2019-09-15   20:19:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Leo Badakar (2002) 00:30.55 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:26.81 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Haugård Hansen  2002    511          28.05   
  Hvidovre Svømme Klub  28.64                 
Frederik Eg Ibsen  2002    496          28.32   
  Sigma Swim Birkerød  28.76                 
Jonathan F. K. Jensen  2002    382          30.90   
  Vordingborg Svømme Klub  31.20                 
Emil Carstensen  2002    381          30.92   
  Ringsted Svømme Klub                   
Marcus Dessau  2002    380          30.95   
  Gentofte Svømme Klub  31.37                 
Peter Eskjær-Køppen  2002    345          31.96   
  Herlev Svømning  31.63                 
Thor Gudmand-Høyer  2002    329          32.47   
  Gentofte Svømme Klub  33.12                 
Mathias Clausen  2002    240          36.05   
  Næstved IF  39.98                 
Kristian Mouridsen  2002              DSQ  sw44 tyvstart 
  Næstved IF  35.93                 
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Leo Badakar (2002) 00:30.55 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:26.81 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    503          28.20   
  Gentofte Svømme Klub  28.86                 
Jonathan Eskildsen  2003    400          30.44   
  Køge Svømmeklub  30.65                 
Christoffer Rekling  2003    399          30.45   
  Sigma Swim Birkerød  31.48                 
Nicolai Therkelsen  2003    395          30.55   
  A6  30.41                 
Asger Johansen  2003    335          32.29   
  VAT Copenhagen  34.39                 
Frederik Bach Mindested  2003    321          32.75   
  Sigma Swim Allerød  33.44                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    316          32.92   
  A6  33.55                 
Erik Li  2003    312          33.04   
  Herlev Svømning  32.22                 
Christoffer Skinhøj  2003    298          33.57   
  Gentofte Svømme Klub  34.71                 
10  Victor Toftehøj  2003    292          33.79   
  A6  34.45                 
11  Karl August B. Balle  2003    287          33.99   
  Gentofte Svømme Klub  34.23                 
12  Nicklas Stæcker  2003    285          34.06   
  Næstved IF  34.20                 
13  Magnus Juul Hansen  2003    256          35.30   
  Vordingborg Svømme Klub  34.79                 
14  Peter Holm  2003    209          37.78   
  Herlev Svømning  38.99                 
15  Marcus Appel  2003    164          40.97   
  Frederikssund Svømmeklub  46.00                 
16  Oliver Hostrup Sahlberg  2003    103          47.78   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Leo Badakar (2002) 00:30.55 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:26.81 2015-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    321          32.75   
  Herlev Svømning  32.91                 
Lauritz Johansen  2004    303          33.36   
  Glostrup Svømmeklub  34.18                 
Anton Skov Grell  2004    283          34.14   
  Glostrup Svømmeklub  34.87                 
Elias Elmedyb  2006    249          35.65   
  Herlev Svømning  35.63                 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    246          35.77   
  Gentofte Svømme Klub  37.11                 
Alexander Griffin  2004    222          37.02   
  Gentofte Svømme Klub  40.62                 
Phillip Maxmølris  2004    215          37.43   
  Gentofte Svømme Klub  41.65                 
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    213          37.51   
  Ringsted Svømme Klub  39.36                 
August Sølvsteen  2005    203          38.11   
  Gentofte Svømme Klub  41.98                 
10  Malthe Foged  2005    193          38.77   
  Næstved IF  40.30                 
11  Zacharias Houmann  2006    182          39.52   
  Ringsted Svømme Klub  42.94                 
12  Jeppe Bayer Christensen  2005    178          39.81   
  Herlev Svømning  39.27                 
13  David Johannes Dahl  2006    172          40.33   
  Gentofte Svømme Klub  41.12                 
14  Anton Rytter Bech  2005    170          40.43   
  Hvidovre Svømme Klub  40.82                 
15  Sebastian N. Bentsen  2004    169          40.50   
  Næstved IF  41.33                 
16  William Hoffmann Hyldig  2004    169          40.55   
  Gentofte Svømme Klub  43.83                 
17  Carl Emil Lundgaard  2005    167          40.68   
  Gentofte Svømme Klub  40.94                 
18  Jeremy William Millard  2005    166          40.80   
  Ringsted Svømme Klub  41.45                 
19  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    165          40.87   
  Gentofte Svømme Klub  45.83                 
20  Adam Bugge Frandsen  2005    160          41.30   
  Ringsted Svømme Klub  40.47                 
21  Kristian Slott Rasmussen  2004    159          41.39   
  Ringsted Svømme Klub  41.58                 
22  Bertram H. Mikkelsen  2004    145          42.67   
  Frederikssund Svømmeklub  50.72                 
23  Balder H. Mikkelsen  2007    125          44.85   
  Frederikssund Svømmeklub  45.62                 
24  Christian Nimb  2006    118          45.66   
  Gentofte Svømme Klub  49.79                 
25  Louie Hansen  2005    116          45.96   
  Gentofte Svømme Klub  48.04                 
26  Laurits Boserup  2005    104          47.63   
  Gentofte Svømme Klub  48.13                 
27  Frederik Stubbe Lundsby  2004    97          48.78   
  Gentofte Svømme Klub  47.55                 
28  Loui Krag  2007    83          51.39   
  Frederikssund Svømmeklub  48.30                 
29  August Emil K. Clausen  2006    75          53.12   
  Gentofte Svømme Klub  59.61                 
Oskar Clausen  2004              DSQ  sw44 tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  39.85                 
Victor Enemark Cruse  2004              DSQ  sw82asynkrom arme 
  Frederikssund Svømmeklub  1:00.56                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark