2019-08-24   17:59:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:29.22 2015-03-28 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:18.16 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    646  35.37        1:14.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.49                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    543  37.63        1:18.84   
  Køge Svømmeklub  1:20.66                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    507  37.66        1:20.66   
  Køge Svømmeklub  1:19.70                 
                     
Liva Buchholt Johansen  2003    481  37.94        1:22.10   
  A6  1:16.90                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    479  38.31        1:22.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.26                 
                     
Nikoline Skovly Larsen  2003    451  40.02        1:23.86   
  Næstved IF  1:22.59                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    428  40.68        1:25.37   
  Køge Svømmeklub  1:22.77                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    408  40.93        1:26.75   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.75                 
                     
Sofie Bak  2003    406  40.79        1:26.86   
  Hvidovre Svømme Klub  1:21.37                 
                     
10  Cassandra G. Nygaard  2003    366  42.92        1:29.90   
  Sigma Swim Allerød  1:27.42                 
                     
11  Ida Oest  2003    324  44.51        1:33.67   
  Herlev Svømning  1:37.27                 
                     
12  Kathrine Sofie Jensen  2003    291  46.23        1:37.05   
  Køge Svømmeklub  1:32.58                 
                     
13  Thea Jacobsen  2003    285  46.18        1:37.72   
  Herlev Svømning  1:30.24                 
                     
14  Gaya Josefine Maar  2003    272  46.16        1:39.20   
  Næstved IF  1:39.38                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:29.22 2015-03-28 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:18.16 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sofie Evald  2004    431  39.76        1:25.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.10                 
                     
Elisabeth Them Jensen  2004    415  40.36        1:26.21   
  Køge Svømmeklub  1:26.01                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    413  40.83        1:26.40   
  Hvidovre Svømme Klub  1:25.88                 
                     
Clara Toft  2004    411  41.56        1:26.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.90                 
                     
Anja Xin Andersen  2004    351  43.27        1:31.19   
  Herlev Svømning  1:32.05                 
                     
Astrid Høffer  2004    343  43.71        1:31.87   
  VAT Copenhagen  1:32.67                 
                     
Katrine Mørkeberg  2004    229  50.21        1:45.10   
  Næstved IF  1:52.09                 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:29.22 2015-03-28 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:18.16 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    433  39.80        1:25.05   
  VAT Copenhagen  1:23.78                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    392  41.70        1:27.89   
  A6  1:29.25                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    344  43.13        1:31.81   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.96                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    332  43.41        1:32.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.13                 
                     
Anna R. Strøbek  2005    306  45.60        1:35.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.60                 
                     
Patricia Petersen  2005    301  45.43        1:35.93   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.00                 
                     
Rebecca Chur Fischer  2005    292  45.81        1:36.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:37.25                 
                     
Emma S. Kristensen  2005    276  46.42        1:38.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.00                 
                     
Antoinette Zafra  2005    273  45.62        1:39.18   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.90                 
                     
10  Cecilie G. Mortensen  2005    266  47.12        1:39.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:43.51                 
                     
11  Emmeline S. Bertelsen  2005    265  47.72        1:40.07   
  Ringsted Svømme Klub  1:38.52                 
                     
12  Freja Juul  2006    258  47.26        1:40.99   
  Næstved IF  1:38.37                 
                     
13  Anna Østerby  2005    249  48.97        1:42.16   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.09                 
                     
14  Victoria Dinesen  2005    241  47.60        1:43.32   
  Næstved IF  1:45.43                 
                     
15  Liva la Cour  2006    231  49.81        1:44.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Alba Mantoni  2006    217  50.84        1:47.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.65                 
                     
17  Christine Stubbe Lundsby  2006    214  51.33        1:47.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:54.70                 
                     
18  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    212  51.24        1:47.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:42.94                 
                     
19  Johanne Hummelmose  2006    202  50.92        1:49.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:47.67                 
                     
20  Liva Mayland  2006    169  54.25        1:56.20   
  Næstved IF  1:52.56                 
                     
21  Natascha Sibbern  2007    162  56.06        1:58.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:03.41                 
                     
22  Lara W. S. Olsen  2006    152  56.23        2:00.47   
  Ringsted Svømme Klub  1:53.98                 
                     
23  Anna E.e. Balle  2006    151  57.31        2:00.76   
  Gentofte Svømme Klub  2:00.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark