver Schiellerup  2000      1:02.53  2:11.58  3:20.53    4:30.22   
  Sigma Swim Birkerød  4:31.96                 
                     
15  Lauge Bastian Maar  2001      1:02.18  2:10.11  3:20.87    4:31.90   
  Næstved IF  4:27.92                 
                     
16  Ulrik Blach Petersen  2001      1:04.86  2:15.28  3:24.38    4:32.57   
  Sigma Swim Birkerød  4:35.32                 
                     
17  Martin Szokody  1999      1:03.70  2:14.65  3:25.84    4:35.26   
  Ringsted Svømme Klub  4:44.19                 
                     
18  Rasmus Nielsen  2001      1:08.79  2:20.70  3:33.88    4:46.19   
  Sigma Swim Allerød  4:49.15                 
                     
19  Frederik Røgind  2001      1:05.91  2:18.06  3:31.61    4:47.63   
  Sigma Swim Birkerød  4:44.09                 
                     
20  William S. Michaelsen  2001      1:08.56  2:23.25  3:39.15    4:53.09   
  Frederikssund Svømmeklub  4:50.40                 
                     
21  Mathias Riff Alexandersen  2001      1:10.86  2:27.87  3:44.78    5:00.13   
  Sigma Swim Birkerød  5:08.93                 
                     
Frederik Rindshøj  1999              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:14.28                 
                     
William Kristiansen  2001              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  4:38.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:45 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare