Tulokset Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2017 - Langbane |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:29 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 2:47.09 2015-03-29 |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:09.76 2015-03-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
624 |
30.11 |
1:03.27 |
1:38.32 |
|
2:12.17 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
592 |
31.05 |
1:04.87 |
1:39.72 |
|
2:14.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
561 |
31.81 |
1:06.19 |
1:41.61 |
|
2:16.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
540 |
32.34 |
1:08.03 |
1:43.95 |
|
2:18.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
531 |
32.35 |
1:07.50 |
1:43.69 |
|
2:19.44 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Schou |
2003 |
|
507 |
33.38 |
1:08.45 |
1:44.87 |
|
2:21.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
486 |
33.68 |
1:10.42 |
1:47.52 |
|
2:23.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
472 |
33.35 |
1:10.13 |
1:48.37 |
|
2:25.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Duus |
2003 |
|
469 |
32.67 |
1:09.87 |
1:48.20 |
|
2:25.37 |
|
|
Næstved IF |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
461 |
32.80 |
1:09.89 |
1:48.25 |
|
2:26.25 |
|
|
A6 |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
|
449 |
33.28 |
1:10.17 |
1:48.83 |
|
2:27.54 |
|
|
Herlev Svømning |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Permin |
2003 |
|
418 |
34.55 |
1:11.74 |
1:51.29 |
|
2:30.99 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
|
411 |
33.12 |
1:11.39 |
1:52.29 |
|
2:31.94 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Norah Szczepanski |
2003 |
|
403 |
34.56 |
1:12.32 |
1:52.53 |
|
2:32.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
|
348 |
34.94 |
1:16.21 |
1:59.91 |
|
2:40.50 |
|
|
Næstved IF |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 2:47.09 2015-03-29 |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:09.76 2015-03-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
|
479 |
33.89 |
1:11.49 |
1:48.51 |
|
2:24.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
|
477 |
34.24 |
1:11.77 |
1:48.98 |
|
2:24.54 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura L. Hørning |
2004 |
|
460 |
33.49 |
1:11.29 |
1:49.18 |
|
2:26.30 |
|
|
VAT Copenhagen |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
457 |
33.84 |
1:11.68 |
1:49.79 |
|
2:26.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
449 |
33.65 |
1:10.67 |
1:49.31 |
|
2:27.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Toft |
2004 |
|
433 |
35.21 |
1:13.65 |
1:51.76 |
|
2:29.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
|
385 |
35.48 |
1:15.45 |
1:56.14 |
|
2:35.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Dreier |
2004 |
|
379 |
35.86 |
1:14.85 |
1:56.07 |
|
2:36.00 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Thomadsen |
2004 |
|
339 |
36.33 |
1:18.30 |
2:00.95 |
|
2:42.01 |
|
|
VAT Copenhagen |
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helene Thielsen |
2004 |
|
307 |
37.47 |
1:19.51 |
2:04.45 |
|
2:47.44 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
|
298 |
37.85 |
1:21.88 |
2:06.02 |
|
2:49.09 |
|
|
Herlev Svømning |
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Dahl |
2004 |
|
293 |
36.86 |
1:21.07 |
2:05.84 |
|
2:50.06 |
|
|
VAT Copenhagen |
2:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
|
285 |
39.28 |
1:23.56 |
2:09.13 |
|
2:51.65 |
|
|
Næstved IF |
2:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Sonne Steen |
2004 |
|
267 |
38.74 |
1:24.02 |
2:09.69 |
|
2:55.43 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
|
237 |
39.14 |
1:26.34 |
2:15.81 |
|
3:02.46 |
|
|
Næstved IF |
3:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 2:47.09 2015-03-29 |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:09.76 2015-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:29 |
|