2019-05-23   22:35:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Eg Ibsen  2002    479  30.46  1:03.97  1:37.52    2:10.32   
  Sigma Swim Birkerød  2:08.76                 
                     
Anders Skousen  2002    465  30.13  1:04.02  1:38.35    2:11.64   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.48                 
                     
Mads Lind  2002    430  30.23  1:04.91  1:41.02    2:15.07   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.56                 
                     
Joakim Mortensen  2002    422  30.90  1:05.82  1:41.89    2:15.98   
  Ringsted Svømme Klub  2:15.77                 
                     
Anders Hvidt  2002    405  31.67  1:06.84  1:42.86    2:17.84   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.26                 
                     
Nicholas Svane  2002    342  32.28  1:09.23  1:47.47    2:25.79   
  Sigma Swim Allerød  2:28.02                 
                     
Nicklas Taylor  2002              DNS   
  Sigma Swim Allerød  2:16.71                 
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    492  29.15  1:02.66  1:36.76    2:09.19   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.46                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    478  29.62  1:03.00  1:37.07    2:10.40   
  Sigma Swim Allerød  2:13.79                 
                     
Christian Boutrup  2003    463  30.86  1:04.26  1:38.70    2:11.84   
  Sigma Swim Birkerød  2:16.37                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    377  31.69  1:06.95  1:43.85    2:21.11   
  A6  2:18.29                 
                     
Christoffer Skinhøj  2003    345  33.12  1:11.08  1:49.66    2:25.41   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.50                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    341  32.41  1:09.04  1:47.53    2:25.90   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.76                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    307  33.82  1:12.30  1:52.40    2:31.17   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.04                 
                     
Oliver Hostrup Sahlberg  2003    257  35.50  1:16.44  1:58.63    2:40.23   
  Ringsted Svømme Klub  2:45.19                 
                     
Marcus Appel  2003    202  38.45  1:22.02  2:08.56    2:53.65   
  Frederikssund Svømmeklub  3:00.47                 
                     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    384  31.90  1:07.29  1:44.36    2:20.22   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.29                 
                     
Joakim Grøn-Henriksen  2004    350  32.18  1:08.85  1:47.42    2:24.71   
  Ringsted Svømme Klub  2:28.62                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    314  33.50  1:12.52  1:52.31    2:29.91   
  Frederikssund Svømmeklub  2:33.89                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    314  33.99  1:12.49  1:51.81    2:29.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.09                 
                     
Oskar Clausen  2004    280  35.99  1:16.36  1:57.18    2:35.82   
  Gentofte Svømme Klub  2:46.67                 
                     
Sebastian N. Bentsen  2004    274  33.22  1:12.32  1:54.67    2:36.89   
  Næstved IF  2:39.33                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    239  36.79  1:19.53  2:02.95    2:44.32   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.30                 
                     
Jakob Stærmose  2005    238  37.33  1:20.64  2:03.27    2:44.41   
  Ringsted Svømme Klub  2:42.10                 
                     
August Taul  2006    232  38.32  1:22.41  2:07.14    2:45.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  August Arup Neergaard  2005    229  37.61  1:21.51  2:07.69    2:46.70   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  August Sølvsteen  2005    228  38.64  1:23.56  2:07.78    2:46.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Bertram Olesen  2005    222  36.76  1:22.40  2:07.68    2:48.34   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
13  Jonathan Wesselhoff  2006    221  38.55  1:21.99  2:06.58    2:48.66   
  Vordingborg Svømme Klub  2:55.93                 
                     
14  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    202  39.35  1:25.07  2:12.71    2:53.60   
  Gentofte Svømme Klub  3:02.36                 
                     
15  Villads Lund Larsen  2004    202  39.66  1:24.25  2:09.49    2:53.65   
  Hvidovre Svømme Klub  3:08.26                 
                     
16  Louie Hansen  2005    196  39.69  1:25.83  2:13.08    2:55.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Oscar Rybak-Andersen  2005    193  39.73  1:25.37  2:13.71    2:56.43   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Victor Hemmingsen  2006    190  39.16  1:26.06  2:12.96    2:57.22   
  Ringsted Svømme Klub  2:57.65                 
                     
19  Kristian Slott Rasmussen  2004    189  41.41  1:27.69  2:15.22    2:57.58   
  Ringsted Svømme Klub  3:08.37                 
                     
20  Balder H. Mikkelsen  2007    184  41.06  1:27.02  2:14.18    2:59.14   
  Frederikssund Svømmeklub  3:08.87                 
                     
21  Loui Krag  2007    159  41.91  1:32.07  2:21.47    3:08.06   
  Frederikssund Svømmeklub  3:09.69                 
                     
Gustav B. Frederiksen  2004              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub  2:39.71                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:38 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark